10

03.2010

20:06

Eesti naisjalgpallurid saavutasid alagrupis 2. koha

Eesti naiste järelkasvukoondis tegi Sotšis toimuval turniiril Valgevenega 1:1 viigi ning lõpetas oma alagrupi Venemaa järel teisena. Kohamängudel on eestlannade vastaseks USA-ga viigistanud ja oma alagrupi võitnud Ukraina.

Tänases matšis jäi Eesti 7. minutil 0:1 kaotusseisu, kuid 15. minutil seadis Signy Aarna jalule viigi. Eestil oli avapoolajal veel häid võimalusi, muuhulgas käis pall Valgevene värava postis, teine poolaeg oli võrdsem.

"Tulemus on rahuldav. Kahjuks jäid mitmed tüdrukud siin Sotšis haigeks ja ei saanud täna täie jõuga kaasa lüüa," märkis Eesti koondise peatreener Keith Boanas. "Meeldiv on näha, et tüdrukud on astunud sammu edasi - mullu osalesid paljud mängijad samuti siin turniiril, kuid meie tase on võrreldes eelmise aastaga selgelt tõusnud."

U-19 esinduse baasil moodustatud Eesti naiste järelkasvukoondis osaleb 6.-15. märtsini Sotšil toimuval kevadturniiril. Kõrgetasemelisel turniiril osalevad Venemaa, Valgevene, Hiina, Türgi, USA, Ukraina, Usbekistani ja mitme Venemaa piirkonna koondised.