07

06.2010

15:13

Eesti mängijad võõrsil: Red Bullsile kaks võitu

Võõrsil mängivatest Eesti jalgpalluritest sai möödunud nädalal võitu maitsta vaid Joel Lindpere, kes oli New York Red Bullsiga edukas suisa kahel korral.

Norra kõrgliigas pidid möödunud nädalavahetusel kaotuse vastu võtma nii Aleksandr Dmitrijev kui Enar Jääger. Dmitrijevi Hønefoss jäi võõrsil 0:1 alla Odd Grenlandile. Dmitrijev tegi kaasa kõik 90 minutit ja teenis 57. minutil kollase kaardi.

Aalesundi eest samuti 90 minutit mänginud Jääger ei suutnud oma meeskonda päästa 1:2 allajäämisest Bergeni Brannile. Liigatabelis on Aalesund 23 punktiga viies, Artur Kotenko tööandja Stavangeri Viking 19 punktiga kuues ja Hønefoss 11 punktiga eelviimane 11nes.

Põhja-Ameerika profiliigas MLS teenis New York Red Bulls möödunud nädalal kaks võitu. Neljapäeval mängiti 2:1 üle Houston Dynamo (Joel Lindpere välja 57. minutil) ja pühapäeval 1:0 Chivas USA (Lindpere 90). Red Bulls on Idakonverentsis 21 punktiga teine.

Venemaa esiliigas leppis Himki võõrsil 1:1 viiki Brjanski Dinamoga. Andrei Stepanov vaatas mängu pingilt. Himki on 20 meeskonna konkurentsis kerkinud 23 punktiga kolmandaks.

Pietarsaari Jaro sai Soomes eelmisel nädalal viigi ja kaotuse, kui teisipäeval mängiti kodus 2:2 Tampere Unitediga ning pühapäeval kaotati võõrsil 1:2 HJK-le. Vitali Teleš mängis mõlemas kohtumises 90 minutit. Jaro on pärast kaheksat vooru üheksa punktiga üheksas.

Läti meistrisarjas alistus Riia Jauniba võõrsil 1:4 FK Jelgavale. Kõik Eestist pärit mängijad alustasid algkoosseisus. Nii 57. minutil kollase kaardi teeninud Dmitri Kulikov kui Oleg Maksimov mängisid lõpuni, Alen Stepanjan vahetati välja 56. ja Rejal Alijev 74. minutil. Kaheksast mängust neli silma teeninud Jauniba on üheksas ehk eelviimane.