05

10.2011

16:20

Eesti U-23 koondis kaotas Walesile 1:2

Eesti U-23 jalgpallikoondis kaotas International Challenge Trophy turniiril Walesi eakaaslastele A. Le Coq Arenal 1:2.

Võõrustajad asusid mängu 10. minutil juhtima, kui Artjom Dmitrijev lõi palli sisse nurgalöögijärgse väravaesisese sagina järel. Kaks minutit hiljem viigistas Luke Bowen seisu ja võidutabamuse eest hoolitses 62. minutil Christopher Jones.

Eesti koondise peatreeneri Frank Bernhardti sõnul jäid tema hoolealused vastastele alla igas elemendis.

“Eesti Meistriliiga tase on selline, et ei võimalda rahvusvahelistes mängudes konkurentsi pakkuda,” ütles Bernhardt. “Jäime alla nii kiiruses kui söödutäpsuses, samuti läksid poisid väljakule hirmunult.”

Lisaks Eestile ja Walesile kuulub alagruppi veel Türgi ja Norra. Türgiga mängitakse võõrsil 28. või 29. veebruaril 2012 ning Norra külastab Eestit 11. või 16. oktoobril 2012. Kuni 23-aastaste jalgpallikoondis osales samal turniiril ka mullu, kui nii Inglismaale kui Iirimaale kaotati 0:1.

U-23 koondise eesmärgiks on töötada A-koondise ja Eesti Meistriliiga klubide parema tuleviku nimel - koondisesse pääsemine on lisamotivatsiooniks ja -võimaluseks Eestis pallivatele mängijatele jalgpalluritee jätkamisel ning annab samas väljundi ka hilistele arenejatele. Ideaalis soovitakse igal aastal pidida kaks või kolm U-23 esinduse kohtumist.