22

11.2010

08:49

Eesti mängijad võõrsil: Piiroja, Zahovaiko täpsed

Piiritaga leiba teenivatest Eesti jalgpalluritest oli eelmisel nädalal täpne Raio Piiroja, kelle tabamus aitas Fredrikstadi üleminekumängus 4:1 võidule. Portugalis lõi avavärava Vjatšeslav Zahovaiko.

Ragnar Klavan ja AZ püsivad Hollandi kõrgliigas võidusoonel, alistades viimati kaotusseisust tiitlikaitsja FC Twente 2:1. Klavan tegi selles kohtumises kaasa kõik 90 minutit. AZ on 15 vooru järel 28 punktiga viies, liider PSV-st kuue ja teisel kohal olevast Twentest kolme punkti kaugusel.

Tarmo Kink
jäi pingile, kui Middlesbrough kaotas Inglismaa esiliigas kodus 0:1 Millwallile. Boro jaoks ei ole tabeliseis endiselt hõisata, kuivõrd 18 vooru järel ollakse 17 punktiga väljalangemistsoonis 22. kohal.

Tugevuselt viiendal astmel palliv Mansfield Town alistas vigastatud Mihkel Aksalu abita 3:2 eelviimasel kohal asuva Hayes & Yeading Unitedi. 20 voorust teenitud 30 silma annavad Mansfieldile 9. koha.

Vjatšeslav Zahovaiko avas Uniao de Leiria eest väravate arve, kui oli täpne liiga karikavõistluste 1:1 viigimängus Gil Vicente vastu. 45. minutil ka kollase kaardi teeninud Zahovaiko tabamusest aga esiliigasse kuuluva Gil Vicente alistamiseks ei piisanud, sest avamängus võõrsil alistuti 2:3.

Sergei Pareiko oli kolmandat mängu järjest Tomski Tomi pingil, kui kahe Siberi klubi duellis alistas Tom Novosibirski Sibiri 1:0. Voor enne hooaja lõppu on Tom 34 silmaga kaheksas.

Vigastatud Sergei Zenjov ei saanud aidata Lvivi Karpatõt, kui Ukrainas lepiti väravateta viiki viimasel kohal asuva Zaporižžja Metalurgiga. Karpatõ jätkab 18 vooru järel 29 silmaga viiendal kohal.

Eesti parimaks jalgpalluriks valitud Konstantin Vassiljev ei suutnud Lendava Naftat päästa järjekordsest kaotusest, kui kodus jäädi 0:2 alla Luka Koperile. Võidumaitset sai Nafta viimati tunda 22. septembril. Pärast 18 vooru on Nafta 25 silmaga neljas.

Kaimar Saag sekkus Silkeborgi 1:1 viigimängus Esbjergi vastu 47. minutil. SønderjyskE (Andrei Sidorenkov 90) pidi vastu võtma 0:3 kaotuse Horsensilt. Tasavägises konkurentsis on Silkeborg 17 vooru järel 21 silmaga seitsmes, SønderjyskE 20 silmaga kaheksas.

Fredrikstad alustas Norra meistriliiga üleminekumänge 4:1 võiduga Hønefossi üle. Raio Piiroja viis Fredrikstadi 6. minutil 1:0 juhtima, Aleksandr Dmitrijev sekkus Hønefossi eest vahetusest 73. minutil. Korduskohtumine on kavas 25. novembril.

Andres Operi koduklubi Larnaka AEK kerkis Küprose meistriliigas teiseks, kui alistas võõrsil Enosise 2:0. Punktilisa teenisid Paphose ridades ka Artur Kotenko ja Ats Purje, kes viigistasid kolmandaks langenud Nikosia Omoniaga. AEK-l on teisena 11 voorust 23 punkti, Paphos on 9 silmaga endiselt eelviimane.

Sander Puri ei mahtunud AE Larissa koosseisu, kui kodus jäädi 0:1 alla Ateena Panioniosele. Larissa on tihedas konkurentsis 11 vooru järel 11 punktiga 11. kohal, kuid viimasest kohast lahutab neid vaid üks punkt.

Saksamaa 2. Bundesligas ei mahtunud Henrik Ojamaa Aacheni Alemannia koosseisu, kui võõrsil alistuti 1:2 liider Erzgebirge Auele. Aachen on 13 vooru järel 17 punktiga üheksas. Tugevuselt neljandal astmel Regionalliga lõuna alagrupis alistas Pfullendorf (Ingemar Teever sisse 70) kodus Sonnenhof Grossaspachi ja on 12. kohal.

Dmitri Kruglov sekkus Bakuu Interi 3:0 võidumängus Thovuzi Turani üle 61. minutil vahetusest. Inter jätkab 14 vooru järel neljandal real, olles kogunud 27 punkti. Liider on Neftši 31 silmaga. Bulgaarias jätkab väravasoonel Daniil Ratnikov, kes karikavõistluste teises ringis lõi Varna Cherno More 1:0 võiduvärava Montana vastu. Algkoosseisus alustanud Ratnikov vahetati puhkama 70. minutil.

Jarmo Ahjupera ei kuulunud Györi ETO koosseisu, mis jäi võõrsil 0:3 alla Kaposvári Rákóczile. ETO on 15 vooru järel 17 punktiga 12. kohal. Martin Hurt tegi astme võrra madalamal kaasa kõik 90 minutit, kui aitas Nyíregyháza Spartacuse 4:0 võidule Kazincbarcika üle. Spartacus on esiliiga idatsooni kindel liider, olles 15 voorust teeninud 36 punkti.