09

09.2023

22:07

Eesti sai koduses EM-valikmängus Rootsilt kindla kaotuse

Täna, 9. septembril kohtus Eesti meeste koondis EM-valikmängus Rootsiga. A. Le Coq Arenale kogunenud 11 411 pealtvaataja ees pidid eestlased võtma vastu 0:5 kaotuse.

Kohtumise esimesed minutid olid küllaltki lubavad ning Eesti tekitas ka vastase kolmandikul teravust. Vlasi Sinjavski söötis palli Henri Anierile, kuid Anieri löök lendas üle värava. Pärast esimest veerandtundi asus Rootsi kohtumist juhtima, kui Samuel Gustafsoni, Linus Wahlqvisti ja Viktor Gyökerese söödukombinatsiooni tulemusel pall Karl Jakob Heina selja taga lõpetas. 21. minutil teenis Eesti karistuslöögi, mille Konstantin Vassiljev värava ette tsenderdas, pall leidis karistusalas küll Karol Metsa, kuid olukorda ei realiseeritud. Kolme minuti pärast lõid vastased oma teise. 39. minutil suutis Rootsi kasvatada edu kolmeväravaliseks, kui Alexander Isak saatis Ken Sema tsenderduse väravasse. Kolmveerandtunni lõpuminutitel oli ka vastaste neljas lähedal, ent väravasuul seisnud Hein sooritas topelttõrje.

Teist poolaega alustas Eesti teravamalt kui esimest. Sergei Zenjov, Erik Sorga ja Konstantin Vassiljev moodustasid koostöös hea rünnaku, kuid rootslaste kaitset murda ei õnnestunud. Vasturünnakule pääsenud rootslased tekitasid eestlaste väljaku poolel parajat peavalu, kuid Hein hoidis olukorda kontrolli all. Oma võimaluse sai ka Martin Miller, kes Mattias Käidi tsenderduse järel löögile pääses, kuid pall lendas väravast mööda. Seejärel pääses ohtlikult peaga löögile Rasmus Peetson, kuid seegi löök tulemust ei toonud.

Tulemus tuli aga Rootsile - esimesel poolajal säranud Kulusevski lõi ees taas teravust ning jättis rünnaku realiseerimise Robin Quaisoni hooleks, kes nahkkera kindlalt väravasse saatis. Esimesel lisaminutil vormistas vastane kohtumise viimase ehk viienda värava, kui täpne oli Viktor Claesson.

Eesti meeste koondist ootab ees järgmine EM-valikmäng tuleval teisipäeval, 12. septembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Belgiaga. Järgmine kodumäng toimub 13. oktoobril, kui A. Le Coq Arenal minnakse vastamisi Aserbaidžaani koondisega. Pääsmed Eesti – Aserbaidžaani EM-valikmängule on müügil Piletilevis.