24

09.2023

12:28

Eesti rannakoondis alistas Türgi ja lõpetas Euroliiga Superfinaali 10. kohal

Eesti rannajalgpallikoondis mängis täna, 24. septembril viimase kohtumise Euroliiga Superfinaalis, kus 10.–11. koha mängus mindi vastamisi Türgiga. Viimase minuti väravast alistas Eesti vastase tulemusega 6:5 ning saavutas võistlussarjas 10. koha.

Türgi meeskond asus kohtumist juhtima kuuendal minutil, kui Karaca lõikas eestlaste söödu peaga vahelt ning üks ühele väravavahiga silmitsi seisma jäi. Paraku mängis türklane palli väravasuul seisnud Rauno Rahniku selja taha ning kirjutas tabloole 1:0. Hetke pärast oli Ervin Stüfil Türgi pealelöögi järel hea võimalus vasturünnakule minna ja kohtumine viigistada, kuid paraku oli vastaste puurilukk jaol. Kuigi võimalusi pakuti, ei realiseeritud neist ühtegi ning pausile mindi Türgi üheväravalises eduseisus.

Türgi edu kasvas teise kolmandiku keskel kahekordseks – Yesilirmak sai mängijate vahelt söödu, mängis end vabaks ning virutas palli võrku. Eesti sai oma esimese värava kirja Türgi omaväravast. Türklaste omavahelises kommunikatsioonis olid ebakõlad ning väljakumängija saatis väravavahile mõeldud söödu hoopis viimase selja taha. 24. minutil kirjutas tabloole 2:2 viigiseisu Joosep Juha, kes paremalt äärelt ilusast kauglöögist võrku sahistas.

Eesti juhtvärav sündis lõppkolmandiku esimesel minutil, kui nurgalöögijärgselt pääses värava all löögile Rauno Nõmmiko. 27. minutil kavaldas Stüf välja tulnud puuriluku üle ning eestasel ei jäänud muud üle, kui nahkkera võrku saata – see ka õnnestus ning Eesti oli haaranud vastase ees kaheväravalise edu. Kohe minimaliseeris selle esimese värava autor Karaca, kes postipõrkest värava vormistas.

Eestlaste viienda tabamuse kirjutas enda nimele Erol Kigaste, kes käärlöögi järel palli võrku lennutas. Türgi ei jäänud vastust võlgu ning värava all tekitatud eestlaste eksimus karistati koheselt 4:5 tulemusega ära. Vastased jõudsid sepistada ka viigivärava, kui neile määratud penalti kindlalt võrku saadeti. Viimasel minutil kindlustas Kaspar Kotter Eesti 6:5 võiduvärava.

Koondise peatreener Aleksei Galkini sõnul oli oluline lõpetada Euroliiga positiivse noodiga. „Tänane eesmärk oli mängida selliselt nagu me esimesed kolm päeva alagrupis mängisime, olime tublid ja võitsime ära. Meie jaoks oli väga tähtis lõpetada võistlus hea noodiga,” ütles peatreener.

Galkin lisas, et on lõpptulemuse ja 10. kohaga väga rahul.  „Eelmisel aastal oli võistlustules 10 meeskonda, kelle seas saime 9. koha. Tänavusel aastal oli konkurents oluliselt tihedam, sest võistkondi oli rohkem. Mängida Euroopa top-koondistega A-divisjonis, konkureerida suurte riikide vastu ja saavutada selline koht – no see on ju ainult super tulemus!” rääkis Galkin.

Peatreeneri sõnul on potis ka tilk tõrva, kuid see näitab, et tööd on vaja edasi teha. „Eks ikka jääb kripeldama see, kui mängud Portugali ja Taani vastu olid meie käes, suutsime nende vastu väga hästi mängida ja olla eduseisus, aga võidust jäid lahutama vaid mõned sekundid. Kindlasti mõjutas see meeskonda ka mentaalselt, aga pidasime vastu ja suutsime kuue päeva jooksul viis mängu kenasti lõpuni mängida. Võtame nüüd natuke aega taastumiseks ja siis tuleb juba tööd edasi teha,” võttis Galkin emotsioonid kokku.

Eesti lõpetas Itaalias toimuva Euroliiga A-divisjoni Superfinaali 10. kohal. Alagrupis teeniti võit Prantsusmaa üle (5:4), kuid kaotused Portugali (5:5, lisaajal 5:6) ja Taani (3:3, penaltid 4:5) vastu. Esimeses kohamängus tunnistati Poola 6:3 paremust, viimases kohtumises alistati Türgi 6:5.