13

10.2023

21:58

Eestil tuli EM-valikmängus tunnistada Aserbaidžaani kaheväravalist paremust

Eesti meeste koondisel tuli EM-valikmängus Aserbaidžaaniga võtta vastu mõru kaotus, kui A. Le Coq Arenal tunnistati 5652 pealtvaataja ees vastase 2:0 paremust.

Kohtumine algas mõlema koondise jaoks küllaltki ebakindlalt. Pärast esimesi minuteid ja esmast sisseelamist haaras Eesti kontrolli enda kätte. Üheksandal minutil suutis aga Aserbaidžaan end eestlastest mööda mängida, pärast mida suunati tsenderdus Eesti värava tagumisse posti. Sealt suutis vastaste keskväljamees Tural Bayramov palli värava alumisse nurka lennutada ja Aserbaidžaani juhtima viia. 35. minutil said eestlased poolaja parima võimaluse, kui Markus Poom sooritas karistusala äärest suurepärase kauglöögi. Vastaste väravavaht Shakhrudin Magomedaliyevil oli enda ülesannete kõrgusel ning tõrjus Poomi löögi. Avapoolaja lõpuminutitel sekkus mängu VAR ning tuvastas nurgalöögijärgses olukorras Artur Pikka käega mängu. Aserbaidžaanil oli seega realiseerida penalti, mille Ramil Sheydaev suunas kindlalt Karl Jakob Heina selja taha.

Teist poolaega alustas Eesti tugeva pressinguga. Kodumeeskonna suurepärane võimalus sündis Henri Anieri pealelöögist aserite karistusalas, kuid löök tabas vastaste kaitsjat. 59. minutil oli eestlaste omavaheline sööt ebatäpne ning vastased said palli enda valdusesse, kuid Hein suutis pealelöögi tõrjuda. 62. minutil proovis taas kaugelt Poom, kuid löök läks liialt värava keskele. Löögiga teeniti nurgalöök, mis väravani ei viinud. Minut hiljem tegi Eesti kolmikvahetuse, mängu sekkus ka 19-aastane Martin Vetkal, kes sai kirja enda koondisedebüüdi. Noormees oli kohe ka aktsioonis, kui ta tugeva löögi teele saatis, kuid mis napilt väravast mööda läks. Kohtumise lõpus oli pingeline olukord Eesti värava all, kui aserid väravavahia üks ühele seisid, kuid taaskord oli Hein jaol.

Järgmine Eesti koondise mäng toimub teisipäeval, 17. oktoobril kell 19, kui maavõistlusmängus minnakse vastamisi Tai koondisega. Pääsmed kohtumisele on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.