08

11.2010

10:08

Eesti mängijad võõrsil: Kink täpne, Lindpere hooaeg läbi

Võõrsil mängivatest Eesti jalgpalluritest jõudis möödunud nädalal olulise väravani Tarmo Kink, kes aitas Middlesbrough 2:1 võidule Crystal Palace'i üle. Joel Lindpere jaoks lõppes hooaeg aga ootamatult vara, kui MLSi konverentsi poolfinaalis langeti välja.

Tarmo Kink aitas oma väravaga Middlesbrough 2:1 võidule viimasel kohal asuva Crystal Palace'i üle. 71. minutil vahetusest sekkunud Kink oli täpne 77. minutil. Boro tabeliseisu see võit veel oluliselt ei parandanud, kuivõrd 15 voorust on kogutud 14 punkti, mis annab 24 meeskonna seas eelviimase positsiooni.

Mihkel Aksalu ei osalenud Mansfield Towni eest Inglismaa karikavõistlustel, kui kodus jäädi 0:1 alla astme võrra kõrgemal mängivale Torquay Unitedile.

AZ Alkmaar andis Hollandi meistrisarjas viimasel minuti võidu käest, olles Aarnhemi Vitesse vastu sunnitud 1:1 viiki tunnistama. Ragnar Klavan tegi kaasa kõik 90 minutit. 13 vooru järel on AZ 22 silmaga kuues. Kehvemini käis Alkmaari käsi Euroopa Liigas, kus jäädi 0:2 alla Kiievi Dünamole. Kui alagrupiturniiril jääb pidada veel kaks mängu, on AZ 3 punktiga neljas, teisel kohal asuvast Kiievist nelja silma kaugusel.

Sergei Pareiko jäi Tomski Tomi 0:1 kaotusmängus Mahhatškala Anžile varumeheks. Kolm vooru enne hooaja lõppu hoiab Tom 30 punktiga kümnendat kohta, väljalangemisest lahutab neid viis silma.

Venemaa esiliigas aitas 90 minutit mänginud Andrei Stepanov FK Himki 1:0 võidule Volgogradi Rotori üle, vahetusest sekkunud Taavi Rähn ja Kaliningradi Baltika mängisid 1:1 viiki Jaroslavli Šinnikuga. Himki lõpetas hooaja 20 meeskonna konkurentsis 50 punktiga 13. kohal, Baltika 43 silmaga 15. real.

Lvivi Karpatõ leppis Ukraina meistrisarjas 0:0 viiki neist tabelis pügala võrra kõrgemal asuva Dnipropetrovski Dniproga, Sergei Zenjov koosseisu seekord ei kuulunud. Karpaadid on pärast 16 vooru 25 punktiga viiendal real. Eelmisel neljapäeval Euroopa Liigas tuli võõrsil vastu võtta 0:4 kaotus Sevillalt ning nüüd ollakse kaotanud kõik neli euromängu.

Joel Lindpere jaoks lõppes Põhja-Ameerika profiliiga MLS hooaeg kaotusega idakonverentsi poolfinaalis, kus pärast avamängu 1:0 võitu võõrsil, jäädi kodus San Jose Earthquakesile alla 1:3.

Henrik Ojamaa ei pääsenud Alemannia Aacheni koosseisu, mis pidi võõrsil vastu võtma 1:2 kaotuse 1860 Münchenilt. Aachen hoiab 11 vooru järel 16 silmaga 9. kohta. Regionaalliiga lõuna alagrupis kaotas Pfullendorf (Ingemar Teever 90) võõrsil 1:4 Memmingenile ja on pärast 15 vooru 15 punktiga 14. kohal.

Hooaega kesiselt alustanud Silkeborg sai Taanis võidu juurde, olles viimase minuti väravast 1:0 üle Nordsjællandist. Kaimar Saag vahetati mängu 73. minutil. Vastupidise tulemuse said Andrei Sidorenkov ja 9. minutil kümnekesi jäänud SønderjyskE, jäädes 0:1 alla Lyngbyle. Silkeborg hoiab pärast 15 vooru 20 silmaga kuuendat, SønderjyskE 19 punktiga seitsmendat kohta.

Vjatšeslav Zahovaiko pääses Portugalis UD Leiria eest väljakule, kui sekkus 1:1 viigimängus Maritimo vastu vahetusest 90. minutil. Leiria on pärast 10 vooru 12 punktiga 11. kohal.

Lendava Nafta ei suuda Sloveenias võidusoont leida, olles püsinud võiduta kuues järjestikuses liigakohtumises. Viimati lepiti võõrsil 2:2 viiki Celjega. Konstantin Vassiljev tegi selles mängus kaasa kõik 90 minutit. 16 voorust teeninud Nafta hoiab 24 punktiga kolmandat kohta, kuid edu neljandal real paikneva Rudari ees on kahanenud kahele silmale.

Aalesund ja Enar Jäärger lõpetasid Norra kõrgliiga 2:2 viigiga meistriks tulnud Rosenborgi vastu, Jääger tegi kaasa kõik 90 minutit. Täismängu sai kirja ka Aleksandr Dmitrijev, kui Hønefoss kaotas võõrsil 1:6 viimaseks jäänud Sandefjordile. Aalesund sai kokkuvõttes 47 punktiga neljanda koha, Hønefoss jäi 27 punktiga 14. positsioonile, mis tähendab üleminekumänge.

Astme võrra madalamal leppisid Fredrikstad ja Raio Piiroja viimases voorus 2:2 viiki Brynega, mis tähendas kokkuvõttes 3. kohta ja üleminekumänge. Piiroja viibis põhihooaja viimases mängus väljakul 90 minutit, teenides 60. minutil kollase kaardi. Bodø/Glimt alistas Pavel Londaku abiga (Alo Bärengrub koosseisu ei kuulunud) 2:1 Tromsdaleni, kuid see neid üleminekumängudele ei aidanud. Hønefoss peab oma kohta kaitsma esmalt esiliigas viiendaks jäänud Ranheimi vastu ning kui selle kohtumise võidab, paari Løv-Ham – Fredrikstad võitja vastu.

Andres Operi koduklubi Larnaka AEK kirjutas Küprosel tabelisse võidu juurde, alistades võõrsil AEL Limassoli 2:1. AEK on pärast üheksat vooru 17 punktiga neljas, Artur Kotenko ja Ats Purje tööandja Paphos, kes hoiab eelviimast kohta, peab oma 9. vooru mängu esmaspäeval.

Aserbaidžaani meistrisarjas mängis Dmitri Kruglovi koduklubi Bakuu Inter 1:1 viiki tema endise tööandja Bakuu Neftšiga. Algkoosseisus alustanud Eesti koondislane vahetati välja 90. minutil. Pärast 12 vooru asub Inter 23 punktiga neljandal kohal, liider Neftšist nelja silma kaugusel.

Daniil Ratnikovi klubi Varna Cherno More pidi Bulgaarias vastu võtma 0:4 kaotuse Kaliakra meeskonnalt. Varna meeskond on 13 mängust teenitud 18 silmaga üheksas. Algkoosseisu pääsenud Ratnikov vahetati puhkama 63. minutil.

Jarmo Ahjupera ei mahtunud Györi ETO koosseisu, kui võõrsil lepiti 1:1 viiki Budapesti Honvediga. 13 kohtumisest 16 silma teeninud Györi paikneb kümnendal tabelireal. Riia Jauniba alistus Lätis võõrsil 0:6 Riia Skontole, algkoosseisus alustanud Dmitri Kulikov vahetati puhkama 48. minutil. Jauniba on 27 vooru järel 16 punktiga viimane.