16

03.2011

10:34

Eesti naised tulid turniiril Venemaal kuuendaks

Eesti naiste järelkasvukoondis lõpetas Venemaal Sotšis toimunud jalgpalliturniiri kuuenda kohaga, kui viimases mängus alistuti kõige napimalt 0:1 Ameerika Ühendriikidele.

A-koondiste FIFA maailma edetabeli liider USA lõi oma ainsa värava 68. minutil. Kohtumise jooksul ise mitmeid võimalusi tekitanud Eesti ei suutnud järelejäänud 12 minuti jooksul kahjuks seisu viigistada.

Peatreener Keith Boanas kiitis oma hoolealuste järjekordset südi esitust maailma tippu kuuluvate vastaste vastu. “Tüdrukud pakkusid taas fantastilise mängu ja ma olen väga uhke,” sõnas Boanas. “Turniir oli täis suurepäraseid õppetunde ja näitas, milleks oleme võimelised.”

Alagrupis kaotas Eesti 0:3 Venemaale ja 0:1 finaali jõudnud Põhja-Koreale, kuid 2:0 võit Slovakkia üle viis meid alagrupist edasi. Veerandfinaalis teisele finalistile Jaapanile 0:7 alistunud Eesti võitis seejärel penaltiseerias Türgit, mis viiski lõpuks 5.-6. koha mängule USA vastu.

“Kui meil oleks tugevate riikidega võrreldavad treeningtingimused ja võrreldav ressurss, võiksime saavutada enamatki,” märkis Boanas. “Tulevik on sini-must-valge ja emalõvid on saabunud!”

Eesti koondise koosseis Sotši turniiril oli segu nii U-19 vanuseklassi mängijatest kui ka vanematest, juba A-koondises mängivatest palluritest.