05.2011

07:16

Eesti mängijad võõrsil: viiel mehel hooaeg läbi

Läinud nädalal lõppes hooaeg Pavel Londaku, Sergei Zenjovi, Sergei Lepmetsa, Dmitri Kruglovi ning Jarmo Ahjupera jaoks, kes pääsevad suvepuhkusele.

Sergei Pareiko teenis Poola meistritiitli juba kindlustanud Krakowi Wisla 0:2 kaotusmängus Varssavi Legia vastu punase kaardi. Kielce Korona (Sander Puri sisse 58) kaotas Bialystoki Jagielloniale võõrsil 0:4. Kaks mängu enne hooaja lõppu on Korona 34 silmaga 13. kohal ja püsimajäämise kindlustanud.

Jarmo Ahjupera lõpetas Ungari meistriliiga värava ja võiduga, kui Ujpest alistas viimases mängus meistriks tulnud Fehervari 1:0. Ujpest jäi kokkuvõttes 45 punktiga kuuendaks, Ahjupera mängijaõigusi omav Györi ETO oli 41 silmaga üheksas.

Silkeborg kindlustas Taani kõrgliigasse püsimajäämise, kui alistas kodus 4:3 Aalborgi. Kaimar Saag vahetati välja 86. minutil. Oma seisu parandas ka SønderjyskE (Andrei Sidorenkov 90), olles 2:1 üle viimasel kohal asuvast Esbjergist. Kui mängimata on kaks kohtumist, hoiab Silkeborg 40 punktiga viiendat kohta, SønderjyskE on 36 punktiga kaheksas, väljalangemistsoonist nelja silma kaugusel.

Pavel Londak vaatas pingilt, kuidas Bucaspor tuli Türgi meistrisarja viimases voorus Kayserispori vastu välja 0:2 kaotusseisust, läks 3:2 juhtima, kuid leppis siiski 3:3 viiki. Bucaspori kontole jäi kokkuvõttes 26 punkti, mis andsid väljalangemist tähistava 16. koha.

Lvivi Karpatõ pani Ukraina meistriliigale punkti 2:2 viigiga Poltava Vorskla vastu. Sergei Zenjov kaasa ei teinud. Karpatõ sai kokkuvõttes 48 punktiga viienda koha, mis viib nad Euroopa Liiga eelringi.

Konstantin Vassiljev viibis väljakul kõik 90 minutit, kui Luka Koper alistas Sloveenias kodus 1:0 CM Celje ja kindlustas voor enne lõppu pronksmedalid. Koperil on 60 punkti Ljubljana Olimpija 55 vastu.

Fredrikstad ja Aalesund said Norras möödunud nädalal võidu ja kaotuse. Fredrikstad võitis esmaspäeval Valerengat (Raio Piiroja 90) ning alistus neljapäeval Moldele 1:2 (Piiroja 90). Aalesund oli 2:1 parem Strømsgodset (Sander Post sisse 35, värav 44; Enar Jääger 90) ning alistus Sarpsborgile 0:2 (Jääger 90, Post sisse 62).

New York Red Bulls viigistas Põhja-Ameerika profiliigas MLS võõrsil 2:2 Houston Dynamoga. Viigivärava lõi 91. minutil Mehdi Ballouchy Joel Lindpere (90) tsenderdusest. Pärast kümmet mängu hoiab RB idakonverentsis 16 silmaga teist kohta.

IFK Norrköping kaotas võõrsil 0:3 Syrianska FC-le. Joonas Tamm Norrköpingi koosseisu ei kuulunud. Pärast üheksat vooru asutakse 13 silmaga üheksandal kohal.

Aleksandr Dmitrijevita mänginud Jekaterinburgi Ural kaotas Venemaa esiliigas Naberežnõje Tšelnõ Kamazile kodus 2:3. Vladimir Voskoboinikov ei kuulunud FK Himki koosseisu, kui kodus viigistati Moskva Torpeedoga 2:2. Ural on kümne vooru järel 14 silmaga kaheksas, Himki 13 punktiga 13. kohal.

FK Gomel tegi Valgevene kõrgliigas 0:0 viigi liider Borissovi BATEga, kuid Andrei Stepanov Gomeli koosseisu ei kuulunud. Pärast 11 vooru hoitakse 15 silmaga viiendat positsiooni.

Bakuu Inter lõpetas Aserbaidžaani meistrisarja võiduga, kui võõrsil oldi 1:0 üle FK Bakuust. Dmitri Kruglov mängis kõik 90 minutit. Hooaja kokkuvõttes tuli Inter 49 punktiga viiendaks, esikoha pälvis Kruglovi endine tööandja Neftši.

Mikk Reintam teenis Soomes Jyväskylä JK ridades möödunud nädalal kaks võitu. Esmalt alistati Haka kodus 4:2 (Reintam 90, 62. kollane) ning siis 0:2 kaotusseisust 3:2 TPS (Reintam 90). Vitali Teleš pidi aga Pietarsaari Jaroga HJK vastu 0:1 kaotusega leppima. Kuue vooru järel on JJK 13 punktiga teine, Jaro nelja silmaga kümnes.

Timisoara lõpetas Rumeenia kõrgliiga 4:1 võiduga Bukaresti Dinamo üle ja sai kokkuvõttes 66 punktiga teise koha, mis viib nad Meistrite Liiga eelringi. Sergei Lepmets jälgis hooaja viimast mängu pingilt.

Varna Cherno More mängis Bulgaarias 1:1 viiki Perniki Minyoriga, Daniil Ratnikov koosseisu ei kuulunud. Voor enne hooaja lõppu hoiab Varna 48 punktiga kuuendat kohta.

Taavi Rähni klubi Hiina esiliigas Tianjin Songjiang viigistas võõrsil 2:2 teisel kohal asuva Shanghai East Asiaga, kuid vigastust raviv eestlane kaasa ei teinud. Kui mängitud on kümme vooru, paikneb Songjiang kaheksa silmaga 12. positsioonil.

Artjom Dmitrijevi meeskond Leedu kõrgliigas Pakruojisi Kruoja leppis 0:0 viiki Klaipeda Atlantasega. 11 voorust 18 silma teeninud Kruoja on viies.

Pille Raadik mängis 90 minutit, kui Aland United alistas Soome naiste kõrgliigas võõrsil Pori Nice Futise 1:0. Seitsme vooru järel on United 16 punktiga kolmas.