19

11.2013

21:54

Eesti võitis Liechtensteini 3:0

Eesti võitis täna Vaduzis Rheinpark staadionil maavõistlusmängus Liechtensteini 3:0.

Avapoolaja esimesel üleminutil lõi Sergei Zenjov peaga värava ning vaheajale mindi Eesti koondise 1:0 eduseisus. Vahetusest sekkunud Henri Anier lõi 61. ja 63. minutil kaks väravat lisaks ja Eesti lõpetas aasta kena võiduga.

Debüüdi A-koondises tegi Karol Mets ja oma 100 mängu sai kirja Enar Jääger.

Maavõistlus

19. novembril kell 20:00 Rheinpark staadion, Vaduz
LIECHTENSTEIN - EESTI  0:3 (0:1)
Väravad: 45.+1. Sergei Zenjov, 61., 63. Henri Anier
Hoiatused: 59. Martin Stocklasa - 75. Martin Vunk

Liechtenstein: 1-Peter Jehle (46. 12-Cengiz Bicer), 3-Yves Oehri (46. 21-Seyhan Yildiz), 6-Martin Stocklasa, 4-Daniel Kaufmann, 11-Franz Burgmeister, 10-Mario Frick (46. 8-Robin Gubser), 16-Philippe Erne (84. 17-Olcay Gür), 13-Martin Büchel (71. 15-Sandro Wolfinger), 18-Nicolas Hasler, 19-Mathias Christen (46. 9-Thomas Beck), 23-Michele Polverino.
Varus: 12-Cengiz Bicer, 2-Domenico Macri, 8-Robin Gubser, 9-Thomas Beck, 15-Sandro Wolfinger, 17-Olcay Gür, 21-Seyhan Yildiz, 22-Burak Eris.

Eesti: 1-Sergei Pareiko (46. 12-Mihkel Aksalu), 17-Enar Jääger (20. 20-Gert Kams), 3-Mikk Reintam, 4-Karol Mets, 23-Taijo Teniste, 10-Sergei Zenjov (64. 2-Joel Lindpere), 6-Aleksandr Dmitrijev, 13-Martin Vunk, 19-Siim Luts (46. 5-Dmitri Kruglov), 9-Tarmo Kink (72. 16-Sergei Mošnikov), 22-Rimo Hunt (56. 8-Henri Anier).
Varus: 12-Mihkel Aksalu, 21-Artjom Artjunin, 20-Gert Kams, 5-Dmitri Kruglov, 2-Joel Lindpere, 16-Sergei Mošnikov, 8-Henri Anier, 11-Henrik Ojamaa.

Mänguolud: +6, kerge vihmasadu, väljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 684
Peakohtunik: Chris Reisch
Abikohtunikud: Steven Curfs, Antonio de Carolis
Neljas kohtunik: Laurent Kopriwa (kõik Luksemburgist)

Matšist näitas otsepilti otse.err.ee/jalgpall.

Tekstipõhine ülekanne kohapealt:

Mäng on lõppenud. 3:0 Eestile!

Teisele poolajale on lisatud kaks minutit.

90. minut:
Kruglovi karistuslöök lendab väravast mööda.

88. minut:
Mošnikovil äärel pall, kuid ei tule sealt head söötu ning meie rünnak lõpeb.

87. minut: Anier võidab palli. Möödub ühest vastasest, kuid enamat ei suutnud.

86. minut:
Eesti hoidis palli väga kaua aega, kuid Metsa pikk sööt Mošnikovini ei jõua.

84. minut:
Mäng on rahunenud. Liechtenstein teeb veel ühe vahetuse. Olcay Gür tuleb mängu ning Philippe Erne lahkub väljakult.

78. minut:
Liechtensteini karistuslöök, mis käib ära meie väravapostis. Tundub, et keegi sai pea vahele, sest tõuseb äärekohtuniku lipp, fikseerimaks suluseisu.

76. minut: Lindpere jätkab palli kannaga Kruglovile, kuid ta on suluseisus. Eesti fännid pole nõus. Kuulda on, kuidas Aksalu juhendab väravast mehi.

75. minut: Martin Vunk teenib kollase kaardi. selgus, et kohtumist jälgib 684 pealtvaatajat.

73. minut:
Mängu sekkub Sergei Mošnikov, kes vahetab välja Tarmo Kingi. Tsenderdus trahvikasti ning Mošnikov saab peaga kohe ka löögile, kuid pall läheb väravast mööda.

70. minut:
Hea tõrje vastaste puurilukult. Löögi autoriks Henri Anier.

On jäänud ütlemata, et meie kaptenipaela on täna kandnud kolm meest. Esimest 20 minutit Jääger, järgmised 25 minutit Pareiko ning teisel poolajal on selle omanik olnud Dmitrijev.

67. minut:
Anierilt taas pealelöök.

66. minut:
Taas ohtlik moment. Lindpere paneb palli kasti, kuid Vunk pallini ei ulatu. Liechtenstein lööb peaaegu omavärava, kuid väravavaht päästab.

65. minut:
Lindpere juba aktsioonis ning tema löök blokeeritakse. Eesti teenib nurgalöögi, millest midagi ohtlikku ei tule.

64. minut:
Vahetus Eestis koondises. Mängu sekkub Joel Lindpere, kes vahetab välja Sergei Zenjovi.

63. minut: Taas lööb värava Henri Anier. Vahetusest tulnud edurivimehele teine värav kahe minuti sees!

63. minut: Vunk lööb peale, kuid Bicer püüab.

61. minut: Henri Anier lööb värava! Pall jõuab Anierini ning ründaja teeb pette, võtab palli vasakule jalale ning lükkab väravasse. 2:0!

59. minut:
Zenjov ohtlikult läbi ning vastased peavad ta maha võtma. Tulemuseks kollane kaart.

58. minut: Kohtunik peatab mängu, sest Mets sai lööki blokeerides veidi viga. Midagi tõsist ei tundu esmapilgul olevat.

57. minut:
Vahetus Eesti koondises. Rimo Hundi koha platsil hõivab Henri Anier.

55. minut:
Taas ohustame vastaste väravat, kuid Bicer tõrjub.

53. minut:
Hunt ei jõua pallini ning mänguvahend on Cengiz Biceri käes.

52. minut:
Vastased löövad peale, kuid pall lendab väravast üle.

51. minut:
Hunt saab palli kastis, kuid ei suuda löögini jõuda ning teeb vastasele ka vea.

50. minut:
Teine poolaeg on alanud rahulikult ning kummalgi meeskonnal võimalusi pole tekkinud.

Teine poolaeg on kohe hakkamas. Aksalu tuleb sisse Pareiko asemel väravasse ning ka Kruglov siseneb mängu Lutsu asmel. Liechtenstein tegi poolajal neli vahetust.

Esimene poolaeg on lõppenud.

45+1 minut: Tundus, et täpselt oli täis saanud 45 minutit ning Sergei Zenjov lööb vasakult tulnud Taijo Teniste tsenderduse peaga väravasse.

44. minut:
Liechtensteini ohtlikuim moment. Polverino jõuab kasti, lööb vasakuga tugeva löögi, kuid Pareiko tõrjub.

43. minut:
Liechtenstein kontrarünnakul, kuid Vunk takistab Polverinot, kes säilitab siiski kontrolli palli üle. Polverino söödab vasakule, kus ootamas Christen. Tõuseb abikohtuniku lipp, kuid publik pole üldse rahul.

41. minut:
Liechtenstein kiirel kontrarünnakul, kuid Teniste kiirus on hea ning jõuab pallini.

40. minut:
Jehle on taas jalgadel.

Peter Jehle on pikali maas, kuid ei oska öelda, mis tal juhtus. Liechtensteini kolleeg oskab täpsustada, et tegi endale ise liiga.

38. minut:
Vunk annab hea söödu Hundile, kuid Martin Stocklasa blokeerib löögi ning teenime nurgalöögi.

35. minut:
Kamsilt hea kaitsemäng ning pall on taas Eesti oma. Teisel pool lõpeb meie rünnak Teniste üsna nõrga löögiga, millega Jehlel probleeme pole.

34. minut:
Franz Burgmeisteri tehnika veab alt ning kontrarünnak Liechtensteinil ebaõnnestub.

33. minut:
Teine nurgalöök, kuid selle lahtimängimine Lutsul ja Dmitrijevil ebaõnnestub. Dmitrijevi sööt jäi lühikeseks.

32. minut:
Mängu esimene nurgalöök. Eesti kontrarünnakul ning Zenjovi sööt kasti blokeeritakse.

31. minut
: Lindpere käis vahepeal sooja tegemas.

30. minut:
Liechtenstein teenis vahepeal karistuslöögi, kuid kokkuvõttes sellest midagi väga ohtlikku ei tulnud ning vastane leiab end suluseisust.

28. minut:
Pall kasti, kuid väravavaht lööb rusikaga selle ära. Tema vastu tehti ka viga.

27. minut:
Karistuslöök Eestile. Kink on palli taga.

Tundub, et vihmasadu enam ei ole.

25. minut
: Kamsil ei õnnestu vastast üle mängida ning teeb ka vea.

"Eesti, Eesti, Eesti," kõlab tribüünilt.

23. minut:
Hea löök Lutsult umbes kümne meetri pealt, kuid väravavaht tõrjub.

21. minut: Eesti hoiab turvaliselt palli.

20. minut: Jäägeri jaoks on mäng lõppenud. Ta annab Pareikole kaptenipaela ja lahkub väljakult. Tema asemel platsile Gert Kams.

19. minut: Polverinol lastake joosta. Ta söödab vasakule, kuid Christen löögini ei jõua.

17. minut: Tarmo Kink taas kastis ja lööb peale, kuid väravavaht teeb hea tõrje. Ilus kokkumäng oli Lutsuga.

16. minut:
Zenjov puudutab õrna sööduga palli ja Kink lööb müüri. Liechtensteini mängija on pikali ning Kink lööb palli välja. Nüüd pall taas meie käes.

15. minut:
Tarmo Kink teenib karistuslöögi veidi enam kui 25m pealt.

14. minut: Zenjov ja Vunk vahetavad sööte, kuid palli võidavad vastased, kes annavad selle valesööduga taas Eestile.

13. minut: Michele Polverino lööb palli väravast mööda.

12. minut
: Eesti saab palli ning Reintam lööb pikema söödu ette, kuid Hunt pallini ei jõua. Sama teeb Liehtenstein - pikem sööt ette, kuid Jäägeri kiired jalad aitavad ta pallini esimesena ning ta teenib välja ka karistuslöögi.

Esimese kümne minuti helgeim moment oli Tarmo Kingi löök, mis läks napilt väravast mööda.

10. minut:
Kink kahjuks pallini ei jõua ning vastaste väravavaht on jaol.

9. minut: Christen naaseb platsile.

7. minut:
Liechtensteini mängija Mathias Christen on saanud vigastada. Putsa võttis ta koheselt jalast. Arstid on väljakul

5. minut:
Eesti teeb kontrarünnaku. Rimo Hunt mängib palli paremale, kus ootas Tarmo Kink. Kink võttis palli vasaku jala peale ning keerutas napilt kastijoone lähistelt tagumisest nurgast mööda.

4. minut:
Enar Jääger teeb vea meie väljakupoolel, aga Liechtenstein mängib palli lühikeselt lahti.

3. minut
: Aleksandr Dmitrijev leiab end suluseisust.

Publikuarvu on araske hetkel öelda. Neid tundub paarisaja ringis, aga mõned fännid alles jõudmas siia.

1. minut
: Eesti alustas mängu. Oma esimese pallipuute koondise eest sai kirja Karol Mets.