15

11.2010

08:53

Eesti mängijad võõrsil: Klavanilt värav ja tulemuslik sööt

Võõrsil mängivatest eesti jalgpalluritest oli möödunud nädal tulemuslik Ragnar Klavanile, kelle värava abil alistati karikavõistlustel FC Eindhoven ja väravasöödust Amsterdami Ajax.

Karikavõistluste 1/16-finaalis oli terve kohtumise kaasa teinud Klavan täpne 90. minutil, vormistades lõppseisu 3:0. Pühapäevases liigamängus Ajaxi vastu püsis seis 0:0 74. minutini, kuni Pontus Wernbloom Klavani tsenderdusest tulnud palli sisse lõi. Liigatabelis on AZ 14 vooru järel kerkinud 25 punktiga viiendaks, liider PSVst kaheksa ja kolmandal kohal asuvast Ajaxist kahe punkti kaugusele.

Middlesbrough ei suutnud Inglismaa esiliigas võidusoonel püsida ning alistus pühapäeval võõrsil 0:1 kolmandal kohal asuvale Swansea Cityle. Tarmo Kink väljakule ei pääsenud. Möödunud teisipäeval saadi aga võõrsil 2:0 jagu Scunthorpe Unitedist. Algkoosseisus alustanud Kink vahetati välja 58. minutil. Boro on 17 voorust teeninud 17 punkti ning asub vahetult väljalangemistsooni kohal 21. real tänu paremale väravate vahele.

Inglismaa tugevuselt viiendal astmel alistus Mihkel Aksaluta mänginud Mansfield Town võõrsil 1:2 Forest Green Roversile. 19 voorust 27 silma teeninud Mansfield on 24 meeskonna konkurentsis kümnes.

Sergei Pareiko jäi Venemaal Tomski Tomi eest teist vooru järjest varumeheks, kui kodus lepiti 1:1 viiki Vladikavkazi Alaniaga. Kaks vooru enne hooaja lõppu hoiab Tom 31 punktiga kümnendat kohta.

Väljakul ei käinud ka Sergei Zenjov, kes ei kuulunud Lvivi Karpatõ 2:1 võidukasse koosseisu Krõvõi Rigi Krõvbasi üle. Karpaadid on pärast 17 vooru 28 punktiga viiendal kohal, neljandal pügalal paiknevast Dniprost vaid ühe punkti kaugusel.

União de Leiria sai Portugali kõrgliigas võidu juurde, alistades kodus 1:0 Vitoria Setubali. Vjatšeslav Zahovaiko sekkus Leiria eest vahetusest 52. minutil ja teenis 78. minutil kollase kaardi. Leiria on pärast 11 vooru 15 silmaga üheksas.

Lendava Nafta (Konstantin Vassiljev 90) sai Sloveenias teise viigi järjest, leppides Velenje Rudariga 0:0. Pärast 17 vooru on Nafta 25 punktiga kolmas, kuid kaks lähimat jälitajat Koper ja Rudar mahuvad kahe punkti sisse.

Sander Puri sekkus AE Larissa 1:1 viigimängus Ateena Panathinaikose vastu 84. minutil, kui kõik väravad olid löödud. Kümnest voorust teenitud 11 punkti annab Larissale 11. koha, kuid väljalangemistsoon on endiselt ähvardavalt lähedal – vaid kahe punkti kaugusel.

SønderjyskE ja Andrei Sidorenkov olid Taani meistrisarjas lähedal üllatusele, kui juhtisid liider FC Københavni vastu 2:0 ja 3:1, kuid pidid lõpuks leppima 3:3 viigiga. Silkeborgi eest 57. minutil mängu sekkunud Kaimar Saag ei suutnud oma meeskonda päästa 0:4 allajäämisest seni viimasel kohal olnud Randersi vastu. Kahe Eesti koondislase klubil on nüüd võrdselt 20 punkti, SønderjyskE asub kuuendal, Silkeborg seitsmendal kohal.

Norras peavad üleminekumängude viimase vaatuse esiliigas kolmandaks tulnud Raio Piiroja koduklubi Fredrikstad ja meistriliiga 14. kohal lõpetanud Aleksandr Dmitrijevi tööandja Hønefoss. Fredrikstad (Piiroja 90) alistas avakohtumises Løv-Hami 2:0 ja Hønefoss (Dmitrijev 90) lisaajal 2:1 Ranheimi.

Henrik Ojamaa ei pääsenud Aacheni Alemannia koosseisu, mis tegi 2:2 viigi kolmandal kohal asuva MSV Duisburgiga. Pärast 12 vooru on Aachen 17 punktiga üheksas. Tugevuselt neljandal astmel Regionalliga lõuna alagrupis mängiv Pfullendorf (Ingemar Teever välja 37. minutil) alistas 4:2 Weideni ja jätkab 13. kohal.

Bulgaaria kõrgliigas Varna Cherno More algkoosseisu pääsenud Daniil Ratnikov õigustas usaldust väravaga, olles Perniki Minyori vastu täpne 41. minutil. 66. minutil vahetati Ratnikov välja. 14 vooru järel on Varna 21 punktiga üheksas.

Andres Oper panustas Larnaka AEK laupäevasesse 2:1 võitu Ermise vastu võiduvärava sööduga 85. minutil. Artur Kotenko ega Ats Purje Paphose 1:2 kaotusmängus Doxa vastu väljakul ei käinud. Kümne vooru järel on AEK võrdsete punktide juures Nikosia Omoniaga kolmas, Paphos 8 silmaga eelviimasel 13. real.

Dmitri Kruglov ja Bakuu Inter mängisid teist nädalat järjest viiki, leppides kodus tulemusega 0:0 Gabelja vastu. Tabelis langes Inter 24 punktiga neljandaks, liider Neftšist asutakse kuue silma kaugusel.

Jarmo Ahjupera ei kuulunud Györi ETO koosseisu, kes sai kohtunise üheksakesi lõpetades 1:1 viigi kümnekesi jäänud Fehervari vastu. ETO on pärast 14 kohtumist 17 silmaga 11. kohal.