09

08.2010

07:26

Eesti mängijad võõrsil: Kink debüteeris 'Boro eest

Tarmo Kink (pildil) alustas karjääri Inglismaa klubis Middlesbrough kaotusega, kui esiliiga avakohtumises jäädi kodus 1:3 Ipswich Townile.

Mõned nädalad tagasi Ungari klubist Györi ETO Inglismaale kolinud Kink sekkus mängu 60. minutil, kui seis oli 1:2. Sheffield United leppis 1:1 viiki Cardiff Cityga, Mihkel Aksalu jälgis kohtumist varumeeste pingilt.

Ragnar Klavani leivaisa AZ Alkmaar sai kirja samuti 1:1 viigi, kui Hollandi kõrgliiga avamängus kohtuti NAC Bredaga. Klavan jäi pingile. Euroopa Liigas edeneti kahe mängu kokkuvõttes 2:1 võiduga Göteborgi vastu järgmisse ringi. 0:1 kaotusmängu parimad hetked: http://youtu.be/DXSbQZN0NL8

Lendava Nafta tõusis tänu Konstantin Vassiljevi 41. minuti väravale Sloveenia meistriliiga liidriks, kui kodus alistati Domžale 3:2. Naftal on neljast kohtumisest kirjas 9 punkti, millega edestatakse ühe enampeetud mängu juures Maribori kahe silmaga. Kohtumise väravaid näeb siit: http://www.prvaliga.si/Tekma/Zapisnik/?id_tekme=8391

Dmitri Kruglovi liigadebüüt Bakuu Interi eest kujunes võidukäiguks, sest võõrsil alistati Tovuzi Turan 3:0. 17. minutil seisuks 3:0 löönud Kruglov vahetati välja 82. minutil. Varna Cherno More sai Bulgaarias teises voorus hooaja esimese kaotuse, jäädes võõrsil 0:2 alla Plovdivi Lokomotivile. Daniil Ratnikov väljakule ei pääsenud.

Venemaal kaotas Tomski Tom (Sergei Pareiko 90) võõrsil 1:2 Kaasani Rubiinile ja püsib 16 vooru järel 21 punktiga 7. positsioonil. Esiliigas alistas Himki 1:0 Kurski Avangardi, Andrei Stepanov väljakul ei käinud. Himki on 21 vooru järel 34 silmaga kuues.

Lvivi Karpatõ (Sergei Zenjov välja 73) võttis Ukraina tippsarjas kodus 2:1 võidu Kiievi Arsenali üle ja on pärast avavooru kaotust kerkinud viiendaks. Euroopa Liigas jätkus Karpatõ edutee Gruusia klubi Zestafonit alistamisega, järgmiseks vastaseks on Istanbuli Galatasaray.

Taanis mängivatest eesti palluritest on käsi seni paremini käinud Andrei Sidorenkovil, kes asub SønderjyskEga pärast nelja vooru kuue punktiga kuuendal kohal. Pühapäeval 0:1 kaotusega Lyngbyle lõppenud kohtumises vahetati Sidorenkov väljakule 42. minutil. Kaimar Saag pääses Silkeborgi eest platsile 69. minutil, kui Aalborgi vastu teeniti hooaja teine punkt, mis jätab nad eelviimasele, 11. kohale.

Aalesund (Enar Jääger 90) sai Norras 2:0 jagu oma lähimast rivaalist Tromsøst, Hønefoss (Aleksandr Dmitrijev 41. minutil värav, 55. minutil kollane) andis viimasel minutil võidu käest nende kannul püsiva Kongsvingeri vastu, leppides 3:3 viiki. Aalesund on 20 kohtumise järel 33 punktiga neljas, Tromsøst lahutab neid kolm punkti. Hønefoss asub 20 silmaga üleminekumängudele viival 14. tabelireal, kuid 12. koht on vaid 2 punkti kaugusel. Euroopa Liigast kukkus Aalesund koondtulemusega 1:4 šotlaste Motherwelli vastu välja.

Astme võrra madalamal kaotas Fredrikstad (Raio Piiroja 90) 2:0 eduseisust Strømmenile 2:3, Bodø/Glimt (Pavel Londak 90, Alo Bärengrub pingil) viigistas Folloga 1:1. 16 voorust 31 silma kogunud Fredrikstad on teine, Bodø 25 punktiga viies.

Joel Lindpere koduklubi Põhja-Ameerika profiliigas MLS New York Red Bulls leppis võõrsil 0:0 viiki Chicago Fire'iga. Idakonverentsis jätkab viimati 27. juunil liigamängu võitnud Red Bulls 28 punktiga teisel kohal.

Rootsi esiliigas viigistas Södertälje Syrianska võõrsil 1:1 Örgrytega, Martin Vunk usaldati väljakule 82. minutil. Tihedas konkurentsis on Syrianska 30 punktiga seitsmes, kus juures sama arv punkte on  kolmel kõrgemal asuval meeskonnal.

Jarmo Ahjupera ei kuulunud Györi ETO koosseisu, mis alistas Ungari kõrgliigas kodus Siófoki 1:0 ja avas sellega hooaja võiduarve. Euroopa Liigas saadi avakohtumise 0:1 kaotuse järel võõrsil 1:0 võit ning penaltiseeria 4:3 võit viis nad edasi järgmisesse ringi, kus vastaseks Zagrebi Dinamo. Ahjupera koosseisu ei kuulunud.

Vitali Teleš sai Soomes Pietarsaari Jaroga läinud nädalal kirja võidu ja kaotuse. Esmaspäeval alistati 5:0 Haka, pühapäeval kaotati 1:3 Espoo Honkale. Mõlemas mängus sai Teleš kirja 90 minutit. 17 vooru järel on Jaro 24 punktiga kuues.

Riia Jauniba kirjutas Läti kõrgliigas 14. voorus tabelisse hooaja 10. kaotuse, vandudes kodus 0:3 alla liider Riia Skontole. Algkoosseisus alustanud Alen Stepanjan vahetati välja 73. minutil ja Rejal Alijev sisse 64. minutil. Jauniba on 14 vooru järel 10 punktiga eelviimasel, 9. kohal, kuid 6. reast lahutab neid vaid üks punkt.