13

09.2010

08:22

Eesti mängijad võõrsil: Zenjovilt, Saagilt värav

Eesti jalgpallurid paistsid möödunud nädalavahetusel välisliigades silma väravate ja tulemuslike söötudega. Oma klubide eest olid täpsed Sergei Zenjov ja Kaimar Saag (lisatud lingid väravatele!).

Tarmo Kink ei suutnud Middlesbrough'd Inglismaa esiliigas päästa 0:3 kaotusest liider Queens Park Rangersile. Algkkoosseisus alustanud Kink vahetati välja 59. minutil. Sheffield United alistas võõrsil 1:0 Derby County, Mihkel Aksalu jäi pingile. Sheffield on pärast viit vooru 7 punktiga, 12., 'Boro 4 silmaga 20. kohal.

Saksamaa 2. Bundesligas leppis Aacheni Alemannia pühapäeval 1:1 viiki Fürth Greutheriga. Päev varem duubli eest 62 minutit mänginud Henrik Ojamaa põhimeeskonna koosseisu ei kuulunud. Aachen on kolmest kohtumisest teenitud 2 punktiga 14. kohal. Tugevuselt neljandal astmel Regionalliga lõuna alagrupis mängis Pfullendorf 1:1 viiki Ulm 1846-ga, Ingemar Teever oli väljakul 90 minutit. Pfullendorf jätkab kolmandana.

União de Leiria alistas Portugali kõrgliigas Vjatšeslav Zahovaiko abita 2:1 Nacionali, kerkides nelja vooru järel viie punktiga üheksandaks.

Sergei Pareiko tõrjetest jäi väheks, et päästa Tomski Tomi 0:2 kaotusest Venemaa kõrgliiga liidri St. Peterburgi Zeniidi vastu. Kümme vooru enne hooaja lõppu on Tom 25 silmaga kümnes.

Sergei Zenjov jätkas Ukrainas väravasoonel, tulistades Lvivi Karpatõ 3:2 võidumängus karpaatide teise tabamuse seisuks 2:0. Üheksa vooru järel on Karpatõ 17 punktiga neljas, jäädes teisel kohal olevast Kiievi Dünamost kolme silma kaugusele. Vaata Zenjovi väravat siit: http://www.youtube.com/watch?v=QlVGr3RyXwc

Joel Lindpere panustas Ameerika Ühendriikides New York Red Bullsi 3:1 võitu efektse kannasööduga, millest Thierry Henry punased pullid 1:0 ette viis. Lindpere tööandja liigub kindlalt MLSi play-offide suunas, olles idakonverentsis 40 punktiga teine ja lähimast jälitajast 12 silmaga ees. Kohtumise tipphetked: http://www.youtube.com/watch?v=NofLtTG1Tdc

AZ Alkmaar ei ole Hollandis senise viie vooruga suutnud võiduarvet avada, jäädes laupäeval 1:2 alla Kerkrade Rodale. Ragnar Klavan tegi kaasa kõik 90 minutit. AZ on 18 meeskonna konkurentsis kolme punktiga 15. kohal. Klavan paistis silma esimesel poolajal posti lennanud löögiga, kuid kahe esimese Roda värava juures sai vabalt tegutseda just tema mängija. Mängu kokkuvõte: http://www.youtube.com/watch?v=mZZWLr3kgPA

Sander Puri sekkus AE Larissa 0:0 viigimängus Kavala vastu 65. minutil vahetusest. Kahest voorust 4 punkti saanud Larissa on viies.

Taani meistriliigas viimasel, 12. kohal jätkav Silkeborg suutis üllatada liidrit FC Københavni, kui asus 54. minutiks 2:0 juhtima. Silkeborgi teise värava lõi Kaimar Saag, kes 78. minutil välja vahetati. Selleks hetkeks oli seis juba 2:2, millega kohtumine ka lõppes. Video mängu parimatest paladest: http://www.silkeborgif.com/sif-tv.aspx

Andrei Sidorenkov ja SønderjyskE alistusid võõrsil 1:3 Brøndbyle. Tabelis on SønderjyskE pärast kaheksat vooru kümne silmaga seitsmes, Silkeborgil on neli punkti.

Silma paistis ka Konstantin Vassiljev, kes Lendava Nafta 3:3 viigimängus Velenje Rudari vastu kostitas oma mängijaid kahe tulemusliku sööduga. Nafta jaoks oli viik aga kaotuse mekiga, sest 25. minutiks kätte võidetud 3:0 edu mängiti 65. minutiks maha. Nafta on 16 punktiga kolmas. Vaata mängu tipphetki: http://www.prvaliga.si/Tekma/Zapisnik/?id_tekme=8456

Küprose meistriliigas võitis Andres Operi (pingil) klubi Larnaca AEK 2:1 Apollonit ning Ats Purje (sisse 80. minutil) ja Artur Kotenko (90 minutit) tööandja Paphos alistus 1:2 Larnaca Alkile.

Norra meistriliigas pidi nii Aalesund kui Hønefoss tunnistama vastase paremust. Aalesund (Enar Jääger pingil) alistus võõrsil 1:2 Odd Grenlandile, Hønefoss (Aleksandr Dmitrijev koosseisu ei kuulunud) kodus 0:2 Haugesundile. Aalesund on pärast 23 kohtumist 33 silmaga seitsmes, Hønefoss 23 punktiga 13. kohal.

Astme võrra madalamal alistas Bodø/Glimt (Pavel Londak, Alo Bärengrub 90) võõrsil 1:0 Løv-Hami ja Fredrikstad (Raio Piiroja 90) leppis 2:2 viiki Nybergsundiga. Fredrikstad püsib 36 punktiga otse kõrgliigasse viival teisel positsioonil, Bodø kerkis 32 silmaga viiendaks.

Rootsi esiliigas alistas Syrianska FC kodus liider Norrköping FK, lüües mõlemad väravad lisaminuteil. Lisaminuteil sekkus mängu ka Martin Vunk. Viis vooru enne hooaja lõppu on Syrianska 46 punktiga teine. Liider Norrköping on 3 punktiga ees, Sundsvall 2 silmaga taga.

Pietarsaari Jaro mängis Soomes 1:1 viiki liider HJK-ga ja jätkab 32 punktiga viiendal kohal. Jaro eest sai täismängu kirja Vitali Teleš, värskelt klubisse siirdunud Jevgeni Novikov vahetati välja 81. minutil.

Bakuu Inter (Dmitri Kruglov 90) teenis Aserbaidžaanis hooaja kolmanda võidu, kui alistas kodus 1:0 FK Karabahhi. Inter on pärast viit vooru 10 punktiga kolmas, liidritest kolme silma kaugusel. Bulgaarias teenis Varna Cherno More 1:0 võidu Rakovski üle ja asub kuuest mängust kogutud üheksa silmaga 8. kohal. Daniil Ratnikov viimases kohtumises koosseisu ei kuulunud.

Györi ETO alistas Ungari meistriliigas kodus 3:0 Debreceni, Jarmo Ahjupera koosseisu ei kuulunud. ETO on 8 punktiga 16 meeskonna seas kümnes. Läti meistriliigas teenis Riia Jauniba 2:2 viigi RFS/Olimpsi vastu. Algkoosseisus alustanud Rejal Alijev vahetati välja 73. minutil, 25. minutil vahetusest sekkunud Alen Stepanjan lahkus väljakult 90. minutil. Jauniba on 12 punktiga viimane.