31

01.2011

11:37

Eesti mängijad võõrsil: Klavanile suur võit, Londakult nullimäng

Võõrsil mängivatest Eesti jalgpalluritest nägi väravatesadu Ragnar Klavan, kes aitas AZ Alkmaari Hollandis 6:1 võidule VVV Venlo üle. Pavel Londak tegi Türgis Bucaspori eest nullimängu, aidates Bucasporil võita 4:0.

Klavan oli AZi eest väljakul esimesed 45 minutit, andes siis mänguaega taanlasele Simon Poulsenile. Seis oli selleks hetkeks 3:1 Alkmaari kasuks. 21 vooru järel on AZ 37 punktiga viies.

Astme võrra madalamal kasvatas Marek Kaljumäeta mänginud Telstar punktiarvet, alistades 1:0 FC Volendami. Henrik Ojamaa (välja 56. minutil) ei suutnud Sittardi Fortunat päästa 2:3 kaotusest FC Eindhovenile. Telstar on 18 meeskonna seas 20 voorust teenitud 17 silmaga 15., Fortuna 9 punktiga 17. kohal.

Pavel Londak aitas Izmiri Bucaspori kodus 4:0 võidule viimasel kohal asuva Kasimpasa üle. Pärast 19 vooru on Bucaspor 18 meeskonna konkurentsis 15 silmaga eelviimane, kuid väljalangemistoonist pääsemiseks vajab klubi vaid ühte punkti.

Küprose kõrgliigas viigistas Andres Operita mänginud Larnaka AEK võõrsil APOP/Kinyrasega 0:0. Paphos jäi samuti võõrsil 0:1 alla AEL Limassolie. Algkoosseisus alustanud Ats Purje vahetati välja 51. minutil, Artur Kotenko väljakule ei pääsenud. Liigatabelis on AEK 19 vooru järel 34 punktiga kolmas, Paphos 16 silmaga eelviimasel, 13. kohal. Karikasarjas alistus Paphos kaheksandikfinaalis 1:3 Nikosia Olympiakosele.

Astme võrra madalamal aitas Martin Vunk (välja 77. minutil) Famagusta Nea Salamise 4:0 võidule Sotirase Onisillose üle. Deniss Malov ja Aradippou Omonia kaotasid võõrsil Deryniase Anagennisile 0:1. Nea Salamisele annavad 18 voorust kogutud 31 puntki esimese, Omoniale 30 silma kolmanda koha.

Vitali Teleš tegi Pietarsaari FF Jaro eest nullimängu, kui Soome liigakarikavõistlustel alistati 4:0 AC Oulu. Mikk Reintam mängis samas sarjas Jyväskylä JK eest, kui JJK leppis 0:0 viiki VPSiga.

Sel hooajal raskustes siplevas Kreeka klubis AE Larissa peamiselt vahetusmehe rolliga leppinud Sander Puri sõlmis pooleaastase laenulepingu Poola meistriliigas neljandal kohal oleva Kielce Koronaga.