24

08.2023

11:54

Eestlased välismaal: Anier tegi debüüdi, Pikk andis väravasöödu

Viimane nädal on pakkunud välismaal pallivatele eestlastele erinevaid emotsioone: kirja on saadud debüüt, väravasööt ja olulised mänguminutid, samal ajal on vastu võetud valusaid kaotuseid.

Eesti koondise poolkaitsja Markus Poom valiti Iirimaa kõrgliigas nädala sümboolsesse koosseisu. Kohtumises Shelbourne'i meeskonnaga, lõi Poom Shamrock Roversi juhtvärava 20. minutil.

Koondise ründaja Henri Anier mängis Lee Man FC särgis enda esimese kohtumise, kui Aasia Meistrite liiga eelringis mindi vastamisi Bali Unitediga (5:1). Algkoosseisu kuulunud Anieri nimele kogunes debüütmängus 71 mänguminutit. Meistrite liiga sõelmängus Jaapani klubi Urawa Red Diamondsi vastu, kus tuli tunnistada vastase 3:0 paremust, pääses Anier väljakule 59. minutil. Anieri koduklubi alustab liigamänge laupäeval, 26. augustil, kui vastamisi minnakse Resources Capitaliga.

Keskkaitsja Nikita Baranovi koduklubi Jerevani Pjunik jäi Konverentsiliiga kolmandas eelringis kahe mängu 0:6 koondtulemusega alla Norra klubi Bodö/Glimtile. Mõlemaid kohtumisi jälgis Baranov varumeestepingilt, kuid mänguminuteid teenis keskkaitsja koduliigas. Euromängude vahel läks Pjunik vastamisi FC Urartuga, kellega lepiti 1:1 viiki ning Ararat-Armeniaga, kelle üle saadi 2:1 võit.

Iirimaa kõrgliigas palliva Frank Liivaku koduklubi Sligo Rovers pidas sõpruskohtumise esiliigasse kuuluva Treaty Unitedega, kes alistati tulemusega 2:0. Liivak kuulus kohtumises algkoosseisu.

Poola klubi Odra Opole kaitsja Artur Pikk kirjutas kohtumises Krakowi Wislaga enda nimele väravasöödu, mille realiseeris Din Sula. 90 minuti järel võttis Pika koduklubi Wisla ees 3:1 võidu. Võidumängu sai kirja ka Bulgaaria klubis tegutsev väravavaht Matvei Ignonen. Igonen tegi Pazardžiki Hebari ridades oma kolmanda nullimängu, kui Sofia Lokomotiv alistati 1:0.

Rocco Robert Shein kuulus Hollandi esiliigas Dordrechti algkoosseisu, kuid meeskonnal tuli vastu võtta 0:2 kaotus Willem II-lt.

Koondise keskkaitsja Märten Kuusk siirdus laenulepingu lõppedes Tallinna FC Florast tagasi Ungari klubisse Ujpest FC. Klubi vahetas ka noortekoondislane Daniil Pareiko – varem Itaalias SPAL-i esindanud väravavaht liitus laenulepingu alusel San Marzano Calcioga.

Iisarelis Jeruusalemma Hapoel Katamonis palliva Rauno Sappineni jaoks on jalgpalliaasta vigastuse tõttu lõppenud. Hapoelis jõudis ründaja kaasa teha viies kohtumises ning lüüa ühe värava. Viimase mängu tegi Sappinen kaasa Beitari vastu, kes alistati kuuenda lisaminuti penaltist 1:0.

Võidukad olid teisedki eestlased: võidu sai kirja ka Erik Sorga koduklubi Sumgayit, kes oli 2:0 parem Gabalast. Bogdan Vaštšuk mängis Voždovaci eest Serbia kõrgliigas viimased kaheksa minutit, kui Pancevo Železnicarist saadi 1:0 jagu. Ilja Antonov sai koduklubi Hunedoara Corvinuliga kirja 2:0 võidu Miercurea Ciuci Csikszereda üle.

FC Slovacko mängumees Vlasi Sinjavski sai kirja täismängu Mlada Boleslavi vastu, kellega viigistati 2:2. Täismänguga esines ka Bulgaaria kõrgliigas palliv Joonas Tamm, kes tunnistas Plovdivi Boteviga Krumovgradi üheväravalist paremust.

Mattias Käit kogus kohtumises Constanta Faruliga Bukaresti Rapidi eest 14 mänguminutit ning võttis koduklubiga 3:1 võidu. 15 minutit sai Gruusias FC Gagra eest kirja Zakaria Beglarišvili, kelle meeskond tunnistas Kutaisi Torpedo 4:1 paremust.

Eesti koondise väravavaht Karl Jakob Hein seisis väravasuul Arsenali U21 meeskonna karikamängus Swindon Towni vastu. Kohtumise normaalajal lõpuks oli tablool 2:2 viigiseis ning kohtumise võidu otsustas penaltiseeria, milles oli tähtis roll ka eestlasel – Hein tõrjus Benn Wardi 11 meetri karistuslöögi ning aitas kodumeeskonna 5:4 võidule.

Pildil Henri Anier. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee