24

04.2017

13:42

Eestlased välismaal: Ken Kallaste ja Korona pääsesid Poolas kaheksa parema sekka

Lõppenud nädalavahetusel tõmmati joon alla Poola meistrivõistluste põhiturniirile. Napilt pääses kaheksa parema sekka ehk heitlusesse meistritiitli nimel Ken Kallaste (pildil) koduklubi Kielce Korona. Põhiturniiri võitis Konstantin Vassiljevi meeskond Bialystoki Jagiellonia.

Korona kaotas küll viimases voorus 0:1 Niecieczale, kuid teiste kohtumiste soodsate tulemuste najal sai Korona siiski kaheksa parema sekka. Lisaks Koronale kogusid põhiturniiril veel 39 punkti Płocki Wisła ja Lubini Zagłębie, kuid omavaheliste mängude tulemused soosisid Koronat. Vigastatud Konstantin Vassiljevita mängiv Jagiellonia oli viimases voorus 1:0 parem Gliwice Piastist ning võitis põhiturniiri ühepunktilise eduga Varssavi Legia ees. Nüüd jagatakse teenitud punktid kahega ning heitlus meistritiitli nimel jätkub kaheksa meeskonna osavõtul.

Soome kõrgliigas alustasid möödunud nädalat võidukalt nii Kuopio Palluseura (KuPS) kui ka Vaasa Palloseura (VPS). KuPS alistas 2:1 Turu Interi, kui vahetusest sekkunud Ats Purje lõi kohtumise võiduvärava. Marko Meeritsa ja Markus Jürgensoni tööandja VPS alistas 4:2 Rovaniemi Palloseura. Nädalavahetusel kohtusid KuPS – VPS, kui mäng lõppes 2:2 viigiga. Andreas Vaikla ja Mariehamn tegid reedel võõrsil 1:1 viigi Turu Interiga ning laupäeval alistasid Marek Kaljumäe ja Kemi PS 3:1 Mihkel Aksalu koduklubi Seinäjoki JK.

Norra kõrgliigas käisid eestlaste klubid väljakul kahel korral. Kuigi esmaspäeval jäi Stavangeri Viking alla 0:1 Rosenborgile, siis nädalavahetusel võeti nädalavahetusel hooaja esimesed kolm punkti, kui alistati 3:0 Odd. Karol Mets tegi mõlemas mängus kaasa 90 minutit. Vålerenga jäi esmaspäeval Enar Jäägerita mängides hätta Molde vastu, kui kaotati 4:0. Nädalavahetusel tegi Jääger kaasa 90 minutit, kui Vålerenga alistas 3:0 vigastatud Taijo Tenisteta mängiva Sogndali. Sogndal sai möödunud nädalal kirja ühe punkti – esmaspäeval tehti 1:1 viik Strømsgodsetiga. Nikita Baranov ja Kristiansund punktilisa ei saanud, sest esmalt jäädi 0:2 alla Sandefjordile, seejärel nädavahetusel 1:5 Sarpsborg 08-le. Baranov kuulus mõlemas mängus meeskonna algkoosseisu.

Valgevene meistrivõistlustel sai täismängu kirja Artur Pikk, kui tema koduklubi Barõssavi BATE alistas 3:2 Krumkatšõ. Sergei Mošnikov ja Minsk viigistasid 2:2 Mazõri Slaviaga. Nelja vooru järel on BATE tabelis viiendal, Minsk 13. kohal.

Inglismaa Premier League’is jäi Liverpool 1:2 alla Crystal Palace’ile. Ragnar Klavan vigastuse tõttu meeskonna koosseisu ei kuulunud. Tabelis on Liverpool kolmas 66 punktiga, kuid kaks mängu vähem pidanud Manchester City ja Manchester United on vastavalt kahe ja kolme punkti kaugusel. Mattias Käit tegi Inglismaal Fulham U23 ridades kaasa täismängu, kui tema meeskond jäi möödunud teisipäeval 2:3 alla Blackburn Roversi eakaaslastele.

Siim Luts mängis 75 minutit, kuid Bohemians 1905 kaotas Tšehhi kõrgliigas 0:2 Zlinile. Tabelis on Bohemians 13. kohal. Austria esiliigas viigistasid Ilja Antonov ja Horn 1:1 Kapfenbergeriga. Liigas on Horn üheksandal ehk eelviimasel kohal.
Mänguajata jäi Frank Liivak, kelle koduklubi Sarajevo tegi Bosnia ja Hertsegoviina kõrgliigas 1:1 viigi Krupa na Vrbasuga. Liigatabelis on Sarajevo kolmas. Kevin Kauber ja Jelgava alistasid Läti kõrgliigas 3:1 Metta/LU. Kauber mängis 14 minutit, võit tõstis Jelgava tabelis teiseks.