09

03.2022

11:07

Eestlased välismaal: Käit ja Mets jagasid väravasööte

Möödunud nädal oli välismaal leiba teenivatele Eesti koondise mängijatele taas väga edukas: Henri Anier sai kolmandat mängu järjest jala valgeks ning Mattias Käit ja Karol Mets (pildil) andsid otsustavaid väravasööte.

Henri Anier lõi 6. märtsil oma neljanda värava Tai kõrgliigas, kui tõi kohtumises BEC Tero Sasanaga tabloole 2:0 lõppseisu. Anieri värav sündis 65. minutil, kui ründaja tõstis palli oskuslikult üle puuriluku. Võidu järel asub Muangthong United liigatabelis viiendal kohal ning mängib oma järgmise kohtumise 19. märtsil neljateistkümnendal kohal asuva Suphanburiga. Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit mängis võtmerolli värava juures, mis tõi Rapid Bucureștile 1:0 võidu Academica Clinceni vastu. Põhikoosseisu kuulunud Käit leidis 71. minutil läbisööduga meeskonnakaaslase, kes toimetas palli kindlalt võrku. Rapid asub Rumeenia kõrgliigas põhiturniiri järel kaheksandal kohal ning jätkab mänge tabeli alumise poole konkurentsis.

Väravasöödu sai kirja ka koondise kaitsja Karol Mets, kes aitas 2. märtsil koduklubi FC Zürichi Luzerni vastu 2:0 võiduni. 1:0 eduseisus 75. minutil mängu sekkunud Mets andis väravasöödu kolm minutit hiljem sündinud tabamusele, kui suunas nurgalöögist palli peaga tagumise posti poole liikunud meeskonnakaaslasele. Sama seisuga teenis Zürich võidu ka mõned päevad hiljem Lausanne'i vastu, kus eestlane tegi täismängu. Zürich paikneb 15-punktilise eduga liigatabeli tipus ning mängib järgmise liigamängu sel laupäeval, 12. märtsil. Edukas nädal oli ka Újpest FC ja Eesti koondise kaitsjal Märten Kuusel, kes võidutses 3:2 karikavõistlustel ja 2:1 liigakohtumises tabeli tipus asuva Puskás Akadémiaga. Kuuse koduklubi kerkis Ungari kõrgliigas üheksandaks ning teenis pääsu karikasarja poolfinaali, mis mängitakse 20. aprillil.

Möödunud nädalal Usbekistani kõrgliigasse siirdunud Artjom Dmitrijev ja tema koduklubi Qizilqum Zarafshon alustasid uut hooaega 2:0 võiduga Lokomotiv Tashkenti üle. Oma debüütmängus kuulus Dmitrijev põhikoosseisu ning tegi täismängu. Meeskond jätkab hooaega 10. märtsil, kui vastamisi minnakse Bunyodkoriga.

Võidukas nädal oli ka Nikita Baranovil, kes sai Pyunik Yerevaniga kirja olulise 1:0 võidu liigatabeli liidri Ararat-Aremnia üle. Eestlane kuulus teisel kohal asuva Pyuniki põhikoosseisu ning aitas vähendada vahe liidriga kolmepunktiliseks. Järgmine kohtumine peetakse 10. märtsil.

Teist mängu järjest oma Poola esiliigas palliva koduklubi Podbeskidzie Bielsko-Biała põhikoosseisu kuulunud Matvei Igonen teenis meeskonnaga teise järjestikuse viigi, kui kohtumine Skra Częstochowaga lõppes 1:1. Liigatabelis jätkab Eesti koondise väravavahi koduklubi kuuendal kohal ning mängib järgmise liigakohtumise 16. märtsil. Viigipunkti teenis ka Rauno Sappineni koduklubi Piast Gliwice, kui kohtumises Zagłębiega jäi meeskondadel väravatearve avamata. Eesti ründaja sekkus mängu teiseks poolajaks. Poola kõrgliigas üheksandal kohal asuv Piast mängib järgmise mängu 12. märtsil.

Põhikoosseisu kuulunud Vlasiy Sinyavskiy ja MFK Karviná said Mladá Boleslavi vastu kirja napi 0:1 kaotuse. Tšehhi kõrgliiga tabelis viimasel kohal asuv Karviná mängib läheb 13. märtsil vastamisi Sigmaga. Napi kaotuse said kirja ka Rocco Robert Shein ja Hollandi esiliigas palliv Utrechti duubelmeeskond, kes jäid 1:2 alla Almere Cityle. Georgi Tunjov ja Carrarese pidid Itaalia Serie C-s tunnistama Virtus Entella kolmeväravalist paremust.

Vlada Kubassova ja Como said nädala jooksul kirja kaks kaotust, kui eestlase koduklubist möödunud ja liidriks tõusnud Brescia vastu saadi kirja napp 1:2 kaotus ning San Marinole alistuti mõned päevad hiljem 2:4. Kubassova kuulus mõlemas mängus põhikoosseisu. Como mängib järgmise kohtumise Serie B-s 13. märtsil. Renate-Ly Mehevetsa Belgia kõrgliigas palliv koduklubi Sporting Charleroi jäi möödunud nädalal 0:5 alla Gentile. Tabeli poolitamise järel asub Sporting liigatabelis üheksandal kohal ning peab järgmise kohtumise 11. märtsil.