09

10.2009

12:49

Eesti U-21 koondis kaotas Šveitsile 1:4

Eesti U-21 koondis kaotas Euroopa meistrivõistluste valikmängus Kadrioru staadionil Šveitsile 1:4.

Kohtumine algas Eesti jaoks kenasti, sest juba 7. minutil viis Sergei Zenjov võõrustajad 1:0 juhtima. Paraku anti järgmise 19 minuti jooksul edu käest ning külalised lõid neli väravat. Eestile oli see esimene kaotus selles valiksarjas. Teises tänases sama alagrupi mängus viigistas Iirimaa kodus Gruusiaga 1:1.

Valikturniiri teises alagrupis tõusis 9 punktiga liidriks Šveits (4 mängust), järgnevad Eesti 7 (4), Türgi 6 (3), Gruusia 4 (3), Iirimaa 2 (3) ja Armeenia 0 (3) punktiga.

Eesti järgmine vastane on Armeenia, kellega kohtutakse 14. novembril võõrsil. Valiksarja selle aasta kohtumistele pannakse punkt neli päeva hiljem, kui sõidetakse külla Türgile.

U-21 EM-valikmäng 9. oktoobril Kadrioru staadionil
kell 16:00 EESTI - ŠVEITS  1:4 (1:4)

Väravad: 7. Sergei Zenjov - 10. Alessandro Ciarocchi, 21. Mario Gavranovic, 23. Frank Feltscher, 26. Philippe Koch
Hoiatused: 19. Aleksei Jahhimovitš, 80. Igor Morozov, 90. Artjom Artjunin - 42. Frank Feltscher, 54. Xavier Hochstrasser

Eesti: 1-Stanislav Pedõk, 2-Andrei Veis, 3-Martin Tšegodajev, 4-Aleksei Jahhimovitš (34. 13-Artjom Artjunin), 5-Igor Morozov, 6-Andre Frolov, 7-Juri Jevdokimov, 8-Siim Luts, 9-Sergei Zenjov (71. 18-Henri Anier), 10-Sergei Mošnikov, 11-Kaimar Saag (46. 17-Rauno Alliku).
Varus: 12-Daniil Savitski, 13-Artjom Artjunin, 14-Ken Kallaste, 15-Albert Taar, 16-Tanel Võtti, 17-Rauno Alliku, 18-Henri Anier.

Šveits: 1-Yann Sommer, 2-Gaetano Berardi (83. 14-Rolf Feltscher), 3-Philippe Koch, 4-Jonathan Rossini, 5-François Affolter, 6-Daniel Pavlovic, 7-Frank Feltscher (67. 19-Adrian Nikci), 8-Xavier Hochstrasser, 9-Alessandro Ciarocchi, 10-Mario Gavranovic (74. 16-Moreno Costanzo), 11-Valentin Stocker.
Varus: 12-Kevin Fickenfscher, 14-Rolf Feltscher, 15-Alain Wiss, 16-Moreno Costanzo, 17-Fabian Frei, 18-Sébastien Wüthrich, 19-Adrian Nikci.

Mänguolud: +7, vahelduva pilvisusega ilm; väljak heas seisukorras, kuid märg enne mängu sadanud vihmast.