16

12.2023

19:14

Eesti saalijalgpallikoondis alustas karikavõistluste kohamänge kaotusega Gröönimaale

Balti- ja Põhjamaade karikavõistlustel alagrupi kolmandana lõpetanud Eesti saalijalgpallikoondis võistleb edasi kohamängudes 5.–6. koha eest. Esimeses kohtumises Gröönimaaga tunnistati vastase 4:2 paremust.

Kohtumise avapoolaeg kujunes meeskondade vahel küllaltki võrdselt. Esimesena jõudis sihile Eesti koondis, kui 3. minutil sahistas Roman Bažkovi söödu järel väravavõrku Mikko Matinaro. Viigivärava võitles Gröönimaa välja 11. minutil, kui nahkkera värava eest läbi mängiti ning Patrick Frederiksenile piisas vaid ühest puutest, et mänguvahend puuriluku selja taha saata.

Kui tundus, et vastane on viigiväravast indu juurde saanud ning kohtumist domineerima hakanud, lõi Eesti 2:1 juhtvärava. 13. minutil mängis Raul Rebane palli värava ette, kust Lehar Savikink löögile pääses. 2:2 tulemuse võitles Gröönimaa välja 16. minutil, kui eestlase ebaõnnestunud puute järel võitis Frederiksen palli enda valdusse ning realiseeris olukorra. Meeskonnad läksid vaheajale 2:2 viigiseisus.

Esimest korda haaras Gröönimaa mängu juhtohjad 22. minutil, kui küljesisselöögi järel sai täpse söödukombinatsiooni tulemusel jala valgeks Hans Karl Berthelsen. Teine poolaeg pakkus mõlemale meeskonnale võimalusi, ent realiseerida ei suudetud neist enne viimast minutit ühtegi: 40. minutil viis Eesti oma jõud Gröönimaa väljaku poolele ning vastane karistas eestlased Rene Eriksen Petersen tabamusega koheselt ära. Peterseni värav jäi ka kohtumise viimaseks.

Meeskondade korduskohtumine karikavõistluste 5.–6. koha eest peetakse homme, 17. detsembril Eesti aja järgi kell 13.00. Kohtumise otsepilti on võimalik jälgida DBU Futsal Liga Youtube'i kanalilt.