02.2019

10:16

Eesti võõrustab U17 vanuseklassi UEFA Sõprusturniiri

Eesti U17 koondis võõrustab aprilli lõpus UEFA Sõprusturniiri, kui Tallinna külastavad Liechtensteini, Fääri saarte ja Leedu noored.

Turniiri mängudepäevadeks on 22., 24. ja 26. aprill ning kõik kohtumised peetakse Sportland Arenal. Noortekoondiseid esindavad mängijad sünniaastaga 2003 ja nooremad.

Sõprusturniiril on ühe mängu pikkuseks on 80 minutit (2x40). Kui seis on 80 minuti järel viigiline, siis järgneb penaltiseeria, mille võitja teenib kaks punkti ja kaotaja ühe punkti. Normaalajal võidu teeninud meeskond saab harjumuspäraselt kolm punkti ning kaotaja jääb punktita.

Kuigi turniiril on kasutusel ka tavapärased kaardid (punane ja kollane), siis UEFA Sõprusturniiri juhend näeb ette ka mängija ajutist eemaldamist mängust. Teatud olukordades asendab ajutine eemaldamine kollast kaarti – näiteks simuleerimise korral või penalti sooritamisel löögipette kasutamisel. Lisaks on selles nimekirjas ka lubava rünnaku peatamine mängija kinnihoidmise, lükkamise või käega mängu korral ja samuti eemaldatakse mängija ajutiselt rahuolematuse näitamise korral (sõnas või teos). Ajutine eemaldamine kestab kaheksa minutit. Kui üks mängija peaks saama ajutise hoiatuse kahel korral, siis teise kaheksaminutilise karistuse järel on meeskonnal kohustus ta välja vahetada.

Turniiri toimumist toetab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Enne sõprusturniiri peab U17 koondis kodus kaks kõrgetasemelist maavõistlust, kui Sportland Arenal võõrustatakse 19. ja 21. märtsil Prantsusmaad! Mõlema mängu avavile kõlab kell 17.00.