03

10.2011

11:00

Eesti mängijad võõrsil: Piiroja debüüt; Zenjov ja Jääger täpsed

Raio Piiroja (pildil) tegi pühapäeval debüüdi Hollandi kõrgliigas, kui pääses Arnhemi Vitesse 1:1 viigimängus Heerenveeni vastu väljakule 90. minutil vahetusest.

Debüüdile jättis mõrkja maigu vastaste viigitabamus, mis sündis minut pärast Piiroja väljakule pääsemist. Marko Meerits Vitesse koosseisu ei kuulunud.

Võidu sai ka AZ Alkmaar, kes oli 3:1 parem VVV Venlost. Algkoosseisus alustanud Ragnar Klavan vahetati puhkama 58. minutil. Terve mängu tegi Klavan kaasa Euroopa Liigas, kus tema söödust sündis 1:1 viigimängus Harkovi Metallisti vastu AZi värav. AZ on oma grupis nelja punktiga liider.

Pärast kaheksat vooru hoiab AZ Hollandi kõrgliigas 21 punktiga liidrikohta, edestades lähimaid jälitajaid PSV-d ja Twentet nelja punktiga. Vitesse on 14 punktiga kuues.

Sergei Zenjov avas Ukrainas oma tänavuse hooaja väravate arve, kui Lvivi Karpatõ pani võõrsil oma 2:0 paremuse maksma Lutski Volõni üle. 51. minutil oma meeskonna teise tabamuse vormistanud Zenjov vahetati 85. minutil puhkama. Karpatõ on 12 matšist kirja saadud kümne silmaga 13. kohal.

FK Rostov (Dmitri Kruglov pingil) võitis kodus 1:0 Samaara Krõlja Sovetovit, Konstantin Vassiljevita mänginud Permi Amkar aga viigistas 0:0 Nižni-Novgorodi Volgaga. Rostovi kontol on kümnendat kohta väärt 28 punkti, Amkaril 13. pügala andvad 24 silma.

Enar Jääger oli väravasoonel Norra kõrgliigas, aidates Aalesundi 1:0 võidule Tromsø vastu. Ainsa tabamuse autor Jääger tegi kaasa terve matši, Sander Post vahetati välja 76. minutil. Taijo Tenisteta tegutsenud Sogndal viigistas 2:2 Fredrikstadiga. Aalesund on pärast 23 mängu 31 punktiga 12., Sogndal 28 silmaga 14. kohal. Norra esiliigas viigistas Bodø/Glimt (Pavel Londak 90) 0:0 Altaga, Glimt on kuues.

Sergei Pareiko tõrjetest jäi väheks, et päästa Krakowi Wisla võõrsil 0:2 kaotusest Varssavi Legiale. Wisla on 15 silmaga kuues. Ka Euroopa Liigas võeti neljapäeval vastu kaotus, kui eduseisust alistuti 1:4 Hollandi klubile Twente. Punktita Wisla on pärast kaht vooru tabeli viimane.

Middlesbrough kirjutas Inglismaa esiliigas tabelisse kolmanda järjestikkuse viigi, leppides tulemusega 0:0 Readingi vastu. Tarmo Kink koosseisu ei mahtunud. Kümne vooru järel on Boro 20 punktiga teine. Astme võrra madalamal ei olnud Mihkel Aksalule kohta Sheffield Unitedi koosseisu, mis kaotas kodus 0:2 Charlton Ahtleticule. Sheffield on kuues.

Silkeborg teenis Taanis kodus mängides 1:1 viigi Aalborgilt. Kaimar Saag sekkus vahetusest 72. minutil. Slikeborg on 11 mängust teenitud 10 silmaga kümnes. Asme võrra madalamal sai Andrei Sidorenkovi Viborg sama tulemuse Hobro vastu. Viborg on kümne punktiga seitsmes.

Joel Lindpere sai täistööpäeva Põhja-Ameerika profiliigas MLS, kus New York Red Bulls viigistas võõrsil 1:1 FC Torontoga. Red Bulls on idakonverentsis 40 punktiga viies.

Andrei Stepanov ja FK Gomel teenisid Valgevenes magusa punkti, leppides 0:0 viiki Borissovi BATEga. 27 mängust 43 punkti teeninud Gomel hoiab kolmandat positsiooni.

Vjatšeslav Zahovaikota mänginud Debrecen purustas Ungaris 5:0 Diósgyőri ja Györi ETO (Jarmo Ahjupera sisse 70) 4:0 Kecskeméti TE. Sander Puri Papa Lombard viigistas 1:1 Zalaegerszegi TE-ga. Puri teenis 43. esimese ja 51. minutil teise kollase kaardi. Debrecen on 29 punktiga liider, Györ 28 silmaga teine ja Papa 15 punktiga kaheksas.

Soomes medalite eest heitlev JJK sai möödunud nädalal juurde viigi ja kaotuse, kui resultaat 2:2 saadi oma lähima jälitaja TPSi vastu ja 1:2 alistuti KuPSile. Mikk Reintam sai mänguaega kokku 180 minutit. Viimasel kohal jätkav RoPS (Henrik Ojamaa 90) alistas 2:1 Mypa ning Pietarsaari Jaro (Vitali Teleš pingil) kaotas 0:6 HJK-le ja 0:1 VPSile. JJK on pärast 28 vooru 47 punktiga kolmas, Jaro 27 silmaga kümnes ja RoPS 17 silmaga 12nes.

Joonas Tamm ei pääsenud IFK Norrköpingi koosseisu, kui võõrsil võideldi kaotusseisust välja viik liider Helsingborgi vastu. Kaks vooru enne hooaja lõppu paikneb Norrköping 13. tabelireal ehk pügala ja kolme silma võrra kõrgemal väljalangemistsoonist.

Daniil Ratnikov ei kuulunud Varna Cherno More koosseisu, kui kodus jäädi 0:2 alla Burgasi Chernomoretsile. Kaheksast voorust teenitud 13 silma annavad Cherno Morele seitsmenda koha. Bakuu Ravan alistas Aserbaidžaani kõrgliigas võõral väljakul 3:2 Qabala, kuid Artur Kotenko Ravani koosseisu ei kuulunud. Ravan on kaheksa vooru järel üheksa punktiga kaheksas.

Ingemar Teever mängis Pfullendorfi eest Saksamaa tugevuselt neljandas liigas kõik 90 minutit, kuid ei suutnud oma meeskonda päästa 0:1 kaotusest Kasseli Hessenile. Seni võiduta jätkav Pfullendorf on kahe silmaga viimane.

Sergei Lepmetsa tööandja Rumeenia tugevuselt teises liigas Timisoara Politechnica viigistas 0:0 Aradi UTA-ga. Timisoara on seitsme vooru järel teine.

Pille Raadik mängis Soome naiste kõrgliigas kõik 90 minutit, kui tema klubi Aland United pidi võõrsil tunnistama FC Honka 3:4 paremust. Tabelis on Aland pärast 25 vooru 53 punktiga neljas.