24

10.2011

10:53

Eesti mängijad võõrsil: Wisla avas Euroopas võiduarve

Euroopa Liigas mängivad Eesti koondislased Ragnar Klavan ja Sergei Pareiko aitasid oma meeskondadel punkte teenida, kui AZ viigistas Viini Austriaga ja Wisla alistas Fulhami.

Ragnar Klavan aitab AZ Alkmaaril Hollandis ja Euroopa Liigas kõrgete kohtade konkurentsis püsida.

Nädalavahetusel alistati Hollandis kodus 1:0 Kerkrade Roda (Klavan sisse 78. minutil) ja neljapäeval viigistati Euroopa Liigas kodus 0:2 kaotusseisust 2:2 Viini Austriaga (Klavan 90). Euroopa Liigas on AZ oma grupis viie punktiga teine, Hollandis 25 punktiga liidrid.

Arnhemi Vitesse viigistas 1:1 PSV Eindhoveniga, kuid Marko Meerits ega Raio Piiroja koosseisu ei mahtunud. Vitesse on 18 punktiga viies.

Tarmo Kink teenis oma selle hooja esimesed minutid Inglismaa esiliigas, kui pääses Middlesbrough 2:0 võidumängus Derby County üle väljakule 80. minutil. Nädala keskel kaotati aga 0:2 Nottingham Forestile, Kink koosseisu ei kuulunud. Boro on 13 vooru järel 24 punktiga teine.

Konstantin Vassiljev naasis Venemaal Permi Amkari algkoosseisu, kui võõrsil alistuti 0:1 Groznõi Terekile. Vassiljev vahetati välja 72. minutil. Dmitri Kruglov vaatas pingilt, kuidas FK Rostov alistus kodus 1:3 Peterburi Zenidile. Rostov on pärast 28 vooru 28 punktiga kümnes, Amkar 27 punktiga 12nes.

Astme võrra madalamal viigistas Jekaterinburgi Ural võõrsil 1:1 Krasnojarski Jenisseiga, Aleksandr Dmitrijev väljakule ei pääsenud. Pingile jäi ka Vladimir Voskoboinikov, kui Himki alistus 1:2 liider Saranski Mordoviale. Ural on 57 punktiga neljas, Himki 42 silmaga 12nes.

Sergei Pareiko tõrjus Krakowi Wisla Poola meistriliigas võidule mängus, kus oldi 2:1 üle Łódzki KSist. Hooaega kesiselt alustanud Wisla on tõusnud liidrist ühe punkti kaugusele kolmandaks. Euroopa Liigas avati võiduarve, olles 1:0 üle Fulhamist. Pareiko mängis 90 minutit. Võidule vaatamata on Wisla tabelis neljas.

Sergei Zenjov viibis Lvivi Karpatõ eest väljakul kõik 90 minutit, kui võõrsil mängiti 1:1 viiki Kryvyj Rihi Kryvbasiga. 14 mängust 11 punkti kirja saanud Karpatõ leiab end 14. positsioonilt.

Silkeborg sai Taani kõrgliigas magusa võidu, kui oli kodus 2:1 parem Brøndbyst. Kaimar Saag pääses väljakule 87. minutil. Silkeborg on pärast 13 vooru 16 punktiga kaheksas.

Küprosel mängivad Eesti koondislased pidid sel nädalavahetusel leppima kaotustega. Nea Salamis Famagusta (Martin Vunk sisse 70) alistus kodus 1:2 Limassoli Apollonile ja Achna Ethnikos (Ats Purje pingil) 0:3 Nikosia APOELile. Nea Salamis on 11 punktiga kuues, Achna kahe punktiga eelviimane 13nes.

Jarmo Ahjupera tegi Györi ETO eest kaasa 72 minutit, kui kodus alistati 1:0 Fehervar. Sander Puri teenis Papa 0:3 kaotusmängus Kecskeméti TE vastu 27. minutil kollase kaardi ja vahetati 58. minutil välja. Vjatšeslav Zahovaikota mänginud Debrecen viigistas Pécsi MFCga 0:0. Debrecen on pärast 13 vooru 33 punktiga liider, ETO 31 punktiga teine ja Papa 15 silmaga kümnes.

Taijo Teniste viibis Norras Sogndali eest väljakul kõik 90 minutit, kui võõrsil tehti 0:0 viik Tromsøga. Kolm mängu enne hooaja lõppu on Sogndal 30 punktiga 13. positsioonil. Bodø/Glimt (Pavel Londak 90) alistus astme võrra madalamal 0:2 Kongsvingerile ja minetas lootuse meistriliigasse tõusta.

Joel Lindpere ja New York Red Bulls lõpetasid Põhja-Ameerika profiliiga MLS põhihooaja 1:0 võiduga Philadelphia Unioni üle. Lindpere oli väljakul kõik 90 minutit. Red Bulls jäi idakonverentsis kokkuvõttes viiendaks.

Joonas Tamm vaatas pingilt, kuidas IFK Norrköping kaotas Rootsi meistrisarja hooaja viimase mängu võõrsil 0:3 IFK Göteborgile. Norrköping lõpetas hooaja 34 punktiga 13. kohal.

JJK (Mikk Reintam 90) alistas Soomes Pietarsaari Jaro (Vitali Teleš 90) 3:2. Lisaks sellele sai Jaro (Teleš 90) 2:5 kaotuse ka IFK Mariehamnilt. RoPS (Henrik Ojamaa 90) oli sunnitud tunnistama KuPSi 1:0 paremust, mis tähendab Põhja-Soome klubile liigast väljalangemist. JJK on 51 punktiga neljas, Honka on sama arvu silmade juures kolmas. Jaro hoiab 30 silmaga 11. ja RoPS 23 punktiga 12. pügalat.

Andrei Stepanov pääses FK Gomeli 2:2 viigimängus Grodno Nemani vastu väljakule 90. minutil. Neli vooru enne hooaja lõppu on Gomel 47 punktiga kolmas, kuid lähim jälitaja Minski Dinamo on vaid punkti kaugusel.

Varna Cherno More viigistas Bulgaarias kodus mängides 0:0 Sofia CSKAga, Daniil Ratnikov võõrustajate koosseisu ei kuulunud. Kümne vooru järel on Cherno More 17 punktiga seitsmes.

Taani esiliigas kirjutasid Andrei Sidorenkov ja Viborg tabelisse kolmanda järjestikuse võidu, kui olid 2:1 paremad FC Fredericiast. Viborg on kerkinud neljandaks.

Taavi Rähni klubi Hiina esiliigas Tianjin Songjiang kaotas kodus 0:2 Shenyang Dongjinile. Voor enne hooaja lõppu ollakse 25 punktiga 12. kohal.

Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas ei kuulunud Mihkel Aksalu Sheffield Unitedi koosseisu, mis viigistas 1:1 Leyton Orientiga. United on viies.

Sergei Lepmetsa tööandja Timisoara Politechnica alistas Rumeenia esiliigas 1:0 Târgovişte Chindia ning jätkab 21 punktiga teisel kohal.

Ingemar Teever pääses Saksamaa tugevuselt neljandas liigas Pfullendorfi eest 55. minutil väljakule, kui kodus tehti kaotusseisust 2:2 viik Nürnbergi duubelmeeskonnaga. Pfullendorf on 14 mängust teenitud kuue punktiga viimane.