05

10.2010

09:03

Eesti mängijad võõrsil: Purje väravasoonel, Lindpere play-offis

Välisliigades leiba teenivatest Eesti mängijatest jätkas väravasoonel Ats Purje, kes aitas Paphose Küprose liigas võidule. Joel Lindpere aitas New York Red Bullsil kindlustada koha play-offis.

Inglismaa esiliigas andis Middlesbrough käest 2:0 edu, leppides 2:2 viiki Portsmouthiga. Tarmo Kink väljakul ei käinud. Sheffield United tunnistas kodus Watfordi 0:1 paremust, Mihkel Aksalu koosseisu ei kuulunud. Liigatabelis on mõlemal eestlaste meeskonnal võrdselt 11 punkti ja asutakse vastavalt 18. ja 19. kohal.

AZ Alkmaar (Ragnar Klavan 90) võitis Hollandis kaotusseisust 2:1 Almelo Heraclest ja on kaheksa vooru järel 12 silmaga kaheksas. UEFA Euroopa Liiga E-alagrupi mängus Borissovi BATEga pidi AZ võõrsil vastu võtma 1:4 kaotuse

Tomski Tom ei ole Venemaa superliigas pärast augusti lõppu suutnud leida võidusoont, alistudes viimati 0:1 Groznõi Terekile. Sergei Pareiko valvatud väravasse jõudis pall penaltist. Kui hooaja lõpuni jääb seitse kohtumist, asub Tom 26 punktiga kümnendal kohal.

Sergei Zenjov ei kuulunud Lvivi Karpatõ koosseisu, kui koduliigas saadi teine järjestikune kaotus. Seekord Harkovi Metallistilt. Karpaadid on 12 vooru järel 20 silmaga viiendad. Euroopa Liigas tuli vastu võtta teine kaotus, olles sunnitud tunnistama PSG 2:0 paremust.

União de Leiria alistas Portugali kõrgliigas Coimbra Académica 2:1 tõustes seitsme vooru järel 11 punktiga seitsmendaks. Vjatšeslav Zahovaiko koosseisu ei kuulunud.

New York Red Bulls tagas koha MLSi play-offides, võites Kansas City Wizardsit kodus 1:0. Joel Lindpere oli väljakul 90 minutit. Kolm mängu enne põhihooaja lõppu paikneb Red Bulls 47 punktiga idakonverentsi esikohal. Mängu kokkuvõte: http://www.mlssoccer.com/videos?catid=1822&id=8713

Henrik Ojamaa ei kuulunud Aacheni Alemannia koosseisu, kui Saksamaa esiliigas mängiti 0:0 viiki Berliini Herthaga. Seitsme kohtumise järel on Aachen üheksa punktiga kümnes. Regionalliga lõuna alagrupis võitis Pfullendorf (Ingemar Teever 45) võõrsil Fürthi Greutheri ja asub 18 meeskonna seas üheksandal kohal.

AE Larissa pidi Kreeka kõrgliiga viiendas voorus tunnistama viimasel kohal asuva Panserraikose 1:0 paremust. Sander Puri pääses 24. minutil kümnekesi jäänud Larissa eest väljakule 61. minutil. Larissal on kirjas vaid viis punkti, mis annab 16 klubi konkurentsis 13. koha, väljalangemistsoonist lahutab neid vaid parem väravate vahe.

Taani kõrgliigas aitas Kaimar Saag (90 minutit) Silkeborgi 0:1 kaotusseisust 3:1 võidule SønderjyskE (Andrei Sidorenkov sisse 57) üle. 11 vooru järel on mõlemal meeskonnal 13 punkti, kuid parem väravate vahe annab seitsmenda koha Silkeborgile ja kaheksanda SønderjyskEle. Mängu kokkuvõte ja väravad: http://www.silkeborgif.com/nyheder/2010/10/4/siftv-highlights-fra-sejren.aspx

Lendava Nafta loovutas Sloveenias teise koha kolmanda vastu, alistudes kodus 2:3 viimasel kohal asuvale Ljubljana Olimpijale 2:3. Konstantin Vassiljev oli väljakul 90 minutit. Naftal on 12 mängust kirjas 22 puntki, tabeli tipus paiknevail Mariboril ja Domžalel on matš varuks ja koos vastavalt 27 ja 25 silma. Mängu kokkuvõte: http://www.prvaliga.si/Tekma/Zapisnik/?id_tekme=8356

Norra meistrisarjas kaotas nii Aalesund (Enar Jääger sisse 46) kui Hønefoss (Aleksandr Dmitrijev 90). Esimene alistus võõrsil 1:2 Stabækile ja teine samuti võõral väljakul Bergeni Brannile. Kui pidada jääb neli vooru, on Aalesund 39 punktiga neljas, Hønefoss üleminekumängudele viival 14. kohal.

Astme võrra madalamal hoiab Fredrikstad kinni otsepääsust tugevaimasse seltskonda, alistades viimati 3:1 Sandnes Ulfi (Raio Piiroja 90). Bodø/Glimt (Pavel Londak 90, Alo Bärengrub pingil) alistus viimase minuti väravast liider Sogndalile. Fredrikstadil on ühe enampeetud mängu juures 45 punkti Sogndali 51 ja kuklasse hingava Sarpsborgi 41 vastu. Viimased kolm mängu kaotanud Bodø on 32 punktiga seitsmes, üleminekumängudest kahe silma kaugusel.

Södertälje Syrianska (Martin Vunk pingil) leppis Rootsi esiliigas 0:0 viiki Hammarbyga, lastes sellega käest võimaluse kerkida võrdsete punktide juurde liider Norrköpingiga. Kaks vooru enne hooaja lõppu on Syrianskal 50 punkti ja teine koht, mis viiks praegu otse kõrgliigasse, GIF Sundsvall asub aga vaid ühe silma kaugusel.

Dmitri Kruglov viibis Bakuu Interi 1:0 võidumängus Bakuu Mughani vastu väljakul 90 minutit. Interil on kaheksast voorust kirjas 16 silma, mis annab neile kolmanda positsiooni. Liider on Kruglovi endine tööandja Neftši 19 silmaga.

Varna Cherno More pidi Bulgaarias võõrsil tunnistama Lovechi Litexi 1:3 paremust ja on üheksa vooru järel 12 punktiga üheksandal kohal. Daniil Ratnikov sel hooajal Cherno More eest väljakul käinud ei ole.

Ats Purje (pildil) jätkas Küprose kõrgliigas väravasoonel, aidates Paphose 2:1 võidule Nikosia Olympiacose üle. Andres Operi tööandja AEK Larnaka alistas sama tulemusega sama linna meeskonna Alki. AEK on viie vooru järel 10 silmaga kolmas, Artur Kotenko ja Purje leivaisa seitsmega kuues. Purje värav: http://www.sentragoal.com.cy/summary.asp?catid=19234&subid=20495&pubid=65766659

Györi ETO viigistas Ungaris 3:3 Szombathelyi Haladasega, Jarmo Ahjupera koosseisu ei kuulunud. Üheksast matšist 12 silma teeninud ETO on kümnes. Astme võrra madalamal jätkab Martin Hurda abita Vecsesiga 1:1 viigistanud Nyíregyháza Spartacus liidrina.

Vitali Teleš ja Jevgeni Novikov tegid Pietarsaari Jaro 1:3 kaotusmängus TPSi vastu kaasa kõik 90 minutit. Kaks vooru enne hooaja lõppu on Jaro 38 silmaga viies, kuid teist kohta hoidev TPS on nelja punkti kaugusel.

Läti kõrgliigas suutis Riia Jauniba tänu Eesti mängijate tabamustele mängida 2:2 viiki selja taga asuva RFS/Olimpsiga ja nii vältida viimaseks langemist. 17. minutil seisuks 1:1 teinud Rejal Alijev vahetati välja 78. minutil, 90. minutil 2:2 löönud Dmitri Kulikov tegi kaasa 90 minutit. Lisaks pääses väljakule 58. minutil vahetusest sekkunud Alen Stepanjan. Viis vooru enne hooaja lõppu on Jauniba 16 silmaga üheksas.