29

11.2010

09:41

Eesti mängijad võõrsil: Oper lõi Larnaka võidumängus värava

Andres Oper aitas Larnaka AEK-l jätkata edukat seeriat Küprose kõrgliigas, kui lõi viimatises 3:0 võidumängus kolmanda värava. Täpne oli ka Raio Piiroja, kes aitas Fredrikstadi tagasi Norra meistriliigasse.

Middlesbrough eest 67. minutil vahetusest sekkunud Tarmo Kink ei suutnud oma meeskonda Inglismaa esiliigas aidata paremale tulemusele kui 2:2 viik Hull Cityga. Boro on endiselt väljalangemistsoonis, asudes 18 punktiga 23. kohal.

Samas tugevuselt viiendal astmel viigistas vigastatud Mihkel Aksaluta mänginud Mansfield Town 1:1 Wrexhamiga. Mansfield on 31 punktiga üheksas.

Andres Oper lõi Larnaka AEK 3:0 võidumängus Anorthosise vastu kolmanda värava. Võidusoonel jätkav AEK asub 12 vooru järel 26 silmaga teisel kohal, liider APOEList viie punkti kaugusel. Vastupidises taktis liigub Ats Purje (90) ja Artur Kotenko (pingil) käsi, kelle tööandja Paphos kaotas viimati 0:1 Apollonile. Paphos asub 9 punktiga eelviimasel kohal.

Henrik Ojamaa teenis oma esimesed mänguminutid Saksamaa 2. Bundesligas, sekkudes Aacheni Alemannia 1:3 kaotusega lõppenud mängus Augsburgi vastu 88. minutil. Aachen paikneb 14 vooru järel 17 punktiga 10. kohal.

AZ Alkmaar (Ragnar Klavan 90) leppis Hollandis 2:2 viiki Heerenveeniga ning on 16 voorust teenitud 29 punktiga viies.

Tomski Tom lõpetas Venemaa kõrgliiga 3:1 võiduga FK Rostovi vastu, uut klubi otsiv Sergei Pareiko selles kohtumises väljakule ei pääsenud. Tom platseerus lõpuks 37 punktiga kaheksandaks.

Sander Puri jäi AE Larissa pingile, kui võõrsil alistuti 1:2 Ergotelisele. Kui mängitud on 12 vooru, asub Larissa 11 punktiga viimasel, 16. kohal.

Bakuu Inter (Dmitri Kruglov) oli Aserbaidžaanis sunnitud tunnistama Mughani 1:0 paremust. Liigatabelis püsib Inter 27 silmaga neljandal kohal, kuid on liider Neftšist jäänud seitsme punkti kaugusele.

Konstantin Vasiljev ei suutnud Lendava Naftat päästa hooaja kaheksandast kaotusest, kui võõrsil alistuti Goricale 0:1. Pärast 19 vooru hoiab Nafta 25 silmaga neljandat positsiooni.

Operatsiooni ootava Sergei Zenjovita mänginud Lvivi Karpatõ alistas kodus Luganski Zarja 4:2. Pingereas püsib Karpatõ viiendal real, olles 19 voorust teeninud 32 punkti.

Daniil Ratnikov sekkus Varna Cherno More 0:0 viigimängus Beroe vastu vahetusest 67. minutil. Pingereas on Varna meeskond 22 silmaga üheksas.

Kaimar Saag sekkus Silkeborgi 1:2 kaotusega lõppenud vastasseisus Midtjyllandi vastu 74. minutil. Andrei Sidorenkov ja SønderjyskE viigistasid 1:1 Nordsjællandiga. SønderjyskEl ja Silkeborgil on nüüd võrdselt 21 punkti, kohtadeks vastavalt 7. ja 8.

Jarmo Ahjupera ei mahtunud Györi ETO koosseisu, kui kodus võideti 2:1 Újpesti. ETO asub 16 vooru järel 20 punktiga kümnendal real.

Raio Piiroja lõi Fredrikstadi eest värava ka Norra meistriliiga teises üleminekumängus, kui Hønefossi võideti 4:0 ja lunastati kokkuvõttes tulemusega 8:1 koht tugevaimas seltskonnas. Aleksandr Dmitrijev tegi esiliigasse kukkunud Hønefossi eest kaasa 90 minutit.