22

06.2020

10:01

Eestlased välismaal: AIK alustas Rootsi kõrgliigat kaotuse ja kahe võiduga

Pärast eriolukorda on paljudes riikides üle Euroopa taas pall mängu pandud. Kaheksa päeva vältel käis kolmel korral platsil Karol Metsa tööandja Stockholmi AIK, kes hankis kolme mänguga tabelisse kuus punkti.

AIK on seni edukas olnud pühapäeviti võõrsilmängudes, sest nii Örebro kui ka Hammarby mängiti üle tulemusega 2:0. Nende mängude vahele mahtus ka kolmapäevane mats kodus Norrköpingu vastu, mis kaotati lausa 1:4. Mets on 270-st minutist platsil viibinud 255. Ainsana on oma esimesed kolm mängu võitnud Norrköping.

Ukraina kõrgliigameeskonna Tšernigivi Desna kaitsja Joonas Tamm viibis eile väljakul teise poolaja, kui tema meeskond vandus 1:2 alla Luganski Zorjale. Eilne vastane on tänu kolmele punktile nüüd Desnast ka sama arvu punktide võrra eespool kolmandal kohal. Ukraina meistriks kroonitakse liigavõidu kindlustanud Donetski Šahtar, kes on kogunud parimana 71 punkti. Kiievi Dinamo ja Zorja on võrdselt kirja saanud 52 punkti.

Poola esiliigameeskond Legnica Miedź sai möödunud nädalal kolm punkti, kui Artur Pikk 90 minutit mängis, kuid kaotas ühe matši, kui Pikk väljakul ei käinud. Esmalt alistati võõrsil Grudziądzi Olimpia 2:1, kuid kodus jäädi 0:1 alla Niecieczale, mis tõstis vastase samuti 39 punkti peale ja Legnica meeskonnast tabelist ühe koha võrra kõrgemale ehk viiendale reale. Kolme punkti kaugusel 11. kohal on Ken Kallaste koduklubi GSK Tychy, kes alistas eestlase abita Suwałki Wigry 1:0 ja viigistas Podbeskidziega 1:1.

Aste madalamal, Poola tugevuselt kolmandas liigas, alistas Łódźi Widzew nädala keskel võõrsil 3:1 Krakówi Garbarnia. Henrik Ojamaa andis 2:1 eduseisu tabloole toonud väravasöödu autor ning vahetati samal seisul välja 83. minutil. Tegu oli meeskonna esimese võiduga eriolukorra järel, sest esimesest kolmest matšist oldi nopitud vaid üks punkt. Widzewi hea hoog sai jätku eile õhtul, kui kodus mängiti sama 3:2 üle Poznańi Lechi duubel, kui Ojamaa sai kirja 53 minutit.

Itaalia kõrgliiga naasis pausilt, kui Ragnar Klavan jälgis varumeestepingil Cagliari 1:2 kaotust Hellas Veronale. Samuel Di Carmine tabamused 14. ja 26. minutil viisid Hellas Verona kahe väravaga juhtima, kuid 35. minutil lõppes punase kaardi tõttu Fabio Borini tööpäev, mis andis Cagliarile arvulise ülekaalu. See kasutati ära 43. minutil, kui täpne oli Giovanni Simeone. Rohkem väravaid ei löödud ning 80. minutil jäi kümnekesi ka Cagliari, kui teist kollast kaarti näidati Luca Cigarinile. Cagliari hooaeg jätkub 23. juuni õhtul Georgi Tunjovi ja SPALi vastu. Mõlemad meeskonnad on mänginud 26 mängu ning Cagliari on 32 punktiga 12. tabelireal ning SPAL 18 punktiga eelviimasel ehk 19. positsioonil.

Möödunud algas Norra kõrgliigahooaeg Taijo Teniste koduklubi Bergeni Branni jaoks. Esmalt alistati esmalt võõrsil kuuenda lisaminuti väravast 2:1 Haugesund, kui Teniste mängis 90 minutit. Seejärel alistati eestlase abita eile õhtul kodus Stavangeri Viking 3:0. Sarnaselt Branniga on oma esimesed kaks mängu võitnud ka Bodø/Glimt ja Molde.

Armeenia meistrivõistlustel on 24 mängu järel liider 45 punkti kogunud Ilja Antonovi tööandja Ararat-Armenia. Shirak on kogunud 42 punkti ning Nikita Baranovi koduklubi Alaškert kolmandana 40 punkti. Ararat-Armenia viigistas möödunud esmaspäeval 1:1 Noah’ meeskonnaga ning kaotas nädalavahetusel Shirakile 0:1. Antonov mängis esimeses mängus teise poolaja ning viibis kaotusmängus väljakul esimese poolaja. Baranov ja Alaškert sai kirja kahest mängust kokku kolm punkti. Teisipäeval mängis Baranov 63 minutit, kui Shirakile vannuti alla 1:2 ning eile alistati Baranovi abita võõrsil Ararat 3:1.

Soome karikavõistlustel jäi esiliigaklubi KTP, mida juhendab Argo Arbeiter, tulemusega 0:4 alla Tampere Ilvesele. Hindrek Ojamaa sai KTP eest kirja 84 minutit, tema meeskonnakaaslased Taaniel Usta ja Zakaria Beglarishvili sekkusid mängu vahetusest, kui noortekoondislane Usta tuli platsile 55. ja Beglarishvili 60. minutil.