17

01.2011

08:18

Eesti mängijad võõrsil: Zahovaiko algkoosseisus, Vunk täpne

Võõrsil mängivatest Eesti jalgpalluritest pääses ligi pooleaastase vahe järel taas algkoosseisu Vjatšeslav Zahovaiko, kes ei suutnud União de Leiriat päästa siiski kaotusest.

Leiria alistus kodus 0:3 SC Beira-Marile. Viimati augusti lõpus liigamängus algkoosseisu kuulunud Zahovaiko vahetati välja 72. minutil. Leira asub 16 vooru järel 24 punktiga kuuendal kohal.

Middlesbrough naasis Inglismaa esiliigas võitude teele, alistades võõrsil 4:0 Bristol City. Tarmo Kink jälgis kohtumist pingilt. Punktilisa teenis ka Sheffield United, viigistades võõral väljakul 0:0 Coventry Cityga. Mihkel Aksalu Unitedi koosseisu ei kuulunud.

Pärast 26 kohtumist on Boro 24 meeskonna seas 29 silmaga 19. real, Sheffieldil on kirjas kaks punkti vähem ja kahe pügala võrra kehvem koht.

Andres Oper aitas Larnaka AEK-l Küprose kõrgliigas pikendada võiduseeriat, tehes kaasa kõik 90 minutit, kui võõrsil saadi 1:0 jagu Achnase Ethnikosest. Ats Purje ega Artur Kotenko ei kuulunud Paphose rivistusse, mis hävis võõrsil 1:5 Nikosia APOELile. Nädala keskel alistas AEK karikasarja kaheksandikfinaali avamängus Operi väravast Kato Kopia Doxa. Purje ja Kotenkota mänginud Paphos viigistas 0:0 Nikosia Olympiakosega.

Liigatabelis on AEK 17 vooru järel 33 punktiga kolmas, Paphos 14 meeskonna konkurentsis 16 silmaga 11. kohal.

Astme võrra madalamal debüteeris Martin Vunk uue koduklubi Famagusta Nea Salamise eest muljetavaldaval moel, lüües 3:1 võiduga päädinud kohtumises Kyperounta APEPi vastu iluvärava. Tasavägises konkurentsis kerkis Nea Salamis 16 vooru järel 25 punktiga kolmandaks.

Sander Puri tööandja Kreeka kõrgliigas AE Larissa teenis 18. voorus hooaja kolmanda võidu, alistades kodus Thessaloníki Iraklise. Puri väljakule ei pääsenud. Tabelis on Larissa endiselt kindlalt viimasel, 16. kohal. Seni on kirjas 14 punkti, väljalangemistsoonist pääsemiseks on juurde vaja veel vähemalt viis silma.