04.2016

18:37

Eestlased välismaal: Augsburg teenis tähtsad võidupunktid

Läinud nädalavahetusel käisid Euroopa jalgpalliväljakutel mitmed Eesti koondislased. Eriti edukaks osutus nädalalõpp Ragnar Klavani koduklubi Augsburgi jaoks, kes on hooaja lõpus suutnud järjepanu tähtsaid punkte noppida.

Viimati oli Augsburg võõral väljakul üle Meistrite liiga veerandfinaalis napilt Madridi Reali paremust tunnistama pidanud Wolfsburgist tulemusega 2:0. Koondise kapten Klavan tegi kaasa kogu kohtumise. Augsburgil oli kolm vooru enne lõppu koos 36 punkti, 16. kohal (ehk hooaja lõpus üleminekumänge pidav meeskond – toim.) on Bremeni Werder 31 punktiga. Järgmises voorus kohtub Augsburg reedel kodus Kölniga, kes asub 40 punktiga kaheksandal kohal.

Norra kõrgliigas kohtusid pühapäeval Pavel Londaku koduklubi Rosenborg ning Karol Metsa Stavangeri Viking. Londak viibis kogu mängu Rosenborgi vahetusmeestepingil, Mets tegi kaasa 90 minutit. Terve kohtumise mängis ka Enar Jääger, kes aitas Valerenga 2:0 võiduni Starti üle. Laupäeval oli 90 minutit väljakul ka Taijo Teniste, kes ei suutnud Sogndali päästa 0:2 kaotusest Begreni Branni vastu.

Norra liiga seitsmes voor lõpeb täna õhtul Haugesund – Stabaeki kohtumisega. 16 meeskonnaga liigas on Rosenborg 18 punktiga liider, Vikingil on kaheksandana koos kümme punkti ning Sogndal ja Valerenga on vastavalt seitsme ja kuue punktiga tabelis 12. ja 13. real. Tuleval laupäeval mängib Valerenga võõrsil Lillestrømiga, pühapäeval on vastamisi Sogndal – Rosenborg ning Viking võõrustab Haugesundi.

Poola kõrgliigas toimus pühapäeval üks matš, kui vastamisi läksid Bialystoki Jagiellonia – Zabrze Gornik. Kohtumine lõppes väravateta viigiga, 90 minutit mänguaega teenisid nii Konstantin Vassiljev (Jagiellonia) kui ka Ken Kallaste (Gornik). Mõlemad meeskonnad mängivad kohtadele 9.-16. Jagiellonial on madalama grupi meeskondadest neljandana koos 22 punkti, Gornik on tabelis eelviimane 17 punktiga. Gornik võõrustab reedel Wroclawi Slaski, Jagiellonia kohtub pühapäeval koduväljakul Podbeskidziega.

Henri Anieri koduklubi Dundee United pidi Šotimaa meistrivõistlustel tunnistama Hamilton Academiali 3:1 paremust. Koondise ründaja väljakule ei pääsenud ning tema koduklubil on vaid matemaatilised võimalused kõrgliigasse püsima jääda, sest eelviimasel ehk üleminekumängudele viival kohal oleval Kilmarnockil on koos kaheksa punkti enam ning liigahooaja lõpuni on jäänud vaid neli vooru. Järgmine mäng on Dundee Unitedi jaoks aga põhimõtteline – esmaspäeval, 2. mail on võõral väljakul ees ootamas põnevusmatš linnarivaali Dundeega.

Soome kõrgliigahooaeg on kohtuvalt alanud valitseva meistri Seinäjoki JK jaoks. Lisaks administratiivsetele probleemidele ei suudetud viimati ka platsilt punkte kaasa võtta. Mihkel Aksalu seljataha suutis Tampere Ilves lüüa kaks vastuseta palli. Aksalu meeskonnakaaslane Tarmo Kink teenis mänguaega 29 minuti jagu. Nelja mänguga pole SJK suutnud liigas ainsana punktiarvet avada.

Artur Pika koduklubi Barõssavi BATE on Valgevene kõrgliigas nelja vooru järel kümne punktiga liider. Viimati oldi veel viimaste minutiteni kinni kolmes võidupunktis, kuid Minski Dinamo 87. ja 90+3 minuti väravad viisid Pika ja BATE õnnetuseks pealinna 3:3 viigi tõttu ühe punkti kaasa. Koondise vasakkaitsja tegi kaasa kogu kohtumise. Reedel kohtub BATE võõrsil Babrujski Belšinaga.

Rootsi kõrgliigas pääses 18. minutil esiväravavahi vigastuse tõttu väljakule noor Andreas Vaikla, kuid Norrköping pidi võõral väljakul tunnistama Falkenbergi 2:1 paremust. Valitsevat riigi meistrit, kes on praegu tabelis üheksa punktiga neljas, ootab juba homme, 26. aprillil ees kodumäng Hammarbyga.

Qabala, kes tööandjaks Sergei Zenjovile, suutis võõral väljakul 1:0 alistada Lankarani Hazari ning asub Aserbaidžaani kõrgliigas 31. vooru järel 49 punktiga viiendal kohal. Pühapäeval võõrustab Qabala Bakuu Neftchit. Sander Puri koduklubi MFK Karvina alistas viimati kodus 2:1 Frydek-Misteki ning Karvina asub Tšehhi esiliigas kolmandal kohal. Laupäeval võõrustavad nad Sigma Olomouc II meeskonda. Hollandi esiliigas jäi Marko Meeritsa koduklubi FC Emmen 0:1 alla Venlole VVV-le ning on liigas kuuendal kohal. Emmen võõrustab reedel Sittardi Fortunat. Ükski kolmest koondislasest möödunud voorus meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Poola esiliigas ei jagunud mänguaega Igor Subbotinile ega Artjom Artjuninile, kui Legnica Miedz leppis võõrsil väravateta viiki Siedlce Pogoniga. Liigas on Miedz 27. vooru järel 18 meeskonna konkurentsis 11. kohal. 90 minutit sai aga kirja puurilukk Artur Kotenko, kuid Soligorski Šahtjor jäi võõrsil 0:1 alla Slutskile. Šahtjor on Valgevene kõrgliigas 13. kohal. Austria esiliigas pääses reedel vahetusest väljakule Henrik Ojamaa, kui tema koduklubi Innsburcki Wacker alistas 3:0 Floridsdorferi. Wacker on 55 punktiga tabelis kolmas, täna kohtutakse võõrsil Linzi LASKiga.