10

01.2011

09:39

Eesti mängijad võõrsil: Oper andis väravasöödu

Võõrsil mängivatest Eesti jalgpalluritest sai möödunud nädalal oma nime resultatiivsuslehele Andres Oper, kes panustas Larnaka AEK 4:1 võitu Doxa üle väravasööduga.

Juba 23. minutiks 3:0 ette asunud AEK lõi neljanda värava 63. minutil, millele andis söödu terve kohtumise kaasa teinud Oper.

Ats Purje ja Artur Kotenko tööandja Paphos leppis 0:0 viiki APOP/Kinyrasega. Purje sekkus vahetusest 70. minutil, Kotenko jäi pingile. AEK on pärast 16 vooru 30 punktiga kolmas, Paphos 14 meeskonna konkurentsis 16 silmaga kümnes.

Astme võrra madalamal alistas Martin Vungi uus klubi Larnaka Nea Salamis Famagusta esiliiga liidri Limassoli Arise kodus 1:0 ning kerkis 15 vooru järel 22 punktiga kuuendaks.

Tarmo Kink
pääses Inglismaa esiliigas Middlesbrough 1:1 viigimängus Norwich City vastu väljakule algkoosseisus, kust vahetati välja 66. minutil. Sheffield United viigistas 2:2 Doncaster Roversiga, Mihkel Aksalu väljakule ei pääsenud. Liigatabelis on Boro 24 meeskonna konkurentsis 25 vooru järel 26 punktiga 20. kohal, Sheffield sama arvu punktide juures pügala võrra madalamal.

Ei Kink ega Aksalu pääsenud oma meeskondade eest väljakule, kui Inglise karikasarjas jäädi tulemusega 1:2 ja 1:3 alla vastavalt Burton Cityle tugevuselt neljandast ja Aston Villale meistriliigast.

Portugali kõrgliigas União de Leiria eest 79. minutil vahetusest väljakule sekkunud Vjatšeslav Zahovaiko ei suutnud oma meeskonda päästa 0:3 allajäämisest Benficale. Pärast 15 vooru on Leiria 24 punktiga neljas.

Sander Puri ja AE Larissa pidid Kreeka meistriliigas möödunud nädalal vastu võtma suisa kaks kaotust. Esmalt alistuti teisipäeval 0:3 Ateena Atromitosele ja laupäeval 0:1 Kavalale. Esimeses kohtumises tegi Puri kaasa kõik 90 minutit, teises pääses vahetusest väljakule 89. minutil. Pingereas asub Larissa 17 vooru järel 11 punktiga kindlalt viimasel, 16. kohal, jäädes pügala võrra kõrgemal asuvast Panioniosest viie silma kaugusele.

Seni Saksamaa 2. Bundesligas mängiva Aacheni Alemanni ridadesse kuulunud Henrik Ojamaa siirdus laenulepingu alusel Hollandi tugevuselt teise liiga klubisse Sittardi Fortuna.