12

12.2023

19:42

Eesti saalijalgpallikoondis leppis karikavõistluste avamängus Leeduga viiki

Eesti saalijalgpallikoondis pidas täna, 12. detsembril esimese kohtumise Taanis toimuval Balti- ja Põhjamaade saalijalgpalli karikavõistlustel, kui vastamisi mindi Leeduga. Eduseisu kaotanud Eesti leppis lõpuvile järel 3:3 viigiga.

Meeskonnad alustasid kohtumist küllaltki tasavägiselt. Kuigi Eesti suutis Erki Mõttuse pealelöögist tekitada kohtumise esimese ohtliku olukorra, haaras mängu juhtohjad siiski Leedu: 9. minutil näitas resultatiivsust Albert Voskunovic, kes palli ristnurka saatis. Eestil kulus viigistamiseks veidi üle minuti*: puurilukk Mark Boskin läks ise pealelöögile ning Eesti õnneks lendas pall vastase väravavahi jalgevahelt võrku.

Eesti juhttabamus sündis 12. minutil, kui Roman Bažkov leedulase karistuslöögi blokeeris, võidetud palliga end vastase väljaku poolele pressis ning nahkkera väravavahi selja taha saatis. Edu duubeldati neli minutit hiljem, kui Boskin palli vastase värava ette saatis – väravavaht oli küll käega vahel, kuid löök oli piisavalt tugev, et pall üle puuriluku võrku lendaks. Leedu minimeeris väravate vahe 18. minutil, kui jala sai valgeks Paulius Osauskas ning 3:2 seisul läksid meeskonnad ka vaheajale.

Teisel poolajal jäi Eesti vastase surve alla ning see andis Leedule võimaluse tulla ning värava all mitmeid ohtlikke momente luua. Leedulaste pealelöögid tabasid posti või oli väravasuud kaitsnud Boskin oma ülesannete kõrgusel. Eesti üks parimaid teise poolaja võimalusi tekkis 31. minutil, kui Mikko Matinaro ja Raul Rebane kordamööda palli väravavahist mööda üritasid mängida, kuid viimane oli mõlemal löögil vahel. Neli minutit enne kohtumise lõppu suutis Leedu Vladimir Derendaiajevi tabamuse toel 3:3 viigivärava välja võidelda. Viigitabamus jäi ka kohtumise viimaseks ning andis mõlemale meeskonnale tabelisse ühe punkti.

Koondise peatreener Mikko Kytölä sõnul olid vastase käigud ootuspärased, kuid mängu lõpptulemus on veidi pettumustvalmistav. „Teadsime, mis on Leedu tugevused ja millele tähelepanu pöörata. Paraku oli meil vaid kaks päeva aega, et ühiselt treenida ja taktikalised asjad üle käia. Seepärast oli meie tänane strateegia ja fookus suunatud ka lihtsatele asjadele: saame palli nii kiiresti kui vaja ning otsime õige mängija nii kiiresti kui saame. Mängijad järgisid etteantud juhiseid ning nägin täna väljakul jõulisemat jalgpalli kui ma olen seda näinud nende liigamängudes. Tean, et mängijad jätsid väljakule palju energiat ja olen selle üle väga uhke, kahju lihtsalt, et mängu lõpptulemus selline on,“ rääkis Kytölä.

Kytölä lisas, et kohtumine Lätiga võib mängupildiliselt tulla sarnane tänasega. „Uus mäng tuleb kiiresti otsa, üritame võimalikult hästi taastuda ning astuda samm korraga. Tahame võtta igat mängu kui võimalust õppimiseks – seepärast vaatame ja analüüsime tänase hoolikalt üle ning leiame need detailid, mis aitaksid meil uusi samme astuda. Seda enam, et homme ees ootav Läti on Leeduga küllaltki sarnane vastane,“ ütles peatreener.

Eesti järgmine karikavõistluste alagrupimäng peetakse homme, 13. detsembril Eesti aja järgi kell 17.45, kui vastamisi minnakse Lätiga. Kohtumise otsepilti on võimalik jälgida DBU Futsal Liga Youtube'i kanalilt.

Balti- ja Põhjamaade saalijalgpalli karikal osalevad Eesti, Läti, Leedu, Taani, Norra ja Gröönimaa, kes on jagatud kahte kolmeliikmelisse alagruppi. Eesti mängib ühes alagrupis Leedu ja Lätiga. Karikavõistluste poolfinaalidesse pääsevad mõlema alagrupi kaks paremat koondist, kolmandad kohad mängivad omavahel 5.–6. koha mänge.