09

01.2012

08:44

Eesti mängijad võõrsil: Ojamaa resultatiivne debüüt

Lõppenud jalgpallinädala tippsündmuseks Eesti mängijate jaoks oli Henrik Ojamaa liitumine Šotimaa kõrgliiga meeskonnaga Motherwell, kelle eest 20-aastane ründaja ka debüteeris.

Ojamaa jooksis uue klubi eest väljakule karikavõistluste 4. ringi mängus kolm astet madalamal palliva Queens Parki vastu 67. minutil, kui seis oli 2:0. Ojamaa jaoks oli avamäng edukas, kuivõrd 90. minutil vormistas tema tabamus lõppseisu 4:0.

Tarmo Kink pääses Inglismaa jalgpalli karikavõistlustel Middlesbrough eest väljakule, kui 3. ringis alistati kodus 1:0 kaks astet madalamal mängiv Shrewsbury Town. Kink sekkus 70. minutil vahetusest. Mihkel Aksalu Sheffield Unitedi 3:1 võidumängus Salisbury City vastu koosseisu ei kuulunud.

Nädalat alustas Boro aga 0:3 kaotusega Blackpoolile, Kink selles mängus kaasa ei teinud. Kui Inglismaa esiliigas on selja taga 25 matši, hoiab Boro 45 punktiga neljandat pügalat. Samal positsioonil on Sheffield United astme võrra madalamal.

Martin Vunk pääses Küprosel Nea Salamis Famagusta algkoosseisu, kuid vahetati kohtumises Larnaka Anorthosise vastu 67. minutil seisul 0:1 välja. Nea Salamis kaotas lõpuks 0:3. Pärast 15 vooru asutakse 19 punktiga kaheksandal kohal.