07

03.2011

10:00

Eesti mängijad võõrsil: Pareiko ja Wisla Poolas liidriks

Sergei Pareiko aitas Krakowi Wisla Poola meistriliiga liidriks, kui reedeses kohtumises alistati kodus 3:1 Chorzowi Ruch.

Wislal on 17 vooru järel 33 punkti, mis annab ühe enampeetud mängu juures lähima jälitaja Białystoki Jagellonia ees kahepunktise edu. 90. minutil välja vahetatud Sander Puri ei suutnud aga Kielce Koronat päästa 1:3 allajäämisest Lodzi Widzewile. Kielce on 26 silmaga viies.

Teisipäevases karikamängus kaotas Wisla kodus 0:1 esiliiga klubile Bielsko-Biala Podbeskidzie, ent kordusmäng seisab veel ees.

Middlesbrough teenis eelmisel nädalal 1:1 viigi Nottingham Forestilt ning alistus 2:5 Readingule. Tarmo Kink jäi mõlemas kohtumises pingile. Sheffield United kaotas 0:1 Portsmouthile, Mihkel Aksalu koosseisu ei kuulunud. Boro on 34 vooru järel 37 punktiga 20., Sheffield 29 silmaga eelviimasel 23. kohal.

AZ Alkmaar pidi Hollandis vastu võtma 0:4 kaotuse, kui võõrsil alistuti Amsterdami Ajaxile. Ragnar Klavan mängis terve kohtumise. Liigatabelis on AZ 26 vooru järel 43 silmaga kuues. Astme võrra madalamal kaotas Sittardi Fortuna möödunud nädalal 0:1 Go Ahead Eaglesile ja 1:4 Veendamile. Henrik Ojamaa jäi mõlemas kohtumises pingile. Fortuna on 15 silmaga eelviimane.

Vjatšeslav Zahovaiko ei mahtunud Portugalis União de Leiria koosseisu, mis viigistas 0:0 Coimbra Academicaga. 22 mängust 29 silma kogunud Leiria on kaheksas.

SønderjyskE alistas talvepuhkuselt naasnud Taani meistrisarjas võõrsil 1:0 Esbjergi, Andrei Sidorenkov vahetati väljakule 83. minutil. Kaimar Saagi pingile jätnud Silkeborg viigistas 1:1 viimasel kohal asuva Aalborgiga. Kui enamik meeskondi on pidanud 20 kohtumist, on SønderjyskE 25 silmaga viies, Silkeborg 23 punktiga kaheksas.

Pavel Londak pidi pingilt jälgima, kuidas Bucaspor kaotas Türgi kõrgliigas võõrsil 0:1 Eskisehirsporile. Pärast 24 vooru on Bucaspor esimesel väljalangemistsooni real ehk 16. kohal. Astme võrra kõrgemal asuv Sivasspor on teeninud vaid punkti enam.

Daniil Ratnikov aitas avapoolajal arvulisse vähemusse jäänud Varna Cherno Morel mängida 1:1 viiki Plovdivi Lokomotiiviga. Ratnikov vahetati välja 46. minutil. Varna asub 17 vooru järel 26 punktiga üheksandal kohal.

Konstantin Vassiljev ja Luka Koper kaotasid Sloveenias 0:1 Triglavile. 21 vooru järel ollakse 33 silmaga kolmandad.

Ats Purje ja Artur Kotenko koduklubi Paphos mängis Küprose kõrgliigas 1:1 viiki tabelis teisel kohal asuva Nikosia Omoniaga. Larnaka AEK eest kõik 90 minutit väljakul viibinud Andres Oper ei suutnud oma meeskonda päästa 0:2 kaotusest Enosisele. Allajäämine langetas AEK kaks vooru enne põhihooaja lõppu 39 punktiga neljandaks, lähimast jälitajast lahutab neid neli silma. Paphos on 23 silmaga 11. kohal, väljalangemistsoonist kolme punkti kaugusel.

Ingemar Teever ei pääsenud väljakule, kui Pfullendorf sai Saksamaa Regionalliga lõuna alagrupis võõrsil 1:0 jagu Wiesbadeni Weheni duubelmeeskonnast. Pfullendorf on 18 vooru järel 24 silmaga 12. kohal.

Újpest viigistas Ungari 1:1 eelviimasel real paikneva Siofokiga. Jarmo Ahjupera vahetati välja 64. minutil. Ujpest on 18 vooru järel 23 silmaga üheksas. Teisipäevases karikamängus oli Budapesti klubi 3:1 parem Papast. Ahjupera koosseisu ei kuulunud.

Timisoara ei vajanud Rumeenias Sergei Lepmetsa teeneid, kui võõrsil mängiti 2:1 üle CFR Cluj. Timisoara on 40 punktiga teine.