08

08.2011

10:36

Eesti mängijad võõrsil: Meeritsa ja Kruglovi edukas debüüt

Lõppenud jalgpallinädal pakkus hulganisti positiivseid uudiseid: Marko Meeritsa ja Dmitri Kruglovi debüüdid uue koduklubi eest ja nelja Eesti mängija klubi edenemine eurosarja alagrupiturniiri lävele.

Marko Meerits tegi Hollandi kõrgliigas eduka debüüdi, kui sekkus Arnhemi Vitesse eest 21. minutil ADO Den Haagi vastu vahetusest ja hoidis oma puuri puhta. Tulemuseks 0:0 viik.

Suvel Hollandisse siirdunud Meerits pääses väljakule pärast Eloy Roomi vigastust. Vahetusest sai platsile ka Ragnar Klavan, kes aitas AZ Alkmaari avavoorus magusa 3:1 võiduni PSV Eindhoveni üle.

Dmitri Kruglov alustas karjääri Venemaa kõrgliigaklubis FK Rostov 1:0 võiduga Nižni-Novgorodi Volga üle. Kruglov tegi esimeses mängus kaasa 90 minutit ja võit võeti vaatamata sellele, et 83. minutil jäädi arvulisse vähemusse. Rostovi jaoks oli tegu oluliste punktidega, sest pärast 19 matši on neil kirjas 16 silma ja 16 meeskonna seas 14. koht.

Middlesbrough alustas Inglismaa esiliigat 2:2 viigiga Portsmouthi vastu. Tarmo Kink vaatas tervet mängu pingilt. Mihkel Aksalu ei kuulunud astme võrra madalamal palliva Sheffield Unitedi koosseisu, kui võõrsil saadi 2:0 jagu Oldham Athleticust.

Ukrainas sai jätku Lvivi Karpatõ mõõn, kes pidi võõrsil vastu võtma 0:2 kaotuse Kiievi Dünamolt. Viiest mängust vaid ühe punkti kogunud Karpatõ on viimasel, 16. kohal. Algkoosseisus alustanud Sergei Zenjov vahetati puhkama 57. minutil.

Sergei Pareiko ja Krakowi Wisla teenisid Poolas teises voorus hooaja teise võidu, jagades punktid seisul 1:1 Varssavi Poloniaga. Liigatabelis paikneb tiitlikaitsja Wisla kahe punktiga 11. real.

Kaimar Saag ei suutnud Silkeborgi Taani meistrisarjas päästa 1:2 kaotusest Nordsjællandile. Algkoosseisus alustanud Saag vahetati pingile 71. minutil. Neljast mängust neli punkti teeninud Silkeborg on seitsmes.

Ungari leegionäride klubid jätkasid võidulainel. Debrecen (Vjatšeslav Zahovaiko koosseisu ei kuulunud) teenis neljast mängust neljanda võidu, võites Kecskeméti TE-d 1:0. Sama tegi Györi ETO (Jarmo Ahjupera pingil) Siofoki vastu. Ka Papa (Sander Puri välja 68) alistas oma vastase Kaposvári Rákóczi 1:0.

Debrecen on täisedu 12 punktiga liider, Györile annab 12 silma kolmanda ja Papale 10 punkti neljanda positsiooni.

Joonas Tamm jälgis pingilt, kuidas IFK Norrköping alistus Rootsi kõrgliigas võõrsil 4:5 viimasel kohal paiknevale Halmstad BK-le. Norrköping on 20 vooru järel 22 punktiga 13. kohal.

Nii Fredrikstad (Raio Piiroja 90) kui Aalesund (Enar Jääger, Sander Post 90) pidid Norras vastu võtma kaotuse. Esimene alistus 1:2 Stabaekile, teine 0:1 Odd Grenlandile. Mõlemal Eesti koondislaste klubil on kontol 23 punkti, kohtadeks vastavalt üheksas ja kümnes.

Astme võrra madalamal naasis Pavel Londak Bodø/Glimti väravasuule, et aidata oma meeskond 4:2 võidule Mjøndaleni üle. Kui esiliigast on mängitud 18 vooru, hoiab Bodø 29 silmaga viiendat rida.

Viletsalt käis New York Red Bullsi käsi, kui võõrsil oldi sunnitud tunnistama Real Salt Lake'i 3:0 paremust. Joel Lindpere tegi kaasa algusest lõpuni. Red Bulls jätkab idakonverentsis 30 punktiga kolmandal kohal.

Artur Kotenko jaoks algas uus hooaeg Aserbaidžaani meistriliigas Bakuu Ravani särgis 2:3 kaotusega Ganja Kapazi meeskonnale. Kotenko tegi kohtumise kaasa algusest lõpuni.

Luka Koper leppis Sloveenia kõrgliiga neljandas voorus 1:1 viiki Domžalega ja jätkab seniteenitud kahe punktiga viimasel, 10. positsioonil. Konstantin Vassiljev mängis kõik 90 minutit.

Daniil Ratnikov vaatas pingilt, kuidas Varna Cherno More Bulgaaria kõrgliigas kodus PFC Montana 2:0 alistas. Varna meeskonnast sai ka Bulgaaria kõrgliiga esimene liider.

Mikk Reintam ja JJK alistusid kodus liiga liidrile HJK-le 0:2. Reintam tegi kaasa terve kohtumise. RoPS kirjutas juurde kaks kaotust, kui esmaspäeval alistuti 0:3 Turu Interile ja pühapäeval 1:2 Hakale. Henrik Ojamaa mängis mõlemas kohtumises 90 minutit. Kaotuse võttis vastu ka Vitali Telešita tegutsenud Pietarsaari Jaro, jäädes samuti Interile alla 0:2.

Pärast 18 vooru on JJK 32 punktiga kolmas, Jaro 17 silmaga üheksas ja RoPS 11 punktiga viimasel, 12. positsioonil.

Taavi Rähni leivaisa Tianjin Songjiang teenis Hiina tugevuselt teises liigas hooaja kolmanda võidu, saades võõrsil 1:0 jagu Guizhou Torost. Pärast 18 vooru on Songjiang 17 punktiga 11. kohal, kolme punkti kaugusel väljalangemistsoonist.

Ingemar Teever ei kuulunud Pfullendorfi koosseisu, mis alustas Saksamaa Regionalliga lõuna alagruppi 0:2 allajäämisega Sonnenhof Grossaspachile.

Eurosarjades saatis edu nelja eesti mängijate klubi. Krakowi Wisla võitis Meistrite Liiga 3. eelringi korduskohtumises kodus 3:1 Bulgaaria meistrit Lovechi Litexit ja edenes üldvõiduga 5:2 play-offi, kus minnakse vastamisi APOELiga Küproselt. Peaks Wisla kokkuvõttes võitma, teenitakse pääs Meistrite Liiga alagrupiturniirile, kaotuse korral jätkatakse Euroopa Liigas.

Euroopa Liiga 3. eelringis mängis Jäägeri ja Posti Aalesund korduskohtumises rootslaste Elfsborgiga 1:1 viiki, ent pääses koondtulemusega 5:1 kindlalt edasi. Play-offis kohtutakse Klavani tööandja AZ Alkmaariga, kes kahe mängu kokkuvõttes lülitas konkurentsist Tšehhi klubi Jablonec. Lvivi Karpatõ oli teises mängus Iiri klubist Saint Patrick's Athletic FC parem 3:1 (Zenjovilt värav), mis andis kokku 5:1 võidu ja järgmiseks vastaseks PAOKi Kreekast. Euroteekond lõppes Andrei Stepanovi ja FK Gomeli jaoks, kelle jõud ei käinud üle Türgi võistkonnast Bursaspor. Kokkuvõttes 2:5 kaotus.