04.2011

09:06

Eesti mängijad võõrsil: neli väravat ja tõrjutud penalti

Hiljuti koondise eest teravaid elamusi pakkunud Eesti jalgpallurid jätkasid head hoogu ka koduklubide eest piiritaga.

Kaimar Saag lõi Taanis värava ja andis tulemusliku söödu, kui Silkeborg mängis võõrsil 2:2 viiki Brøndbyga. Saagi 25. minuti värav viigistas seisu 1:1-le ning 90. minuti sööt Christian Holstile aitas tuua 2:2 viigi.

Andrei Sidorenkov sekkus SønderjyskE 0:0 viigimängus Randersiga 63. minutil vahetusest. Tabelis on SønderjyskE 29 punktiga viies, Silkeborg 28 silmaga seitsmes.

Sergei Pareiko tegi Poolas Krakowi Wisla eest nullimängu, aidates oma meeskonna 2:0 võidule lähima rivaali Bialystoki Jagiellonia üle. Kohtumise 77. minutil tõrjus Pareiko Jagiellonia penalti. Pärast 20 vooru hoiab Wisla 40 punktiga kindlalt liidrikohta.

Vigastatud Sander Purita mänginud Kielce Korona pidi aga kodus tunnistama Varssavi Polonia 3:1 paremust. Kielce on langenud 27 punktiga 11. kohale.

Tarmo Kink pääses üle pika aja väljakule Middlesbrough eest, aidates Inglismaa esiliigaklubil viigistada 3:3 Leicester Cityga. Kink sekkus 71. minutil, kui seis oli 2:3. Boro on 38 vooru järel 45 punktiga 18. kohal. Mihkel Aksalu klubi Sheffield United on 35 silmaga 22. real, mis langetaks nad II liigasse.

Konstantin Vassiljev avas Sloveenias uue klubi FC Luka Koperi eest väravate arve, kui 3:0 võidumängus liider Maribori üle lõi tema 75. minutil kolmanda värava. Koper on pärast 25 vooru 40 punktiga kolmas.

Lvivi Karpatõ põhikoosseisu naasnud Sergei Zenjov aitas oma meeskonna Ukrainas 3:0 võidule Lutski Volõni üle. Zenjov vahetati puhkama 67. minutil. Karpaadid hoiavad 23 vooru järel 39 punktiga viiendat kohta.

Ragnar Klavan aitas AZ Alkmaari Hollandi kõrgliigas 1:0 võidule Rotterdami Feyenoordi üle. Klavan vahetati välja 55. minutil. Pärast 29 vooru on AZ 52 silmaga neljas.

Bucaspor ja Pavel Londak pidid Türgis vastu võtma valusa 1:2 kaotuse, jäädes võõrsil alla Istanbuli BB-le. Bucaspori väravasuule naasnud Londaku nimele jäi omavärav, kui 70. minutil lendas vastaste latist põrkunud löök vastu Londakut ja üle väravajoone. Enne seda oli Bucaspor juhtinud. Pärast 27 vooru ollakse 21 punktiga 16. kohal.

Andrei Stepanov debüteeris Valgevene klubi Gomeli eest väravaga, aidates oma meeskonna 1:1 viigisadamasse Naftani üle.

Dmitri Kruglov ei suutnud Aserbaidžaani meistriliigas päästa Bakuu Interit 0:1 kaotusest Bakuu AZALile. Valitseval meistril Interil läheb medalite püüdmine tänavu keeruliseks, sest 41 punktiga ollakse alles viiendad. Liider Neftši jääb 14 punkti kaugusele.

Varna Cherno More (Daniil Ratnikov pingil) alistas Bulgaaria kõrgliigas võõrsil 2:1 Burgasi Chernomoretsi. Varna meeskond on kerkinud 33 punktiga kuuendaks.

Küprose kõrgliiga esikohaturniiril kaotas Andres Operi tööandja Larnaka AEK kodus põhihooaja võitjale Nikosia APOELile 0:1. Sama tulemusega alistus Ats Purje ja Artur Kotenko koduklubi Paphos väljalangemisturniiril Achna Ethnikosele. Paphos on nelja meeskonna seas 26 punktiga viimane, pügala võrra kõrgemal asuval Ermisel on 30 punkti. Selle seltskonna viimane langeb esiliigasse. Meistritiitliturniiril on AEK 42 punktiga neljas, lähim konkurent Anorthosis asub kolme silma kaugusel.

Rootsi tippliiga avavoorus alistas Joonas Tamme koduklubi IFK Norrköping kodus 2:0 Göteborgi AISi Tamm koosseisu ei kuulunud.

Jarmo Ahjupera ja Budapesti Ujpest alistusid Ungari tugevaimas seltskonnas võõrsil 0:1 teisele pealinna klubile Ferencváros. Eestlane vahetati välja 82. minutil. Pärast 21 vooru on Ujpest 26 punktiga 11. kohal.

Norra kõrgliigas Eesti mängijatele seekord võidurõõmu ei jagunud. Fredrikstad (Raio Piiroja 90) kaotas kodus 0:1 Stavangeri Vikingile. Aalesund alistus võõrsil 0:2 Vålerengale. Enar Jääger pääses väljakule 46., debüteerinud Sander Post 60. minutil.

New York Red Bulls viigistas Põhja-Ameerika profiliigas MLS kodus 1:1 Houston Dynamoga. Joel Lindpere tegi kaasa kõik 90 minutit.

Timisoara viigistas Rumeenia meistriliigas 0:0 Bukaresti Steuaga, Sergei Lepmets koosseisu ei kuulunud. Timisoara on nüüd 47 punktiga teine.

Küprose esiliiga esikoha- ja üleminekuturniiril alistas Martin Vunki klubi Nea Salamis Famagusta kodus 1:0 Deniss Malovi tööandja Aradippou Omonia. Nea Salamis on 51 punktiga liider, Omonia 47 silmaga kolmas.

Hollandi esiliigas mängis Sittardi Fortuna kodus 0:0 viiki Maastrichti VV-ga. Henrik Ojamaa pääses väljakule vahetusest 69. minutil. Telstar sai sama tulemuse liider Zwolle vastu. Marek Kaljumäe koosseisu ei kuulunud. Telstar on pärast 29 mängu 29 punktiga 14., Fortuna 22 silmaga 22. kohal.

Ingemar Teever oli täpne Saksamaa Regionalliga lõuna alagrupis, aidates Pfullendorfi 2:1 võidule liidri Kasseli Hesseni üle. Teever oli täpne 9. minutil ja vahetati välja 83. minutil. Pfullendorf on 22 vooru järel 27 punktiga 12. kohal.

Laupäeval osales Eesti esimese naisprofina peagi Soome kõrgliigas hooaega alustav Pille Raadik Aland Unitedi koosseisus sõprusmängus Rootsi esiliiga võistkonna Danmarks IF vastu. Uppsalas peetud kohtumise võitis Aland United 2:1, Raadik tegi Ahvenamaa naiskonna rivistuses kaasa 90 minutit.