22

09.2023

20:31

Eesti naiste koondis leppis Rahvuste liiga kohtumises Kasahstaniga viiki

Eesti naiste koondis kohtus täna, 22. septembril Rahvuste liiga kohtumises Kasahstani koondisega, kus tuli leppida 0:0 viigiga.

Kohtumine algas tasavägiselt. Eesti sai esimest karistuslööki andma minna 13. mänguminutil, kui palli taga seisnud Jaanika Volkov suunas selle karistusalasse. Kasahstani mängijaid said pealöögiga palli vahelt lõigata ja nahkkera lendas üle otsajoone. Eestlased said kirja oma esimese nurgalöögi, kui palli taga oli Lisette Tammik. Pall lendas Kairi Himaneni suunas, kuid selle peaga tabamiseks jäi pisut puudu. 20. minutil pääses Kasahstan pealelöögile, kui täpne oli Assem Karazhanova. Esimesel poolajal väravaid ei sündinud ja vaatamata kohtuniku lisatud kahele lisaminutile suunduti riietusruumi väravateta viigiseisus.

Teist kolmveerandtundi alustas Eesti initsiatiivikalt, leides võimalusi paremalt äärelt. Üks paljulubavam olukord tekkis 71. minutil, kui Volkov mängijate vahelt läbisöödu andis, mis Kristina Bannikovani jõudis. Bannikova pääses karistusalas löögile, kuid väravavaht tõrjus. Kohtumise lõpus tekkis võimalus ka Tammiku teele pandud karistuslöögist, kuid paraku lendas nahkkera üle värava. Vastased asusid vasturünnakule, mille järel seisis Kashastani mängija üks ühele vastamisi Eesti väravasuul seisnud Karina Korkiga. Puurilukk tegi suurepärase tõrje ning hoidis vastase eduseisu saavutamise võimaluse ära. Niisiis lepiti kohtumine väravateta viigiga.

Koondise peatreener Sirje Kapper ütles pärast kohtumist, et viigitulemus on veidi mõru, kuid vähemalt teeniti mängust punkt. „Kindlasti tulime seda mängu võitma, aga vähemalt me ei kaotanud mängu ja teenisime punkti. Need ruumid, millega me olime arvestanud, et nad meile ründamiseks jätavad, olid kuskil mujal. Vaheajal tegime ka oma korrektuurid, kuid Rahvuste liiga esimese mängu närv tegi ka oma töö,” ütles Kapper.

Kapperi sõnul on naiskond pärast tänasest mängu kohtumiseks Iisraeli vastu valmis. „Tänane mäng näitas, et oleme võimelised taolisi mänge võitma. Meil olid oma momendid, tänu millele oleme ka Iisraeli vastu rohkem valmis. Kindlasti tuleb raskem mäng, sest vastane on kvaliteetsem, aga tänane mäng annab meile jõudu teha veel parem esitus,” rääkis peatreener.

Naiste koondise järgmine kodumäng toimub teisipäeval, 26. septembril kell 18 Tartu Tamme staadionil, kui Rahvuste liiga teises kohtumises minnakse vastamisi Iisraeliga. Pääsmed Eesti – Iisrael mängule on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.