02

03.2022

16:29

Eestlased välismaal: Anier ja Käit said jala valgeks, Igonen debüteeris

Möödunud nädala vältel näitasid välismaal leiba teenivad eestlased taas head minekut: väravasoone leidsid Henri Anier ja Mattias Käit ning Matvei Igonen hoidis debüütmängus värava puhtana.

Jala sai möödunud nädalal valgeks Eesti koondise ründaja Henri Anier, kes tegi oma koduklubi Muangthong Unitedi eest skoori 63. mänguminutil. Anier vahetati kümmekond minutit hiljem puhkama ning seejärel õnnestus Chiangrai United üks värav tagasi lüüa, mis tegi mängu lõppseisuks 1:1. Eestlase koduklubi mängib järgmise kohtumise Tai kõrgliigas 6. märtsil, kui mõõtu võetakse BEC Tero Sasanaga. Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit lõi 1. märtsil Rumeenia kõrgliigas oma esimese värava, kui saatis latipõrkest 81. minutil Craiova võrku täpse kauglöögi. Käidi värav Rapidile punkte ei päästnud: meeskond sai kirja 2:3 kaotuse. Järgmine liigamäng peetakse 5. märtsil, kui vastamisi minnakse Academica Clinceniga.

Head minekut näitas ka Mattias Käidi noorem vend Kristofer Käit, kes tegi debüüdi FC Porto U17 võistkonna suures 12:0 võidumängus Tondela vastu. Käit sekkus mängu teiseks poolajaks ning oli osaline ühe tabamuse juures, mis märgiti protokolli vastase omaväravana. Taas tegi skoori ka heas hoos Oliver Jürgens, kes oli Itaalia U19 meistriliigas täpne Interi 3:0 võidumängus Juventuse üle. Jürgensi tabamus sündis 76. minutil üles ehitatud kontrarünnakust. Jürgensi koduklubi asub liigatabelis neljandal kohal ning mängib oma järgmise kohtumise 5. märtsil Empoli vastu.

Matvei Igonen tegi 27. veebruaril debüüdi Poola esiliigas, kui kaitses Podbeskidzie Bielsko-Biała väravasuud kohtumises Tychyga. Oma debüütmängus hoidis Igonen seljataguse puhtana ning meeskond sai väravateta lõppenud kohtumise järel kirja viigipunkti. Eesti koondise väravavahi koduklubi asub liigatabelis neljandal kohal ning mängib järgmise kohtumise 7. märtsil, kui vastamisi minnakse Skra Częstochowaga.

Artjom Dmitrijev asub mängima Usbekistani kõrgliigas, kui sõlmis aastase lepingu Qizilqum Zarafshoniga. 24-kordne internatsionaal veetis viimased kolm hooaega Kasahstani kõrgliigas ning on lisaks Eestile mänginud ka Leedu, Belgia ja Soome klubides. Dmitrijevi uue koduklubi jaoks algab hooaeg 4. märtsil, kui vastamisi minnakse Lokomotiv Tashkentiga. Uue koduklubi sai endale ka mullu Viimsi JK särki kandnud 17-aastane Robin Kane, kes sõlmis profilepingu Itaalia klubi Lazioga. Mitmel korral noortekoondiseid esindanud Kane on kaasa teinud neljas Lazio Itaalia U19 meistrivõistluste tugevuselt teise liiga kohtumises ning järgmine ootab meeskonda ees 5. märtsil.

3:1 võidu järel tõusis liigatabelis kümnendale kohale Märten Kuuse tööandja Újpest FC. Eesti koondise kaitsja on pärast jaanuarikuu lõpus Ferencvárosi vastu vahetusest sekkumise järel tehtud debüüti kuulunud Újpesti põhikoosseisu ning teinud täismängud kõikides kohtumistes. Kuuse koduklubi ootab järgmine mäng ees juba täna õhtul, kui karikavõistluste veerandfinaalis mängitakse Békéscsabaga. Võidukas oli teinegi Eesti koondise kaitsja, kui Karol Mets ja FC Zürich alistasid Šveitsi kõrgliigas 4:2 Baseli. Mets sekkus mängu 83. minutil ning jätkab Zürichiga kindla liigatabeli liidrina. Järgmise mängu peab meeskond juba täna, kui mõõtu võetakse Luzerniga.

Armeenia kõrgliigas teisel kohal asuv FC Pyunik teenis 26. veebruaril 1:0 võidu BKMA üle ning tänases, 2. märtsi kohtumises oldi 2:1 üle Noravankist. Pyuniki mängumees Nikita Baranov kuulus mõlemas kohtumises meeskonna põhikoosseisu. Itaalias näitasid head minekut Georgi Tunjov, kelle koduklubi Carrarese võitis Gubbiot 1:0, ja Vlada Kubassova, kes sai Comoga Torrese vastu kirja 2:0 võidu. Tunjov sekkus mängu 56. minutil, Kubassova kuulus põhikoosseisu ning vahetati puhkama 71. mänguminutil.

Mitmete Eesti koondise ründemängijate koduklubid teenisid möödunud nädalal viigipunkte. Taas põhikoosseisu kuulunud Rauno Sappinen ja Piast Gliwice leppisid väravateta viiki liigatabeli kuuenda Górnik Zabrzega, kellele jäädi veebruari alguses peetud karikamängus alla penaltiseerias. Sappinen ja Gliwice mängivad oma järgmise liigamängu 5. märtsil, kui kohtutakse Zagłębiega. Vlasiy Sinyavskiy koduklubi MFK Karviná teenis 2:2 viigi Tšehhi kõrgliiga kuuenda SK Dynamo vastu, eestlane sekkus mängu 85. minutil. Liigatabelis viimasel kohal asuv Karviná läheb 6. märtsil vastamisi Mladá Boleslaviga. Erik Sorga jälgis vahetuspingilt koduklubi Göteborgi karikamängu, kui Norrbyga viigistati 1:1. Göteborg asub karikavõistlustel alagrupi tipus ning veerandfinaalidesse pääseja selgub järgmises 6. märtsil peetavas voorus.

Rocco Robert Shein ja Utrechti duubelmeeskond said 25. veebruaril kirja kaotuse, kui TOP Ossile jäädi alla 1:4. Napi kaotuse sai kirja Renate-Ly Mehevetsa koduklubi Sporting Charleroi, kes kaotas penaltist Belgia kõrgliiga tabeli teisele OH Leuvenile. Mõlemad eestlased tegid kaasa kogu kohtumise.