07

12.2010

08:20

Eesti mängijad võõrsil: Klavan hoiab AZi medalikursil

AZ Alkmaari kaitseliinis kindlalt põhitegijate hulka kuuluv Ragnar Klavan aitas oma klubi taas võitude teele. Andrei Sidorenkov ja Kaimar Saag läksid Taanis talvepuhkusele.

AZ alistas viimati võõrsil 2:0 ADO Den Haagi. Klavan tegi kaasa kõik 90 minutit. AZ on 17 vooru järel 32 puntktiga viies, liiderduost PSV ja Twente lahutab neid viis punkti.

Kehvemini käib Alkmaari käsi UEFA Euroopa Liigas, kus lepiti 1:1 viiki Tiraspoli Sheriffiga ja minetati edasipääsulootused.

Middlesbrough pidi Inglismaa esiliigas vastu võtma järjekordse kaotuse, jäädes võõrsil 0:1 alla Coventry Cityle. Tarmo Kink jälgis sündmusi varumeestepingilt. Boro asub 20 vooru järel 18 punktiga eelviimasel, 23. kohal.

Mänguaega ei saanud ka vigastusest taastuv Mihkel Aksalu, sest Mansfield Towni kohtumine tugevuselt viiendas liigas lükati edasi.

Dmitri Kruglov (vahetusse 87. minutil) ja Bakuu Inter said Aserbaidžaanis kirja teise järjestikuse kaotuse, alistudes Agdami Karabahhile võõrsil 0:1. Interil on 16 voorust kirjas neljandat kohta väärt 27 punkti, liider Neftšil on 35 punkti.

Ats Purje ja Artur Kotenko koduklubi AE Paphos alistas Küprose meistriliiga 13. voorus Andres Operi tööandja Larnaka AEK 2:0. Paphose algkoosseisus alustanud Purje vahetati välja 83. minutil, Kotenko ja Oper jäid pingile. AEK loovutas teise koha Nikosia Omoniale ja on 26 punktiga kolmas, Paphos püsib 12 silmaga väljalangemistsoonis eeliimasel kohal.

Möödunud nädala keskel otsustas just Purje värav Paphose 4:3 võidu ja edasipääsu karikasarjas. Järgmisesse jõudsid ka Oper ja Larnaka.

Sidorenkovi SønderjyskE ja Saagi Silkeborg läksid märtsini kestvale talvepausile viikidega. SønderjyskE (Sidorenkov 90) mängis 1:1 viiki Randersiga ning Silkeborg (Saag välja 81) 2:2 Brøndbyga. 19 vooru järel on nii SønderjyskEl kui Silkeborgil 22 punkti, kohtadeks vastavalt seitsmes ja kaheksas.

Viienda kaotuse viiendast mängust pidi Euroopa Liigas vastu võtma Sergei Zenjovita mänginud Lvivi Karpatõ, olles sunnitud võõrsil tunnistma Dortmundi Borussia 3:0 paremust.

Henrik Ojamaa ei mahtunud Saksamaa 2. Bundesligas mängiva Aacheni Alemannia võidukasse koosseisu, kui võõrsil mängiti 2:1 üle Oberhauseni Rot-Weiss. Aachen on 15 vooru järel 20 silmaga üheksas.

Portugali meistrisarjas sai võidu juurde União de Leiria, võites Braga Sportingut kodus 3:1. Vjatšeslav Zahovaiko mänguaega ei saanud. 13 vooru järel on Leiria 21 punktiga viies.

Sander Puri ei mahtunud Kreekas AE Larissa koosseisu, kui kodus jäädi 1:2 alla Thessaloniki PAOKile. 13 vooru järel on Larissa 11 punktiga viimasel, 16. kohal.