05

06.2012

14:30

Eesti U-21 kaotas Gruusiale 1:2

Eesti U-21 jalgpallikoondis kaotas teisipäeva õhtul A. Le Coq Arenal Euroopa meistrivõistluste valikmängus pearivaal Gruusiale 1:2 ja jätkab tabelis viimasel kohal.

Eestile maksid kätte lohakusvead avapoolajal, mis kaotati 0:2. Tornike Okriašvili viis külalised 12. minutil 1:0 juhtima ja Levan Kenia kasvatas 14 minutit hiljem vastaste edu kahekordseks. Gruusia mõlemad väravad sündisid Eesti vigadest kaitseliinis, kus juures teine tabamus tuli rikošetist.

„Esimesel poolajal tegime kõike seda, mida tahtsime vältida,“ ütles peatreener Frank Bernhardt. „Tahtsime kaitses turvaliselt tegutseda ja oma võimalusi otsida, kuid tegime Gruusiale kingitusi.“

Poolajal asendas Bernhardt kaitses Artjom Artjunini Karol Metsaga ja poolkaitses Igor Subbotini Albert Prosaga, mis aitas Eesti tegutsemist kindlamaks muuta ja nii hakkasid ka võimalused tekkima. Võõrustajad lõid ühe tagasi 81. minutil, õigemini tegid seda grusiinid ise Solomon Kverkvelia omavärava näol.

Eesti U-21 koondisele oli see esimene tabamus valiksarjas, kuid teisipäevane kaotus tähendas, et viimast kohta vältida saab olema äärmiselt keeruline, kuivõrd Eestil on 1, Gruusial 6 silma ning Eestil ees võõrsilmängud Gruusia ja Šveitsiga.