31

08.2023

12:00

Eestlased välismaal: koondislased aitasid koduklubidel teenida tähtsaid võite

Välismaal klubijalgpalli mängivatel eestlastel oli möödunud nädal edukas: löödi debüütvärav, teeniti mänguaega, pikendati lepingut ja saadi kirja tähtsaid võite.

Erik Sorga ja Sumgayit kaotasid Aserbaidžaani kõrgliigas esimest korda punkte, kui leppisid 1:1 viiki Araz FK-ga. Eesti koondise ründaja teenis 52. minutil kollase kaardi ning vahetati neli minutit hiljem välja. Peagi asus Sumgayit penaltist juhtima, kuid ei suutnud eduseisust kinni hoida.

Matvei Igonen osales väravaterohkes kohtumises, kui tema koduklubi Pazardžiki Hebar kaotas Bulgaaria kõrgliigas 3:4 Plovdivi Lokomotivile. Seejuures löödi kõik väravad ära juba esimesel poolajal. Hebari esikindad juba hooaja algfaasis kindlalt endale haaranud Igonen mängis taas kaasa kõik 90 minutit.

Tottenham Hotspuri U21 võistkonnas mängiv Eesti koondislane Maksim Paskotši kuulus taas algkoosseisu, kui duublite liigas alistati 2:0 Derby County eakaaslased. Paskotši vahetati puhkama 84. minutil, kui Will Lanksheari tabamusest juhiti 1:0. Lõpuminutil lisas Lankshear teisegi tabamuse ja kindlustas kolme vooru järel täiseduga jätkamise. Tottenhami U21 võistkond on tänu kolmele võidule Readingi ja Liverpooli ees liigatabeli liider.

Hollandi esiliigas tegi Rocco Robert Sheini koduklubi Dordrecht 2:2 viigi Maastrichtiga. Kiirelt kaotusseisu jäänud Dordrecht pööras seisu ümber teise poolaja keskel, kui Mathis Suray realiseeris penalti ja lõi vaid minut hiljem teisegi värava. Hooaja esimesest võidust jäädi siiski ilma, kuna Maastrichtil õnnestus 85. minutil viigistada. Shein mängis 90 minutit. Kolmest mängust kaks viigipunkti teeninud Dordrecht on Hollandi esiliiga tabelis 20 võistkonna konkurentsis 18. kohal.

Hong Kongi kõrgliigaklubi Lee Maniga liitunud Eesti koondise ründaja Henri Anier avas kõrgliigadebüüdil väravaarve, aidates Lee Mani 3:1 võidule Resources Capitali meeskonna üle. Lee Man asus võõrsil juhtima 32. minutil, neli minutit hiljem tegi Anier seisuks 2:0 ja avapoolaja üleminutitel sündis kolmaski tabamus. Kodumeeskond vähendas kohe teise poolaja alguses penaltist vahet, aga enamat ei suudetud.

Bogdan Vaštšuki koduklubi Voždovac alistas koduväljakul Belgradi Crvena zvezda. 61. minutil, mil Vaštšuk sisse vahetati, juhtis Voždovac juba kolme väravaga. 74. minutil lõi Crvena zvezda ühe tagasi ja mängu lõpuminutil vähendati penaltist kaotusseis üheväravaliseks.

Ungari kõrgliigaklubi Ujpesti juurde naasnud Märten Kuusk alustas mängu Zalaegerszegi vastu pingilt, aga sekkus 50. minutil vahetusest, kui Ujpest oli 1:0 eduseisus. Lõpuks kirjutati tabelisse 2:1 võit. Ujpest on viie mänguga teeninud kaheksa punkti ja asub liigas viiendal kohal.

Vlasi Sinjavski sekkus Tšehhi kõrgliigas Slovacko 1:0 võidumängus Pardubice vastu 87. minutil vahetusest. Slovacko on kuue vooruga kogunud 11 punkti ja asub tabelis kolmandal kohal. Loetud päevad hiljem kuulus Sinjavski Tšehhi karikavõistluste 1/32-finaalis Slovacko põhikoosseisu. Eesti koondislase koduklubi läks neljandas liigas mängiva Hlubina Unie vastu juhtima juba 8. minutil, avapoolajaga saadi 3:0 ette. Sinjavski vahetati välja 65. minutil, mil seisuks oli 4:0. Vastasele kokku kaheksa väravat löönud Slovacko puur püsis puhtana, enim säras kolm tabamust kirja saanud Patrik Brandner.

Frank Liivak tegi täismängu ja sai 10. minutil kollase kaardi, kui Sligo Rovers kaotas Iirimaa kõrgliiga 28. voorus Shelbourne'ile 0:1. Sligo jätkab tabelis kaheksandal kohal, edestades ohutsooni kuue punktiga.

Rumeenia esiliigas kahes esimeses mängus Hunedoara Corvinuli põhikoosseisu kuulunud poolkaitsja Ilja Antonov sekkus täna teist vooru järjest kohtumisse vahetusest. Antonov vahetati sisse 58. minutil, kui Corvinul juhtis Progresul Spartaci vastu 2:1 ning vastased olid arvulises vähemuses. Selle seisuga mäng lõppeski.

Joonas Tamme koduklubi Plovdivi Botev sai Bulgaaria kõrgliiga seitsmendas voorus kirja hooaja esimese võidu, kui alistati 2:1 Etari meeskond. Botev pääses juhtima 66. minutil Ivelin Popovi väravast. Kogu kohtumise platsil viibinud Tamm minetas lootuse nullimängust 73. minutil, kui Nikolaj Jankov viigistas. Võidutabamuse tõi 89. minutil 23-aastane Prantsusmaa ründaja Antoine Baroan.

Kristoffer Grauberg Lepik sekkus väljakule 90+4. minutil, kui tema koduklubi Hammarby võitis Rootsi kolmanda divisjoni 19. vooru kohtumises 2:1 Pitead. Hammarby avas skoori 29. minutil, kui resultatiivne oli Deniz Gul. Viis minutit hiljem duubeldas eduseisu Nobel Tesfazgyi Gebrezgi. Pitea pallur Moshtaq Ahmadi lõi 90+1. minutil ühe tagasi, ent sellest jäi väheks.

Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit pikendas Bukaresti Rapidiga lepingut. Uus kontraht lõpeb 2026. aastal. Käit liitus Rumeenia kõrgliigaklubiga 2022. aasta suvel. Kokku on ta Rapidi eest käinud väljakul 58 mängus, löönud neli väravat ja andnud kuus resultatiivset söötu. Eelmisel hooajal aitas ta klubil lõpetada Rumeenia liigas lõpetada viiendal positsioonil.