14

03.2011

14:35

Eesti võitis 14-aastase Saron Läänmäe penaltist

Eesti naiste järelkasvukoondis teenis Venemaal Sotšis jätkuval turniiril magusa revanši, kui penaltiseeria järel alistati play-offis Türgi, kellele viimasel kahel aastal alla jäädud on.

Avapoolaega domineerinud, kuid teisel vastastel viigistada lubanud eestlannad säilitasid karistuslööke sooritades külma närvi ning 14-aastase Saron Läänmäe tabamus viis võitjad 5.-6. koha mängule Ameerika Ühendriikide vastu.

Peatreener Keith Boanast valdasid kohtumise järel ülevoolavad tunded. “Oleme kindlustanud vähemalt 6. koha ja seda Venemaa ning Türgi ees ja veel nii emotsionaalses mängus,” sõnas Boanas. “Minu rõõmu tänase soorituse üle on raske ülehinnata.”

Eesti asus juhtima 34. minutil, kui Katrin Loo tulistas Türgi väravavahile püüdmatu palli kaugelt lati alla. Kuus minutit hiljem oli taas aktsioonis Loo, kelle läbisööt vabastas 1-1-olukorrale Signy Aarna ning viimane ei eksinud.

“2:0 poolajaseis on minu jaoks olnud alati huvitav, sest mängijad kipuvad arvama, et asi on otsustanud. Sisendasin neile, et nad nii ei mõtleks, kuid lasime ikkagi eksimused sisse,” sõnas Boanas. “Õnneks seisul 2:2 suutsime end jälle kokku võtta ja lõpuni võidelda.”

Türgi kahandas seisu minimaalseks 49. minutil, kui nad kasutasid ära väravavaht Getter Laari eksimuse nurgalöögi klaarimisel. 56. minutil tegid tagaajajad ilusa kombinatsiooni, mis viigistas seisu.

Lõpuvilele järgnenud penaltiseeriat alustas edukalt Loo, türklaste esimese soorituse tõrjus Laar, järgnes värav Liivi Sõrmuselt ja eksimus türklannadelt. Kui Aarna viis Eesti ette 3:0, lõid oma esimese värava vastased. Liis Emajõel oli võimalus kohtumise saatus otsustada, ent tema eksimus jättis vastutuse Läänmäe õlule ning noor neiu oli vana rahu ise.

Neljapäeval kohtub Eesti 5. koha heitluses USA-ga, kes täna sai jagu Venemaast. Viimane alistas turniiri avamatšis Eesti mäletatavasti 3:0.

Rahvusvaheline turniir Venemaal Sotšis. Esmaspäev, 14. märts

EESTI – TÜRGI 2:2 (2:0) pen. 4:2

Väravad: 34. Katrin Loo, 40. Signy Aarna
Mängujärgsed penaltid: Katrin Loo, Liivi Sõrmus, Signy Aarna, Liis Emajõe (tõrjus), Saron Läänmäe – 1. (tõrjus), 2. (eksis), 3., 4.

Eesti: Getter Laar, Grete Ojala, Liis Lepik, Saskia Sonnberg, Riin Emajõe (62. Kadre Päri), Liis Emajõe, Tiina Trutsi (60. Liivi Sõrmus), Anete Paulus, Saron Läänmäe, Katrin Loo, Signy Aarna
Varus: Triinu Esken, Eneli Vals, Liivi Sõrmus, Kadre Päri, Grete-Lilijane Küppas, Sirje Roops