07

07.2023

14:15

Eesti rannakoondis lõpetas alagrupiturniiri kaotusega Moldovale

Eesti rannajalgpallikoondis mängis täna, 7. juulil Bakuus toimuval MM-valikturniiril oma alagrupi viimase kohtumise Moldova vastu, kus tunnistati vastase 6:2 paremust.

Meeste rannajalgpalli maailma edetabelis kõrvuti paiknevate meeskondade omavaheline võitlus kujunes võitluslikuks ja jõuliseks. Eesti asus avakolmandikul kohtumist juhtima, kui täpne oli Sander Lepik. Moldovlased eestlastel eduseisu kaua nautida ei lubanud ning nii viigistasid nad Alexandru Sirghi tabamusest.

Teise kolmandiku alguses sai Moldova mängu üle kontrolli enda kätte. Nii suurendasid vastased eduseisu väravavaht Ruslan Istrati ja ründaja Leonid Podlesnovi tabamustest kaheväravaliseks. Kristian Marmor lõi kolmandiku lõpus ühe tagasi, kuid Dumitru Graur vastas kohe samaga. Viimasele kolmandikule mindi vastu seisul 2:4.

Lõppkolmandikul sahistasid moldovlased Eesti väravavõrku veel kaks vastuseta tabamust, kui täpsed olid Artiom Turta ja Sirghi. Nii oli kohtunik mängu lõppenuks vilistanud ning Eesti saanud kirja 2:6 kaotuse.

Selle kohtumisega pani Eesti rannajalgpallikoondis punkti MM-valikturniiri alagrupiturniirile. Alagrupis saadi kirja kaotused Itaalia (1:3) ja Moldova (2:6) vastu ning 7:4 võit Aserbaidžaani koondise üle. Homme, 8. juulil ootavad koondist ees esimesed sõelmängud, kus lähevad vastamisi alagruppides viimase kahe hulka kuulunud võistkonnad. Lõplikud kohad selguvad järgmiste kohamängudega pühapäeval, 9. juulil.