23

09.2009

09:32

Eesti U-19 koondis alustas kaotusega Horvaatiale

Eesti U-19 jalgpallikoondis alustas Leedus Marijampoles toimuvat Euroopa meistrivõistluste valikturniiri 0:3 kaotusega Horvaatiale.

Mullu Tallinnas 1:4 kaotanud horvaadid alustasid kohe kõva survega, asudes juba 6. minutil Franko Andrijaševici penaltist juhtima. 18. minutil kahekordistas Anton Maglica horvaatide edunumbrid ning lõppseisu vormistas 69. minutil Mato Ivanovic.

"Olime esimesel poolajal uimased," lausus peatreener Frank Bernhardt. "Enne mängu sai täpselt räägitud, kuidas Horvaatia vastu tegutseda, kuid kui poisid väljakule astusid, tundus see kõik meelest läinud olevat."

Peatreeneri sõnul vilistas kohtunik 6. minutil vea pärast Ragnar Rumpi tehtud viga. Teise värava lõi Maglica 16-17 meetrilt alanurka.

"Teisel poolajal tegime mõned muudatused, mis mängupilti parandasid, kuid paraku ei suutnud me enda võimalusi realiseerida," rääkis Bernhardt. "Horvaadid olid oma 2:0 eduga rahul ning meie surve peale tõmbusid 9-10 mehega kaitsesse."

Viimase värava lõid horvaadid vasturünnakust, kui toimetasid palli pärast Eesti nurgalööki kiiresti Ivanovicile. Teises avavooru kohtumises alistas Šveits 5:0 võõrustajameeskonna Leedu.

4. alagruppi kuuluv Eesti peab järgmise kohtumise reedel, 25. septembril, kui vastamisi minnakse Šveitsiga