16

11.2023

21:50

Eesti tunnistas aasta viimases kodumängus Austria paremust

Eesti meeste koondis kohtus täna, 16. novembril A. Le Coq Arenal peetud EM-valikmängus Austriaga. Esimese poolaja väravatest võitis Austria kohtumise tulemusega 2:0.

Kohtumine algas Eesti jaoks paljulubavalt: meeskond jättis Austria kiirelt surve alla ning juba neljandal minutil oli kodumeeskonna värav õhus. Eesti esimene hea võimalus tekkis Georgi Tunjovi madalast tsenderdusest, mis jõudis tagumise posti juures seisnud Sinjavskile, kes lõi paarilt meetrilt palli väravast napilt üle.

Üheksandal minutil said ka vastased oma esimese pealelöögi, kui Christoph Baumgartner leidis ristsööduga Maximilian Wöberi, kes karistusala otsast vasaku jalaga paremat nurka sihtis, kuid meie Eesti õnneks seda ei leidnud. Kümme minutit hiljem said austerlased oma teise hea võimaluse, kui Wöber andis madala söödu värava ette Michael Gregoritschile, kes suunas palli kannaga Eesti värava poole. Kodumeeskonna väravasuul seisnud Karl Jakob Hein oli omal kohal ning tõrjus löögi kindlalt.

Väravasoon avati 25. minutil, kui vastased suutsid lühikese sööduga meie kaitseliini lahti murda ja Konrad Laimer lõi palli Eesti väravasse. Seisuks 1:0 Austriale. 39. minutil teenisid vastased nurgalöögi: David Alaba toimetas palli karistusalasse, millele sai pea vahele Philipp Lienhart, kes lõi palli värava alla nurka. Seisuks 0:2.

Teine poolaeg kulges rahulikult: mõlemad meeskonnad said mõned poolvõimalused, kuid suuremat ohtu värava all tekitada ei suudetud. 60. minutil sekkus mängu Oliver Jürgens, kelle jaoks oli tegu debüütmänguga Eesti meeste koondise eest.

Poolaja kõige ohtlikumad võimalused tekkisid lisaminutitel. Teisel üleminutil tsenderdas Alaba karistuslöögist palli värava alla, kus oli ootamas Lienhart, kuid mängija teisest resultatiivsest tabamusest jäid puudu vaid mõned sentimeetrid. Eesti vastas minut hiljem oma poolaja kõige ohtlikuma rünnakuga, kui Artur Pikk leidis vasakult äärelt tsenderdusega Jürgensi, kuid noor ründaja ei tabanud väravaesisel palli ning jätku olukord ei saanud.

Praegu paikneb Eesti oma alagrupis viimasel positsioonil, olles teeninud punkti viigimängust Aserbaidžaani vastu. Austria on 19 punktiga alagrupiliider. Eesti valiksarja viimane vastane Rootsi, kes kaotas täna Aserbaidžaanile 0:3, on seitsme punktiga kolmas.

Eesti järgmine EM-valikmäng ootab ees pühapäeval, 19. novembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Rootsi koondisega. Mängu otsepilti on võimalik jälgida Viaplay vahendusel.