10

08.2010

19:05

Eesti U-21 koondis kaotas Iirimaale 0:5

Eesti U-21 jalgpallikoondis lõpetas Euroopa meistrivõistluste valiksarja võõrsil 0:5 kaotusega Iirimaale.

Väljakuperemehed asusid kohtumist esimese 30 minutiga 2:0 juhtima, kui kahel korral oli täpne Anthony Stokes. Eesti meeskonna vahetused kahjuks vilja ei kandnud ning Iirimaa lõi viimase 28 minutiga veel kolm väravat.

Valiksarjas alagrupi tõenäolist võitjat Šveitsi, Gruusiat ja Türgit võitnud Eesti jaoks on nüüd kohtumised oma grupis lõppenud. Kümnest mängust kogutud 12 silma annab hetkel kolmanda koha, kuid ülejäänud vastastel on kaks-kolm mängu varus.

Meelde jääb see valiksari aga kui ajaloo seni edukaim, sest nii palju punkte ei ole U-21 koondis veel kogunud.

Tabeliseis: 1. Šveits 17 punkti (9 mängust), 2. Türgi 13 (8), 3. Eesti 12 (10), 4. Armeenia 10 (8), 5. Gruusia 9 (7), 6. Iirimaa 7 (8).

U-21 EM-valikmäng 10. august, Tallaght Stadium - Dublin, Iirimaa
kell 21:30 IIRIMAA - EESTI  5:0 (2:0)
Väravad: 15., 30. pen. Anthony Stokes, 62. James McCarthy, 87. Seamus Coleman, 90.+1. Owen Garvan
Hoiatused: 12. Eddie Nolan, 33. Anthony Stokes - 29. Marek Kaljumäe, 33. Aleksei Jahhimovitš, 67. Juri Jevdokimov

Iirimaa: 1-Stephen Henderson, 2-Seamus Coleman (87. 12-Olanrewaju Oyebanjo), 3-Gavin Gunning, 4-Robert Kiernan, 5-Eddie Nolan, 6-James McCarthy (82. 13-Conor Hourihane), 7-Stephen Gleeson, 8-Owen Garvan, 9-Cillian Sheridan (77. 17-Alan Judge), 10-Conor Clifford, 11-Anthony Stokes.
Varus: 16-Shane Redmond, 12-Olanrewaju Oyebanjo, 13-Conor Hourihane, 14-Aaron Doran, 15-Brendan Moloney, 17-Alan Judge, 18-Joseph Mason.

Eesti: 1-Marko Meerits, 2-Marek Kaljumäe (62. 17-Juri Jevdokimov), 3-Taijo Teniste, 4-Aleksei Jahhimovitš, 5-Artjom Artjunin, 6-Siim Tenno, 7-Andre Frolov (38. 16-Andero Pebre), 8-Ken Kallaste, 9-Rauno Alliku (68. 18-Henri Anier), 10-Eino Puri, 11-Artjom Dmitrijev.
Varus: 12-Alan Ventsel, 13-Andrei Veis, 14-Rauno Tutk, 15-Martin Tšegodajev, 16-Andero Pebre, 17-Juri Jevdokimov, 18-Henri Anier.

Peakohtunik: Pol van Boekel
Abikohtunikud: Nicky Siebert, Patrick Langkamp
Neljas kohtunik: Michel Winter (kõik Holland)