04

12.2019

10:46

Eestlased välismaal: Klavani ja Cagliari hea hoog jätkub

Möödunud pooleteise nädala jooksul on eestlased oma oskuseid näidanud Euroopa väljakutel. Itaalia kõrgliigas jätkub Cagliari Calcio suurepärane hooaeg, kui viimati alistati esmaspäeval 4:3 Sampdoria ja jätkatakse neljandal kohal.

Cagliari kaotas avapoolaja 0:1 ja jäi teisel poolajal 0:2 ja 1:3 kaotusseisu. João Pedro väravad 74. ja 76. minutil viigistasid mänguseisu 3:3-le ning Alberto Cerri lõi kuuendal lisaminutil Cagliari võiduvärava. Ragnar Klavan (pildil) tegi kaasa kogu kohtumise. Liigatabelis on Cagliari neljas ning sama punktisummaga (28) on viiendal kohal AS Roma. Esikolmiku moodustavad Inter (37), Juventus (36) ja Lazio (30).

Itaalia noorteliigades mängisid möödunud nädalavahetusel ka Georgi Tunjov ja Oliver Jürgens. Jürgens lõi värava, kuid Hellas Verona U17 meeskond kaotas Atalantale 1:2. U19 vanuseklassis palliv Tunjov aitas viimati võidule SPALi, kui tema meeskond alistas 2:0 Parma. Tunjov sai kirja 77 minutit.

Möödunud nädalavahetusel peeti Norra kõrgliigas viimase vooru kohtumisi. Joonas Tamm tegi kaasa kogu kohtumise, kui Lillestrøm viigistas 0:0 Sarpsborg 08-ga. Siiski pidi tema meeskond leppima 16 võistkonna konkurentsis 14. kohaga, mis tähendab üleminekumänge. Seal on nende vastaseks Kristiansandi Start. Esimene mäng toimub võõrsil tuleval laupäeval, korduskohtumine peetakse järgmisel kolmapäeval. Viimastes voorudes Taijo Tenisteta mänginud Bergeni Brann kaotas viimases voorus kodus Stavangeri Vikingile 1:5 ja lõpetas meistrivõistlused 40 punkti ja üheksanda kohaga. Kuuendast kohast jäi lahutama kõigest üks punkt.

Poola esiliigas sai 90 minutit kirja Ken Kallaste, kui tema koduklubi GKS Tychy tegi võõrsil väravateta viigi Opole Odraga. Kolm punkti kirjutas tabelisse juurde Legnica Miedź, kes alistas võõrsil 2:0 Głogówi Chrobry. Artur Pikk sai kirja kogu kohtumise, Henrik Ojamaa sekkus mängu vahetusest kohtumise 83. minutil. Miedź on liigatabelis viies, GKS Tychy kaheksas.

Karl Jakob Hein tegi Londoni Arsenali U23 meeskonna ridades nullimängu, kui Premier League International Cupi-nimelises võistluses mängiti Villareal (Hispaania) üle 3:0. Arsenaliga kuuluvad samasse alagruppi veel Zagrebi Dinamo (Horvaatia) ja Leicester City (Inglismaa).

Mattias Käit pääses Domžale algkoosseisu, kui Sloveenia kõrgliigas alistati 2:1 Velenje Rudar. Käti sai kirja 88 minutit, Rauno Sappinen jälgis mängu varumeestepingilt. Domžale on kümne meeskonna konkurentsis 19. vooru järel 22 punktiga kuues.

Artjom Artjunin ja Veliko Tarnovo Etar said möödunud nädalal Bulgaarias kaks kaotust. Esmalt jäädi võõrsil Plovdivi Botevile alla 0:2 ja seejärel kaotati kodus Sofia Slaviale sama tulemusega. Esimeses mängus sekkus Artjunin vahetusest mängu juba 10. minutil, teises mängus jäi ta varumeestepingile. 14 meeskonnaga liigas on Etar kümnendal kohal.

Armeenia kõrgliigas said nii Ilja Antonovi kui ka Nikita Baranovi tööandjad kirja viigipunktid. Antonovile mänguaega ei jagunud, kui Ararat-Armenia tegi kodus väravateta viigi Urartuga. Baranov ja Alashkert viigistasid 1:1 Pyunikuga. Baranov teenis 70. minutil oma mängu teise kollase kaardi, kuid meeskond suutis vähemuses mängimisest hoolimata viigipunktist kinni hoida. Liigatabelis on Ararat-Armenia ja Alashkert teeninud võrdselt 27 punkti. Lorist jäädakse maha kõigest ühe punktiga ning koos Araratiga hõivatakse tabeli 2.-4. rida. Karikavõistlustel pääses Ararat-Armenia poolfinaali, kui alistati lausa 11:2 Sevan. Antonov tegi tolles kohtumises kaasa kogu kohtumises. Baranov sai karikamängus samuti kirja 90 minutit, kuid tema meeskond kaotas 1:3 Gandzasarile.

Šotimaa kõrgliigas teenis üle pika aja mänguaega Madis Vihmann, kui St. Johnstone jäi 0:4 alla Motherwellile. St. Johnstone on liigatabelis 11 punktiga viimasel ehk 12. kohal, kuid üheksas tabelirida on kõigest ühe punkti kaugusel.

Saksamaa noorteliigas said mänguaega Mattias Männilaan ja Markkus Seppik, kui Kieli Holsteini U19 meeskond alistas Chemnitzeri 4:0. Seppik sai kirja 90 minutit, Männilaan vahetati välja kohtumise 57. minutil.