21

09.2023

12:54

Eesti rannakoondis tunnistas otsustavas kohtumises penaltiseeria järel Taani paremust

Eesti rannajalgpallikoondis mängis täna, 21. septembril viimase alagrupikohtumise Euroliiga Superfinaalis, kus penaltiseerias tuli tunnistada Taani 5:4 (3:3) paremust.

Kohtumise juhtohjad haaras enda kätesse Taani meeskond, kui juba esimesel mänguminutil pall Eesti väravasse toimetati. Ragnar Rump vastas viigiväravaga esimese kolmandiku lõpus. Rump võttis väravavahilt saadud palli omaks, mängis endale ette ning lõi nahkkera käärlöögiga väravasse. Taani puurilukk oli küll kätega vahel, kuid löök oli piisavalt tugev, et kindlustada pausile minnes 1:1 viigiseis.

Taanlased haarasid teisel kolmandikul jälle üheväravalise eduseisu, kui väravavaht … palli otse väravasse lennutas. 20. minutil sai Rump kirja oma teise täpse tabamuse, kui ta Ervin Stüfi söödu järel end Taani väljakumängijatest mööda keeras ning palli võrku veeretas. Eesti juhtvärav mängiti välja minut aega hiljem, kui Rauno Nõmmiku hea söödukombinatsiooni tulemusel palli enda valdusesse sai ning vastaste vahelt palli võrku keerutas.

Viimasel kolmandikul määrati vastaste kasuks penalti, kuid Eesti väravasuul seisnud Rauno Rahnik tegi suurepärase tõrje ning hoidis eestlasi eduseisus. Paraku löödi taanlaste poolt kolmandiku lõpus 3:3 viigivärav ning kohtumine saadeti lisaajale. Lisaajal väravaid ei sündinud ja võitja otsustas penaltiseeria, mille tulemusel alistas Taani Eesti koondise tulemusega 5:4. Eesti poolt olid täpsed Henry Remmelgas, Rasmus Munskind, Ervin Stüf ja Kristian Marmor. Kuigi Ragnar Rump sooritas hea löögi, tõrjus vastaste puurilukk selle ära.

Koondise peatreener Aleksei Galkin ütles, et kuigi alagrupis tuli vastu võtta kaks kaotust, on ta meeskonna üle uhke. „Kolm järjestikust päeva, kolm tugevat vastast, kolm kvaliteetset mängu. Suutsime kõik mängud lisaajale viia, mängida väikse riigina võrdselt selliste riikide vastu, kes on tipus nii ranna- kui murujalgpallis. Jah, täna oli meil jälle suurepärane võimalus võita, olime ees, aga mängu lõpus lasime vastu lüüa. Samas tean, et võitlesime viimase sekundini," ütles Galkin.

Galkini sõnul oldi penaltite löömiseks valmis. „Pöörasime trennis ikka tähelepanu penaltitele ja nende löömisele. Üks asi on trennis harjutada, teine asi on mängusituatsioon, kus mängijate pingetase on teine," ütles peatreener.

Kuigi Eesti oma lõplikku saatust veel ei tea, on Galkin järgnevateks kohtumisteks valmis. „Meil on mõnedel mängijatel tekkinud mured tervisega, kuid peame hakkama saama – kasutame mehi, kes meil on olemas ja anname endast maksimumi," ütles ta.

Avavoorus alistas Eesti lisaaja järel Prantsusmaa tulemusega 5:4, teises kohtumises Portugaliga tunnistati lisaajal vastase 6:5 paremust. Alagrupis paikneb Eesti kahe punktiga kolmandal kohal, kuid lõpp-positsioon ning edasised kohamängud Euroliiga Superfinaalis selguvad pärast Prantsusmaa – Portugali omavahelist vastasseisu, mis peetakse täna Eesti aja järgi kell 16.30.

Superfinaali veerandfinaali pääsevad edasi iga alagrupi kaks paremat, kolmandad kohad selgitavad omavahel 9.–11. koha ning neljandad meeskonnad ja halvima tulemuse saanud kolmas meeskond 12.–15. koha omanikud. Kaks viimast meeskonda langevad B-divisjoni.