09

02.2011

13:20

Eesti U-21 koondis kaotas Soomele 1:4

Eesti U-21 koondis alustas aastat Soomes, kus sealsetele eakaaslastele alistuti viigilise poolaja järel 1:4.

Võõrustajad ei näidanud üles mingit külalislahkust, kui eestlaste uimasust kasutades Roope Riski Soome juba 2. minutil juhtima viis. Neli minutit hiljem seadis Albert Prosa aga taas jalule viigi, kui realiseeris Albert Taari täpse läbisöödu.

Taar oli aktsioonis ka 11. minutil, kui tema viga karistusalas tähendas kollast kaarti ja penaltit Soomele. Võõrustajate kapten Joni Kauko lõi aga posti.

Poolajal neli vahetust teinud Eesti jäi taas kaotusseisu 63. minutil ja kümme minutit hiljem löödi meile ka kolmas värav. Mõlemad standardolukordadest. Kohtumise viimase värava lõi Soome teise üleminutil.

Eesti U-21 koondis valmistub uueks EM-valiktsükliks, kus ollakse ühes alagrupis Hispaania, Šveitsi, Horvaatia ja Gruusiaga.

Rahvusvaheline maavõistlus 9. veebruaril Eerikkiläs
kell 13:30 SOOME U-21 – EESTI U-21  4:1 (1:1)
Ametlik protokoll
Väravad
: 2. Roope Riski, 65. Denis Abdulahi, 76., 90.+2. Teemu Pukki - 7. Albert Prosa
Hoiatused: 31. Roope Riski - 11. Albert Taar
11. minutil eksis penaltil Joni Kauko (lõi latti)

Soome: Saku-Pekka Sahlgren (62. Eemeli Reponen), Tero Mäntylä (46. Valtteri Moren), Timi Lahti, Henri Toivomäki, Mikko Sumusalo (75. Christoffer Nyberg), Riku Heini, Joni Kauko (62. Petteri Pennanen), Juho Lähde (62. Juuso Simpanen), Denis Abdulahi, Teemu Pukki, Roope Riski (62. Konsta Rasimus).

Eesti: 1-Mait Toom, 2-Andrei Veis (65. 13-Kaspar Kaldoja), 3-Meelis Peitre, 4-Marek Kaljumäe (46. 14-Kaarel Kiidron), 5-Aleksei Jahhimovitš, 6-Sander Sinilaid (46. 15-Deniss Jõgiste), 7-Andero Pebre (64. 18-Igor Subbotin), 8-Albert Taar (46. 16-Aleks Mones), 9-Albert Prosa, 10-Siim Tenno, 11-Stefan Järv (46. 17-Eron Krillo)
Varus: 12-Jüris Sahkur, 13-Kaspar Kaldoja, 14-Kaarel Kiidron, 15-Deniss Jõgiste, 16-Aleks Mones, 17-Eron Krillo, 18-Igor Subbotin.

Peakohtunik: Mikko Leino
Abikohtunikud: Arttu Hautamäki, Jari Vanhanen
Neljas kohtunik: Mikko Mörö