19

03.2012

11:11

Eesti mängijad võõrsil: kolm väravat

Eesti jalgpallurite nädal võõrsil pakkus seekord kolm väravat, mille eest hoolitsesid Jarmo Ahjupera, Andrei Stepanov ja Kaimar Saag. Ragnar Klavan kindlustas AZ-iga pääsu Euroopa Liiga järgmisse ringi.

Ragnar Klavan vaatas pingilt, kuidas AZ Alkmaar viigistas Hollandi kõrgliigas koduväljakul 0:0 NAC Bredaga. Sellest hoolimata säilitati 53 punktiga liidrikoht, ehkki Ajax ja PSV hingavad vastavalt ühe ja kahe silma kaugusel neile kuklasse.

Märkimisväärset rolli mängis Klavan aga neljapäevases UEFA Euroopa Liiga matšis Udinese vastu. Juba 3. minutil arvulisse vähemusse ja 0:1 kaotusseisu jäänud AZ-ile löödi 15. minutil ka teine värav, ent 11. minutil sekkunud Klavan suutis koos kaaslastega kaitse seejärel lukus hoida ja Erik Falkenburgi 31. minuti tabamus tähendas küll mängu 1:2 kaotust, ent kokkuvõttes 3:2 võitu. Veerandfinaalis mängib AZ Hispaania klubiga Valencia, peaks sealt edenetama, ootab Hannover 96 või Madridi Atletico.

Permi Amkar viigistas Venemaa kõrgliiga väljalangemisgrupis 0:0 Tomski Tomiga, Konstantin Vassiljev mängis kõik 90 minutit. Nädala alguses alistati aga Vassiljevi väravasöödu abil Naltšiki Spartak. Dmitri Kruglov aga vaatas pingilt, kuidas FK Rostov kaotas võõrsil Groznõi Terekile. Rostov on selles grupis 39 punktiga kolmas, Amkar 38 silmaga neljas.

Motherwell jätkab Šotimaal kindlal medalikursil, pannes viimati oma 1:0 paremuse maksma Aberdeeni vastu. Henrik Ojamaa vahetati välja 82. minutil. Motherwell hoiab pärast 30 mängu 54 punktiga kolmandat kohta, teisel kohal oleval Glasgow Rangersil on sama arv silmi.

Kaimar Saag vajas Taani kõrgliigas vaid minutit, et lüüa Silkeborgi eest värav. 72. minutil vahetusest sekkunud Saag oli SønderjyskE vastu täpne 73. minutil, viies oma meeskonna 3:2 ette. Silkeborg võitis kohtumise 4:2. 21 voorust 30 punkti kogunud Silkeborg on kuues.

Andrei Stepanov viis Küporse kõrgliigas Limassoli Arise juba 3. minutil Achna Ethnikose vastu juhtima, kuid see ei päästnud tema meeskonda, sest lõpuks tuli vastu võtta 1:4 kaotus. Stepanov vahetati välja 71. minutil. Andres Oper mängis Nea Salamis Famagusta eest kõik 90 minutit, kui võõrsil alistati Larnaka Alki, Martin Vunk kaasa ei teinud. Voor enne põhihooaja lõppu on Nea Salamis 33 punktiga kaheksas ja hakkab mängima kohtadele 5.-8., Aris hoiab 27 silmaga 11. pügalat ja hakkab madistama positsioonidele 9.-12.

Györi ETO püsib Ungari meistrisarjas esikohakonkurentsis. Viimati alistati võõral väljakul 1:2 Dudas. 86. minutil välja vahetatud Jarmo Ahjupera viis oma meeskonna 19. minutil juhtima. 20 vooru järel on Györ 44 punktiga teine, liider Debrecenist kuue silma kaugusel. Karikasarjas lõppes Györi jaoks teekond veerandfinaalis, mis kaotati kahe mängu kokkuvõttes 1:6 FC Videotonile.

Krakowi Wisla viigistas Poola meistriliigas võõrsil 2:2 GKS Bełchatówiga, tulles välja 0:2 kaotusseisust. Sergei Pareiko koosseisu ei kuulunud. Paremini käis Wisla käsi karikavõistlustel, kus võõrsil alistati 1:0 Poznani Lech.

Kaarel Kiidron debüteeris Tšehhi kõrgliigas Viktoria Žižkovi eest, tehes 0:0 viigiga lõppenud matšis Teplice vastu kaasa terve kohtumise. Siim Tenno koosseisu ei kuulunud. Kui mängida jääb üheksa vooru, on Žižkov 8 punktiga viimane, püsimajäämisest lahutab neid üheksa punkti.

New York Red Bulls kaotas Põhja-Ameerika profiliigas MLS teise mängu järjest, vandudes võõrsil 0:1 alla Real Salt Lake'ile. Joel Lindpere mängis terve kohtumise.

Aalesund kaotas Norra superkarikafinaalis mullusele meistrile Moldele 2:3, Enar Jääger sekkus 60. minutil seisul 1:1, Sander Post koosseisu ei kuulunud.

Artjom Dmitrijevi tööandja Royal Antwerp viigistas Belgia esiliigas võõrsil FC Brusselsiga. Antwerp on 39 punktiga seitsmes.

Ingemar Teeveri 90 mänguminutist ei piisanud, et päästa Pfullendorf Saksamaa Regionalliga lõuna alagrupis 1:2 kaotusest 1860 Müncheni duubelmeeskonnale. Pfullendorf on 24 matšist teenitud 22 punktiga 16. positsioonil. Taavi Rähn ja Tianjin Songjiang alustasid Hiina esiliigat 0:1 kaotusega Guangdongile.

Sergei Lepmets tegi Rumeenia esiliiga kevadringi avamängus nullimängu, kui Timisoara Politechnica võitis 2:0 Oradea Bihori. Timisoara jätkab oma esiliiga grupis liidrikohal.