24

01.2011

09:47

Eesti mängijad võõrsil: Klavanile kaks viiki, Londakult debüüt Türgis

Möödunud nädal oli tähenduslik Ragnar Klavani jaoks, kes sõitis AZ Alkmaariga külla oma endisele koduklubile Almelo Heraclesele. Tulemuseks 0:0 viik.

Klavan tegi AZi eest kaasa kõik 90 minutit. Nädala keskel leppis AZ 2:2 viiki Nijmegeni NECiga. Terve kohtumise väljakul viibinud Klavan teenis 21. minutil kollase kaardi. Kui Hollandi kõrgliigast on mängitud 20 vooru, paikneb AZ 34 silmaga kuuendal kohal.

Astme võrra madalamal kaotas Sittardi Fortuna (Henrik Ojamaa välja 82. minutil) Dordrechtile 0:3, FC Telstar (Marek Kaljumäe pingil) alistus 0:1 FC Eindhovenile. Tabeliseis ei ole kiita kummalgi, sest Telstar on 18 meeskonna konkurentsis 11 punktiga 16. ja Fortuna 6 silmaga 17. kohal.

Pavel Londak sai esimesed vitsad Türgi kõrgliigas Bucaspori ridades, kui debüütmängus tuli Istanbuli Beşiktaşilt vastu võtta 1:5 kaotus. Bucaspor asub 18 meeskonna konkurentsis 12 punktiga 17. kohal.

Vjatšeslav Zahovaiko pääses Portugalis União de Leiria eest väljakule 62. minutil, kui võõrsil mängiti 1:1 viiki Paços de Ferreiraga. 17 voorust 25 silma teeninud Leiria on kuues.

Inglismaa jalgpalli esiliigas viigistas Middlesbrough kodus 1:1 viimasel kohal asuva Preston North Endiga. Tarmo Kink Boro koosseisu ei kuulunud. Sheffield United alistus 1:2 Norwich Cityle Mihkel Aksalu Unitedi ülesandmislehel ei olnud.

27 vooru järel on nii Boro (30 punkti) kui Sheffield (27) endiselt väljalangemistsooni vahetus läheduses, asudes 24 meeskonna konkurentsis vastavalt 20. ja 21. kohal.

Sander Puri jäi Kreekas pingile, kui AE Larissa kaotas võõrsil 0:1 Kerkyrale. Larissa jaoks on seis endiselt nutune, kuivõrd 19 vooru järel asutakse 14 punktiga viimasel, 16. tabelireal. Väljalangemistsoonist päästaks vähemalt 13. koht, mis asub kuue punkti kaugusel.

Küprose meistriliigas Larnaka AEK eest algkoosseisus alustanud ja 72. minutil välja vahetatud Andres Oper ei suutnud oma meeskonda päästa 0:2 kaotusest Larnaka Alkile. Kaotuse pidi vastu võtma ka Paphos, alistudes 1:3 Nikosia Olympiakosele. Ats Purje viibis väljakul kõik 90 minutit, Artur Kotenko kaasa ei teinud.

Pärast 18 vooru on AEK 33 punktiga kolmas, Paphosel on kirjas 16 punkti, mis 14 meeskonna seas tähendab 13. positsiooni. Karikasarja kaheksandikfinaali kordusmängus alistas AEK 4:1 FC Doxa ja pääses koondtulemusega 5:1 kaheksa parema sekka. Oper mängis kõik 90 minutit.

Astme võrra madalamal jätkas väravasoonel Martin Vunk, lüües oma teises kohtumises Famagusta Nea Salamise eest teise värava, kui võõrsil saadi 3:0 jagu Idaliou Halkanorasest. Debüüdi Küprose esiliigas tegi Deniss Malov, sekkudes Aradippou Omonia 1:0 võidumängus Chloraka Akritase eest 75. minutil vahetusest. Pärast 17 vooru on Nea Salamis 28 punktiga kolmas, Omonia 27 silmaga neljas.