07.2013

09:23

Eestlased välismaal: Londak ja Bodö/Glimt on esiliiga liidrid

Mitmed Eesti koondislased käisid oma koduklubide eest läinud nädalal väljakul.

Joel Lindpere ja Chicago Fire kaotasid 1:2 Sporting KC-le, millega lõppes nende üheksamänguline kaotusteta seeria. Lindpere sekkus mängu 72. minutil, mil lõppskoor oli juba tablool. Fire asub ookeanitaguses MLS-is idakonverentsis kümne meeskonna seas kaheksandal kohal.

Eesti jalgpallifännidele tegi kindlasti meele rõõmsaks Gert Kamsi vigastuspausilt naasmine. Tema ning Mihkel Aksalu koduklubi Seinäjoen JK (SJK) sai siiski hooaja teise kaotuse, kui 1:2 jäädi alla Tampere Ilvesele. Klubisse kuulub ka Eesti U-21 koondislane Stanislav Goldberg, kes seekord meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Soome esiliigas on SJK liider, kes on kogunud 13 mänguga 29 punkti. 25 punktiga on teisel kohal Valkeakoski Haka ning kolmas 24 punktiga SJK alistanud Tampere Ilves, kellel on ka mäng varuks.

Soome meistriliigas said Mikk Reintam ja Jyväskyla JK (JJK) kirja 1:0 võidu FC Honka üle. Reintam mängis 90 minutit. JJK on tabelis hetkel viimane, FC Lahti on punkti kaugusel, kuid Lahtil on üks mäng vähem peetud.

Norra kõrgliigas mängis Taijo Teniste koduklubi Sogndal 2:2 viiki Aalesundiga. Teniste mängis 90 minutit. Sogndal asub 15 mänguvooru järel 16 meeskonna seas seitsmendal kohal.

Norra esiliigas võitis Pavel Londaku (pildil) koduklubi Bodö/Glimt Fredrikstadi, kus on laenul Henri Anier, 4:0. Londak tegi kaasa kogu kohtumise, aga Anier Fredrikstadi koosseisu ei kuulunud. Bodö/Glimt on 15 mänguga kogunud 35 punkti ning juhib lähimat jälitajat kuue punktiga. Fredrikstad on tabelis üheksas.

Artur Kotenko ja Mogilevi Dnepr kaotasid Valgevene kõrgliigas Bobruiski Belshinale 1:3. Kotenko tegi kaasa terve kohtumise. Dnepr asub pärast 16 mänguvooru 12 meeskonna seas üheksandal kohal.

Eelmisel nädalal oli väravasoonel Tarmo Kink (Gjöri ETO, Ungari), kes lõi sõprusmängus Tšehhi kõrgliigaklubi Slovacko vastu kaks väravat. Mäng lõppes Kingi koduklubi 4:0 võiduga.

Ragnar Klavan osales oma koduklubi FC Augsburgiga (Saksamaa) heategevusmängus. Klavan kuulus algkooseisu ning vahetati poolajal välja. Augsburgi vastane oli Regensburgi meeskond ning mängu tulud läksid sealse piirkonna üleujutuste ohvrite aitamiseks. Augsburg võitis kohtumise 6:1.